Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Elaltassam a kutyám?

Mit tegyek? Elaltassam a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves daganatos nagytestű kutyusom. A daganat nagyon gyakran kifakad neki, szinte állandóan szivárog belőle valami.. a legijesztőbb amikor vér is jön belőle. Arról nem is beszélve hogy egyre büdösebb, szinte már elviselhetetlen a szaga. Amiért döntésképtelen vagyok az az, hogy a kutyának amúgy tök jó étvágya van, a másik kutyámmal szaladgál az udvaron, békésen szundikál napközben.. Tehát nem látom rajta hogy olyan nagy fájdalma lenne, kivéve amikor nagyon kifakad neki, olyankor látom rajta hogy rosszkedvű. Viszont valahol olvastam valami olyasmit, hogy a kutyák híresek arról hogy csendben tűrnek, nem mutatják ki annyira ha fáj valamilyük vagy szenvednek. Kb. 3 hete konzultáltam utoljára az állatorvossal, akkor még nem került szóba az altatás lehetősége, azonban azt már akkor is éreztette velem a doki hogy nem igazán jók a kilátások. Ti mit tennétek a helyemben? Elaltatnátok, megelőzve hogy szenvedjen? Vagy várnátok még?

2022. jan. 17. 21:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát, írtál jót is , rosszat is. Boldog, eszik, játszik a másik kutyával szaladgál. Amikor kifakad a daganat az rossz neki, érthető. A helyedben beszélnék az orvossal, a leírtak alapján nem szenved a kutyád, esetleg ha tudna valamit javasolni, hogy mi tegyél akkor amikor kifakad a daganat és azt magát kezelni valahogy az lehet segítene. Úgy értem, nem a daganatot műteni, hanem kezelni magát azt amikor jön belőle valami.


Mindenképpen inkább orvossal konzultálj, akár lehet kéni másod véleményt is, magát a tüneteket kezelni, hogy ne okozzon kellemetlenséget.

2022. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
nem szenved,így biztos nem!!!
2022. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát ja, aki szereti a kutyáját annak még fél év együtt töltött idő is sokat számít, de ezt egy olyan sose fogja átérezni aki azt se tudja az eq-t eszik-e vagy isszák. Vagy hogy azzal tisztában lenne hogy egy daganat leműtés nem kerül 100 ezerbe.
2022. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát elment az én drága öreg kutyusom. Elaltatta az orvos a beleegyezésemmel. Az orvos szerint már menthetetlen volt, lehetett volna húzni halasztani de szerettem volna őt megóvni az igazán nagy szenvedésektől. Most olyan mintha a szívemből téptek volna ki egy darabot. Csak sírok és sírok, zokogva búcsúztam el tőle. Köszönöm azért a válaszokat mindenkinek.
2022. jan. 18. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!