Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az a elvetemült aki bent...

Ki az a elvetemült aki bent tartja a border collieját?

Figyelt kérdés
Néhány filmben meg reklámban van benti border collie, de ez egy kinti kutya mondhatni tilos behozni!

2022. jan. 11. 07:38
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
88%

Munka vonalú borderem van, heti 7 napon dolgozik, aktívan versenyzünk. És a szerződésben, amit a tenyésztővel kötöttem, benne van, hogy a kutya vagy benti, vagy kinti-benti lehet. De nem lehet csak kinti kutya! Az összes munka borderes ismerősöm (tenyésztők és versenyzők) mind bent tartják a kutyáikat. Mert ezt igényli a fajta!


Gazdaközpontú, az neki a kínzás, ha a kedves gazdi ki...sza a kertbe és rá se néz a nap 24 órájából 18-20-ban. Mert nagyon kétlem, hogy te napi 4-6-8 órát töltesz kint vele, nemde?

2022. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
91%

Meg eleve, amit én megfigyeltem, hogy összehasonlíthatatlan a kapcsolat benti kutya-gazda es kinti kutya-gazda kapcsolat kozott.


Rengeteget szamit, hogy a kutya ott van az életteredben, mászkál a lakàsban veled, együtt pihentek, azért csak megsimogatod, szolsz neki pár szót, mèg akkor is, ha éppen aktívan nem a kutyával foglalkozol. Meg eleve, számtalan szitut megismer a kutya már pusztán azzal, hogy bent él a gazdàval (hangok-tv, hajszarito, mosogep stb, szituk - pihenes, takaritas, fozes stb, tok csomo minden), sokkal simulekonyabbak, sokoldalubbak, mint a kerti kutyák. Legalabbis en ezt figyeltem meg.

2022. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval tényleg az tartja bent aki lusta.
2022. jan. 11. 14:11
 24/59 anonim ***** válasza:
79%

#23

"Szóval tényleg az tartja bent aki lusta."

NEM. Többen is oldalakon keresztül írtuk, hogy nem.


Nagyapám igazi falusi kisöreg, reggel korán kel, és estig lényegében csak ebédelni megy be a házba, amúgy a kertben van kint. Volt már több kutyája is, némelyiket beengedte a házba, némelyiket nem. A kintivel is együtt volt napi 10+ órát. Látványosan másképp viselkedtek a kinti-benti kutyái, épp ahogy a 22-es írja, sokkal simulékonyabbak, barátságosabbak lettek.


Ez annyira evidens.. mikor töltesz valakivel több időt, ha napi 6 órát vagy vele, vagy ha 16-ot?

2022. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, hülye vagy. :-D
2022. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem értem a logikádat, az a lusta ember aki beviszi a kutyát ahol többet kell foglalkoznia vele, vagy inkább aki kib*ssza a kertbe? A mi kutyánk is kint van, de nem értem mi közöd van ahhoz, hogy ki hol tartja a kutyáját.
2022. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, 20 km teljesítménytúrára viszem a kutyámat hétvégén, szilveszterkor is túráztunk napközben, hogy lefárasszam a tűzijátékozás előtt, a legtöbb 30 km volt egy nap, nyaralásra is mindig be van tervezve túrázás is, ha nincs egész héten olyan hőség, hogy szétfolyunk, stb. Elfogadom, hogy ez szerinted lustaság, bárcsak minden kutyás ennyire lenne lusta. ;-)
2022. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
81%

Kitalálom, kérdező. Van egy szapis, tk nélküli bordered, amelyiket kint tartod és amelyikkel nem foglalkozol megfelelően, ezért rombol, ugrál, reaktív, stb. És mivel te magad nem vagy alkalmas gauda egy ilyen fajtához, megfelelő intelligenciád pedig nincs belátni a hiáidat, ezért azt gondolod, hogy aki másképp tartja a fajtát (jelen esetben bent), annál még neveletlenebb a kutya. Ott még több frusztráció van a kutyákban.


Egyébként a logikát ott már elbukik, hogy egy benti kutya sokkal több energiát, figyelmet, időt elvesz. Na nem a fárasztása, mert az kb ugyanannyi lenne. Hanem mert mint egy családtag, ott van a kutya, aki részt vesz az életedben (na nem a tiédben, hanem a normális gazdáéban), kommunikálni kell vele, foglalkozni kell vele, jobban kell nevelni is. Szóval nem, a lusta ember az, aki kirakja a kutyát a kertbe, hogy a nap 80-90%-ban rá se kelljen néznie.

2022. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
90%

#28

Há' egyértelmű! "rombol, ugrál, reaktív" = aktív kutyuli, ergo nem szabad bezárni!

Alap proli kutyatartó logika. :D

2022. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjatok, ez a kerdezo gondolom az az idiota, aki idorol-idore odahanyja a kerdesek ala, hogy a border kinti kutya.

Nem tudom, hogy ez neki miert jo, de nyilvan kutyaja sincs, csak imadja hergelni a gyakoris valaszolokat.

2022. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!