Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az elvetemültekről, akik flexi-vel bicikliznek a kutyájukkal?

Figyelt kérdés

o.O


Van külön, erre póráz, egy alumínium cső... sok felelőtlen majom. Hihetetlen.


2012. nov. 13. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Azt gondolom róluk hogy tudnak bánni a kutyájukkal de nem akarnak törvényt sérteni..
2012. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Azzal már eleve törvényt sértenek, ha a kutyával bicikliznek.
2012. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nah már mer mért is sértenek törvényt?.. még ilyen sport is van tudtommal..
2012. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sippara ***** válasza:
Igen Diesel, sajnos törvényt sért, legalábbis közterületen..... én sem értem.
2012. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Biciklivel közlekedni kerékpárúton kell, illetve ennek hiányában az autóút menetirány szerinti jobb oldalán (amennyiben ez biztonságos).


Nem a járdán, az szabálytalan.


Mindez kutyával kb. kivitelezhetetlen. (És mondani sem kell, nem szabályos!) Kutyát ugye sem úttestre, sem kerékpárútra nem viszünk.


Mindemellett nyilván vannak helyek, ahova ki lehet menni biciklivel ÉS kutyával is, dűlők, erdők stb. csakhogy ott meg nem jó ötlet pórázazni. És oda ki is kell jutni a városból...


Úgyhogy szerintem a jó megoldás a bicikli VAGY kutya.

2012. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokszor van hogy bicigliút mellet van járda.

De mondjuk eszembe se jutott hogy a városról van szó.. Nem hiszem hogy különösen jót tenne a kutyának a aszfalton való rohangálás..

2012. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát azért jellemzően lakott területen laknak az emberek. Ahonnét ki kell jutni a szántő/dűlő/erdő szélére valahogy. Persze aki tanyán él, annak ez nem gond, de a többség már aszfaltozott utak mentén lakik ám...
2012. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként számos sport van, ami létezik, mégis törvénybe ütköző, ha közterületen, autóúton műveled...
2012. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Tilos a kerékpárhoz oldalkocsit, illetve egyéb vontatmányt kapcsolni a kerékpár-utánfutó kivételével. Tilos kerékpáron ülve állatot vezetni. Tilos a kerékpárt más járművel vontatni. Tilos elengedett kormánnyal kerékpározni. Kerékpáron csak olyan csomag szállítható, amely a kormányzást nem akadályozza. Tilos autópályán és autóúton kerékpározni, továbbá ott, ahol ezt tábla tiltja. 12 év alatti gyerek főútvonalon nem kerékpározhat. Kétkerekű kerékpáron egy 16. életévét betöltött személy legfeljebb egy, 10 évesnél fiatalabb gyermeket szállíthat a megfelelő gyermekülésen. Kettőnél több kerekű kerékpáron legalább 17 éves személy szállíthat utast.


A bikejöring nem tudom minek számít, hiszen ott az ember nem vezeti az állatot, hanem az húzza őt. Mindenesetre közúton biztosan nem szabad. Esetleg erdőben, forgalom mentes földutakon, sportpályán, stb...

2012. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jó igen tényleg benéztem, én is aszfalt mentén lakom .. Szerencsére nem messze van egy erdő 10perc séta odáig tolni szoktam a biciglit. ( a szoktam túlzás volt rá vagy 2szer példa :D)

Csak nekem eszembe se jutott volna közterületen biciklizni a döggel. Vagy ha igen akkor a környéken van olyan is de ott meg póráz nélkül van ^^

2012. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!