Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha szomszéd kutyája...

Mit tegyek ha szomszéd kutyája mindig ki van engedve és mindenkire rátámad? (kuvasz)

Figyelt kérdés
Nagyon félek attól a kutyától (ezt a kutya meg is érzi! :S), tartok attól hogy egyszer rátámad valamelyik családtagomra, vagy rám! Szomszéd eléggé hanyag, sose zárja be a kaput és az a kutya mindig kint mászkál az utcában. Autókat mindig megugatja meg az embereket. Eléggé agresszív! Már szóltam a gazdinak de semmi reakció... Mit tehetek?
2009. nov. 1. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem azért mondom, hogy rosszat tegyél a kutyának a szomszédnak, de ha a kutya kilép a telekjéről, akkor az már kóbor kutyának számít... Ellehet vitetni, de nem ajánlom, mert kitudja mitörténik a kutyával közbe. Szerinte szolj neki, hogy kóbor kutya ha kilép a telekről, és zárja be, nehogy elvigyék...
2009. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kutya gazdájának szóltam már. Idős bácsi és magasról tesz rá(m). Már annyira eluralkodott rajtam a félelem hogy nehezen veszem rá magam hogy otthonról elmenjek bárhova is. De muszáj. Ha meglátom leblokkolok, mert félek a kutyáktól! Eddig 3 kutya harapott meg és nem azért mert bántottam őket sőt messziről elkerülöm őket, azért támadtak rám mert megérzik a félelmet! :(
2009. nov. 1. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg feljelentést tenni, készíts pár fotót, videót a kutyusról, hogy legyen bizonyítékod, hogy felelőtlenül tartják azt a kutyát.
2009. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
figyelj! nálunk is ugyanez a helyzet. a multkor kivittem amstaff kutyámat, becsengettem, kijöttek, mondtam beengedjem a kutyámat? azóta bezárja a kutyáját.
2009. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
meg kell valamilyen módon félemlíteni. vagy jelentsd be a polgármesteri hivatalban, és küldenek egy levelet majd a gazdájának, hogy vigye be a kutya papírjait. ha nem viszi be, slussz passz pénzbírság ami elég súlyos
2009. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bármit teszel, a kutya fogja megszívni (a hatóság elviteti - ki tudja hova??? (vannak nagyon durva sintértelepek!), a gazda kap egy ejnye-bejnyét, esetleg egy kicsi pénzbírságot - ha egyáltalán foglalkoznak az üggyel. Tudod, a következményt (utcán lévő kutya) mindig könnyebb megszüntetni, mint az okot (felelőtlen gazda)...

Vegyél kutyariasztó sprayt, vagy tarts otthon egy botot, kődarabot, azzal indulj el otthonról, így el tudod ijeszteni (soha nem megütni, megdobni!!!, mert az további agressziót vált ki, csak "elhessegetni").

Meg lehet próbálni, még egyszer, nagyon komolyan beszélni a gazdával, gyűjtsd össze az utcában lakókat, együtt menjetek, gyakoroljatok nyomást a gazdára-

Utolsó lehetőség, hogy összebarátkozol a kutyával.

2009. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Be kell jelenteni a helyileg illetékes önkormányzatnak. Ha úgy igaz, ahogy leírtad, a bácsika tetemes pénzbírsággal számolhat, sőt, azt is megkaphatja, hogy az önkormányzat egyszerűen elaltatja a fenevadat.
2009. nov. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálok beszélni a szomszéddal, ha nem sikerül akkor feljelentés. Szép napot mindenkinek.
2009. nov. 2. 06:42
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Mi az hogy elaltatja a fenevadat??? Te beteg vagy b@zdmeg már nem azért??

Annak van igaza aki írta, hogy akár mit teszel csak a kutya látja kárát. Tetemes pénzbírság? mennyi? 20.000? az aztán nagyon tetemes.. Főleg hogy van rá egy éve hogy kifizesse.

Tényleg egyszerűbb és célravezetőbb ha összefogsz a szomszédokkal és együtt mentek el a bácsihoz. Egyébként, amelyik kutya ugat az nem harap, ezt gondolom te is tudod hisz még nem harapott meg senkit ezt le merném fogadni. Szóval azért nem olyan vészes a helyzet, csak kivetíted a félelmeidet másokra. Nem azt mondom hogy helyes amit a bácsi művel, mert közel sem az de nem kell túlzásba esni.

2009. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdésfeltevő!

Hiába beszélsz az öreggel, az ilyeneknek úgysem használ a szép szó. Nem beszélni kell, hanem mielőbb cselekedni; feljelenteni az önkormányzatnál, de minél hamarabb. Mindenkinek jobb, ha megszabadulnak az efféle fenevadaktól.

2009. nov. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!