Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadász kutyát össze lehet...

Vadász kutyát össze lehet szoktatni macskával?

Figyelt kérdés
Van egy 1.5 éves szobacicám és a párommal gondolkozunk rajta, hogy szeretnénk kutyát. Golden retriever, német juhász, illetve vizslán gondolkodunk, de féltem a cicát, hogy hiába szoknak össze kölyökkorában a macskával a későbbiekben nehogy bántsa.

2022. jan. 12. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölyökkorban összeszoknak nem hiszem hogy bántaná, bár én nem hagynám együtt őket. Szobakennellel megoldható amikor nincs felügyelet.
2022. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig az volt a tapasztalatunk, hogy

németjuhászaink eléggé macskabáratok. A mieink kintiek voltak mindig is így nem nagyon találkoztak a macskákkal. Bár a németjuhász nem vadászkutya. A többiről nincs tapasztalatom.

2022. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász nem vadászkutya, golden az lenne de manapság már nagyon ösztönszegények. Velük szerintem simán össze lehet szoktatni, több ilyet is láttam. Ettől függetlenül csak felügyelettel legyenek összeengedve, mikor nincs ott senki akkor jobb ha elzárod őket. Vizslával inkább nem próbálkoznék.
2022. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem is nagyon engednénk össze, csak az elején, míg a kutya kölyök. A cica mindig a házban van, csak azon aggódom, ha véletlen kiszaladna a cica akkor mi lenne.

2022. jan. 12. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha véletlen kiszalad, és a kutya ösztönerős, akaratlanul is zsákmánynak nézheti. Ettől függetlenül nem biztos, hogy bántaná is.
2022. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán, bármelyikkel.

Nekem beagle kutyusom van, lány. 2 éves elmúlt, amikor két kicsi cicát találtam, hazavittem. Sose bántotta őket, sőt vigyázott rájuk.

A virslit, amit kapott, bevitte, odaadta nekik.

Pedig egy zabagép.

Azóta lett még egy beagle kutyusom, ő fiú, de mivel kicsi volt még, könnyen összeszoktak.

Együtt rosszalkodnak.

Szóval ha két beagle tökéletesen jól megvan két cicával, tuti egy lány szívű goldennel vagy bármilyen fajtával is meg tudnak barátkozni.

2022. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Simán össze lehet szoktatni kölyök kutyával egy cicát, főleg egy goldival vagy vizslával, akik hiába vadászkutyák, egyáltalán nem az ölésre lettek szelektálva, nekik csak vissza kell hozni a lelőtt állatot anélkül, hogy szétmarcangolnák vagy egyéb kárt tennének benne. Mikor előfordul, hogy nem öli meg a madarat a lövedék, csak repülésre képtelenné teszi, akkor élve viszik oda a vadásznak és a vadász öli meg a madárkát.

Nekem jack russellem van, ez a fajta ölésre lett kitalálva leginkább, mégis probléma nélkül megvolt a cicámmal. Családba van egy standard tacskó is, aki szintén macskával él. Sose szeparálgattunk, egyik cicának sem lett baja.

2022. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
10 évig élt a sziámi-burma keverék kandúrom. A legjobb barátja volt a kan angol cocker spánielem. Együtt aludtak.
2022. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Persze,h osszeszoknak. Max a kutya megeszi.
2022. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Apám vadász, magyar vizslánk, és golden retriverünk volt, amikor még aktívan vadászott.

Vadászkutyának is voltak képezve.

Nem volt konfliktus a macskával, de tény, hogy minden állat a kertben lakott a cica ha akart, felment a palásra,fára, stb...

2022. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!