Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért távolságtartó a kutyám?

Miért távolságtartó a kutyám?

Figyelt kérdés
kb 3 honapja költözött hozzám 2 kis termetü kutya mindent megadok nekik estére bent alszanak a házba napközbe ki vannak engedve. mikor hazajövök várnak ugyan de nem engedik magukat önakaratukbol megsimogatni. el tudom kapni öket de önszántukmol nem jôynnének oda egy simire vagy hogy játszak velük esetleg még kajával tudom öket magamhoz közel csalni. de egyáltalán nem barátkozossak

2022. jan. 15. 19:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
66%

Jót mondott az állatorvos veszettség és kombinált oltások nélkül nem szabad/ajánlatos sétálni vinni a kutyákat, mert elég könnyen elkaphatnak akár halálos betegséget. (parvo - ami ellen , többek között a kombinált elleni oltás véd) .


Kérdésedre, nincsenek nálad olyan régóta a kutyusok, pontosan nem tudom, de a válaszaidból az derül ki, hogy nem feltétlenül elegendő időt töltesz velük együtt.


Napközben amíg nem vagy otthon, ők elszórakoztatják egymást, el vannak. A te társaságodat is igényelnek, valamelyik válaszodban írtad, hogy nyüszögnek, ha otthon vagy de nem velük.


Hétvégente, munka után foglalkozz velük többet, már nyugodtan kezdheted őket tanítani. A kertben is játszhattok. Amint az oltások meg lesznek mehet a séta, pl. amíg nem sétálhattok már most elkezdheted őket a pórázhoz szoktatni.


Későbbiekben közös kirándulások, bármi, ha minőségi időt töltesz velük észre fogod venni a változást.


Addig is, nézz utána interneten hogyan kezd tanítani a kutyusokat.


Menni fog ez!

2022. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

ment a pipa

köszi n.n

2022. jan. 15. 22:31
 23/23 anonim ***** válasza:
75%
10-es vagyok. Apukád kutyusa azért imádja ennyire a családot, mert ő egyedüli eb, nem tud máshoz kötődni, csak a családhoz. Nálad ez sajnos másként van, mert a kicsik egymáshoz kezdtek kötődni, mivel nonstop együtt vannak. Bár az előttem lévő kötekedő kommentelő valóban igen bunkó volt veled, de volt egy jó megszólalása, tényleg próbálj külön külön is eltölteni velük minőségi időt, ahol nem egymásra figyelnek hanem csak rád. Jutifalat+tanítás minden nap külön külön negyed óra, majd séta ha már mehetnek utcára és idővel meglesz a hatás. De persze legyenek közös séták játékok is, ne legyen féltékenykedés. Tudod, irígy, mint a kutya, szokták mondani. Esetleg ha van rá lehetőséged már most egy kutyaiskolát felkeresni, ahol szakemberek tudnak segíteni. A kutyaovi nem drága sehol sem és tényleg jót tesz nemcsak a kutyusok szocializálásában, de neked is sok tapasztalatot adhat.
2022. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!