Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam a kutyámat?

Elaltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 16,5 éves családtagom, egy amstaff kutyusom, az egyik mindenem! 3 éve vesetumort találtak nála, már akkor sem lehetett operálni. Eddig "jól" volt, ma viszont észrevettem, hogy 20 percig tart lefeküdnie, s közben sír a fájdalomtól.A könnyeim potyogtak. A levegőt hörögve veszi, ha lefekszik, vagy leül s néz maga elé. Viszont ma is sétáltunk s húzott, ment s akart is menni. Jó az étvágya.Ti mit tennétek?
2018. dec. 17. 22:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tehát ha sétálunk, nem látom, hogy fájdalmai lennének. Vagyis lehet, hogy vannak, csak nem mutatja. Viszont sikít, ha le próbál ülni, vagy feküdni, remegnek a kis lábai. A szívem szakad meg. Annyira szeretem, borzasztó ezt látni. :, ( :, (
2018. dec. 17. 22:56
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :(

Mindenképpen vidd el állatorvoshoz és tőle kérdezd meg, mit lehet tenni.

2018. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak magas a fájdalomküszöbük, tehát az, hogy szeret sétálni, nem jelenti azt, hogy nem fáj. Ha már nyöszörög, akkor komoly fájdalmai lehetnek.

Vidd orvoshoz, kérdezd meg, hogy mit javasol. Lehet, hogy valami fájdalomcsillapítóval még nyerhettek időt. Mert ezek szerint a kutyád még energikus és van benne élni akarás.

2018. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
En elvinném állatorvoshoz, ő tud tanácsot adni. Ha lehet csillapítani a fajdalmát és ugyan olyan jól van akkor minden oké. Ha továbbra is fájdalmai lennének akkor én elaltattatnám.
2018. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, holnap mindenképpen beszélek az orvosunkkal! Annyira élni akar, van benne energia. Mélységesen ledöbbentem ezen a sírásán. :( Szívből remélem, hogy fájdalomcsillapító elég lesz. Képtelen lennék kimondani a halálát.
2018. dec. 17. 23:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz. Lehet, hogy adhat rá pl rymadilt, vagy más fájdalomcsillapítót. Ha beállítod annak a szintjét, még gond nélkül élhet tovább.
2018. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Nehéz, de ha már te is szenvedsz, akkor ne gondolkozz!
2018. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
18%
Nem akreditált gyógyszer,de az új kutatások szerint a bórsav gátolja a rákos sejtek szaporodását ez rákgyógyszer lehet.
2018. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Én ezt sosem értettem, hogy miért nem operálnak áttétes tumort, ezt valaki igazán leírhatná, aki képzett orvos... Én laikusan azt gondolnám, hogy ha megmenteni nem is tudják a kutyust, attól még tüneti kezelésként ki lehetne metszeni a tumort, hogy legalább ne nyomjon ideget, ne fájjon neki. Ha negyed-fél évet ad, akkor már megérte. Szóval mi az indok erre, hogy előrehaladott stádiumban élből elutasítják az operációt?
2018. dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért, 9-es, mert olyan a tumor elhelyezkedése vagy annyira át van hálózva idegekkel, erekkel, hogy nem lehet leválasztani a szervről úgy, hogy annak működőképessége megmaradjon.
2018. dec. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!