Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért távolságtartó a kutyám?

Miért távolságtartó a kutyám?

Figyelt kérdés
kb 3 honapja költözött hozzám 2 kis termetü kutya mindent megadok nekik estére bent alszanak a házba napközbe ki vannak engedve. mikor hazajövök várnak ugyan de nem engedik magukat önakaratukbol megsimogatni. el tudom kapni öket de önszántukmol nem jôynnének oda egy simire vagy hogy játszak velük esetleg még kajával tudom öket magamhoz közel csalni. de egyáltalán nem barátkozossak

2022. jan. 15. 19:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ugyanazt tudom tanácsolni amit a #10-es válaszoló írt! Tölts velük minél több időt hogy megszokjanak és ragaszkodjanak hozzád
2022. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
köszi srácok . csak kicsit bosszantó hogy apámnak is van egy kb 1 éves kutyája az meg mindenkinek mindig ugy örül szegény játszana és itt ott megrâg vagy ellop valamit apa meg ugy elveri mint bu.zi a .f..át és 1 ora mulva mintha mi se történt volna ugrál rohan az emberhez , deh nyilván ahogy mi se ugy a kutyák sem egyformák
2022. jan. 15. 20:58
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Bevállaltál 2 kölyköt úgy, hogy látszólag se időd, se kedved velük foglalkozni. Minek? Ha nem bírsz velük, akkor nem kekk egyszerre 2 kutya!


És milyen tenyésztőről is beszélsz te keverék kutyák esetében? Szaporítónak fizettél! Fizeted azt, hogy keverékeket gyártson! Ahogy a jövőben is tenni fogja még sokszor, hiszen vannak olyan felelőtlen, ostoba, állattartásra alkalmatlan emberek, akik ezt pénzelik. Miért ne tenné? Aki szaporítónak fizet kiskutyáért, az egyszerűen nem felelős állattartó. És pont.


Mondok egy újat, mert ezek szerint a kutyatartáshoz ennyire sem értesz: kölyköket külön-külön kell nevelni! Külön kell velük minőségi időt tölteni! És nem hagyni, hogy úgy szokjanak össze, hogy közben te teljesen kiesel a képből. Tehát az első pillanattól külön kellett volna őket tanítanod, nevelned, szoktatnod! Külön kellene őket sétáltatnod, szocializálnod, képezned! Persze te még együtt sem foglalkozol velük a leírtak alapján. Nemhogy napi 3-4 órát szánj, hogy mind a kettőt megfelelően, egyesével lefáraszd, neveld. Megint csak, minek kellett így 2 kutya?

2022. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
istenem... megmentettem öket a fagyhaláltol. ártatlan 2 kis gombocot... ezt nem hiszem el ... és még számonkérnek... tanyán a kutyák csak ugy lesznek, nem tenyésztik öket ... hát szoljon már valaki ehhez ,igen megszponzoráltam a bácsit, hogy ne tegye ki öket az erdöbe megfagyni . hát szohoz nem jutok
2022. jan. 15. 21:29
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Persze, nagyon fantasztikus, hogy vásároltál egy szaporítótól két kölyköt, akikkel lusta vagy megfelelően foglalkozni. Nagy állatszeretet és felelősség. De akkor már miért nem az egész almot vetted magadhoz?


Annyit tudok javasolni, hogy vagy kezdj el úgy foglalkozni velük, ahogy igénylik, vagy az egyiknek (vagy mindkettőnek) keress másik gazdát! Az nem mentés és nem jótétemény, hogy csak úgy vannak, elhanyagolva, megfelelő tartás és foglalkozás nélkül!

2022. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
amugy meg látom annyira rpofi vagy , hogy veszettség elötti oltás elött már sétáltatod a kutyát. én tényleg nem tudom csak az állat orvos mondta , hogy nem lehet de nyilván te profi ként ezt simán felül irod
2022. jan. 15. 21:48
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Profiként. Olyan nincs, hogy profi kén. És írod, nem irod. Komolyan, kutya helyett inkább járnál még iskolába. Tény, hogy az intelligencia és a felelősség tudat közt egyenes arányosság van.


Igen, veszettség elleni oltás előtt lehet sétálni vinni a kutyákat. Ahogy kutyaiskolába is, parkokba is, mindenhova (is) lehet vinni. Mert (ez biztos újdonság neked) nem fog veszettséget elkapni az utcán. Mellesleg a veszettség ellenit 16 hetesen kell kapniuk. Tehát elvileg a kutyáidnak már egy hónapja meg van.

2022. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, szerintem hagyd ezt a besavanyodott fitymaszűkületes pingvinpofájú fotelhuszárt.

Unalmas életét azzal dobja fel, hogy kiforgat mindent, beleköt mindenbe, de értelmes tanácsot nem fogsz tőle kapni, így elfecsérelt idő egy sort is írni neki.

2022. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
hát akkor hülye az állatorvos. Majd fordulok hozzád tanácsért. január közepére mondta az oltást ,jövöhétre terveztem. mellesleg nem akarok érteni a kutyához.... attol még hogy van... nem akarom meg szerelni az automat attol még hogy van...
2022. jan. 15. 22:10
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

“ felelősség tudat” egy szó lenne.

“ meg van” ez is egybe.


Szóval jó lenne, ha magadba szállnál, és követnéd te is a saját tanácsaidat, már ami a tanulást illeti. :)

2022. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!