Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az a elvetemült aki bent...

Ki az a elvetemült aki bent tartja a border collieját?

Figyelt kérdés
Néhány filmben meg reklámban van benti border collie, de ez egy kinti kutya mondhatni tilos behozni!

2022. jan. 11. 07:38
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
73%
Nekem bent van egész nap elvagyunk
2022. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ugyan csak border collie jellegű keverék, akit a fajtamentéstől fogadtam örökbe, de többet foglalkozok vele így, hogy benti kutya, mint hogyha ki lenne csapva egy kertbe, ráadásul folyton a közelemben van, amikor otthon vagyok, nem érezné jól magát kinti kutyaként.
2022. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk akik lakásban élnek, eleve nem tudják máshol tartani.

Nekem a közvetlen ismeretségi körömben egy borderes van, 3 lesz a kutyus.

Olyan gondos vásárlást és rákészülést mint náluk, még sehol nem láttam.

Lakásban laknak, ami kvázi nagyobb (mondjuk lemozgatott kutyának a méret is mindegy), mai napig járnak vele rendszeresen terelni, vissza a tenyésztőhöz, most nemrég valami szarvasgoma-keresős tréninget csináltak vele, bárhova kirándulnak csak kutyás hely/program jöhet szóba. Hóba, fagyba, szélviharba, mindig le van mozgatva az állat, mivel eltérő az időbeosztásuk (1 középsulis, egy egyetemista, egy vállalkozó anyuka, fix időben dolgozó apuka), így vetésforgóban mindig le tudják órákra hordani a Dunára a külön programok mellett.

Kvázi a "lakáskutya" kirándul, túrázik, terel, egyéb képzéseken vesz részt, napi minimum 2*másfél, 2 órát sétál, plusz az egészségügyi, a család teljes értékű tagja, akinek az igényeit ugyanúgy figyelemebe veszik, hovatovább, mint a legkisebb, legújabb tag, szinte a tenyerükön hordozzák (fogják is, amíg él) így nehezen tudom elképzelni, hogy egy átlagos kertesben élő bordernek is jobb dolga lehetne nála.

Elhiszem, hogy mondjuk egy border, aki nyáj mellett van, farmon, az éli meg/ki a fajtajellegéből adódó ösztönt leginkább, de azért ez keveseknek adatik meg, a mai városiasodott környezetben viszont én nem láttam még bordert, akinek az említett blökinél jobb sora lett volna akárhol is.

Van két border a szomszédságunkban is, ahol a családi nyaraló van, őket egy nap egyszer sétáltatják, mert elég annyi a gazdák szerint, lévén kertben vannak, szerintem szívesen cserélnének a kutyák a fent említett lakásban tartott társukkal.

2022. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is van ismerősöm, akinek ráadásul 2 munkavonalas border collie-ja van benti tartásban. Szerintem is extrém, de viszi magával őket mindenhova, és a kőkemény marhávla is elbíró munkabordere olyan simán fekszik a tv előtt mint a kisangyal.

Vérmérséklet és természet függő is szerintem. Ha működik és boldogok, akkor miért ne?

2022. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
16%
#13 napi egy sétával is boldog a kutya, miért ne lenne az? Nagyanyám soha nem volt sétálni a kutyáival. Azok a kutyák a kerten kívül mást nem ismernek. Ahhoz képest akkor egy minden nap sétáltatott kutyának arany élete van, nem kell úgy tenni, mintha csak az lenne jó gazdi, aki egész álló nap a kutyájával foglalkozik. Egy lakásban tartott kutyát pedig alap, hogy többet kell sétáltatni, mint egy kertben tartottat.
2022. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy napi egy séta adott esetben ne lenne elég egy kertben tartott kutyának. De itt borderekről van szó, akinek szerintem ennél több igényük van, ha nem így lenne, nem őrjöngene az említett kettő sem állandóan.

Fajta függő nyilván, nekünk anno, míg kertesben éltünk, elvolt a mentett, közepes testű keverékünk napi egy nagy sétával kinti-benti kutyaként, de egy bordernek ennél több mozgás kell, pláne, ha munkavonalas, de egy hobbi célra eladott jószágnak is legalább némi futás illene, mert a póráz végén napi egyszer, minimális elengedés mellett az életben nem mozgatja ki magát, ráadásul ezek a házba sem mehetnek be.

Az ember olyan fajtát válasszon, aminek ki tudja elégíteni az igényeit, ha én csak napi egyszer óhajtok ránézni az ebre (mondjuk úgy nem tartanék semmilyen kutyát), akkor nem választok terelő ösztönnel megáldott nagy mozgásigényű kutyát.

2022. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
36%
#16 a napi egy séta nem azt jelenti, hogy napi egyszer néz rá a kutyára. Nekem is van ismerősi körben border és nem pörög egész nap.
2022. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 Maya Bunnyheart ***** válasza:
91%
Ennek a kérdezőnek felesleges válaszolni, ő eldöntötte hogy a border kinti kutya és kész, nem fogjátok tudni meggyőzni hogy nincs igaza.
2022. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
83%

Fuck logic, kèrdezö, nem? :D aszongya az tart bent kutyàt, aki lusta vele foglalkozni. Ühümmmm…


Tehàt, aki kib@ssz@ a kutyàt a kertbe, ö meg bent mereszti a valagát a tv elött, az rohadtul nem lusta, vilàgos.

Aki pedig bent tartja társként, és nyilván kihordja sétálni, az lusta, èrtelek.


Nem vagy te vèletlen kormánypárti politkus? Kognitív és asszociációs képessègeid fenomenálisak 😂😂😂

2022. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%
Már a másik kérdés alatt is le lett írva többször, hogy nem kinti kutya. Akkor se lesz az, ha külön kérdést írsz ki róla, akár még 3x.
2022. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!