Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalnítottátok a...

Mikor ivartalnítottátok a szuka kutyátokat?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos pitbull szukánk.

Én várni akartam tavaszig amíg jobb idő lesz. De olvastam hogy már ilyen idősen várható a tüzelés.

Szerintetek várhatok 1 éves koráig van egy kan Franciabulldogunk de ő már ivartalanítva lett ősszel.



2022. jan. 18. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%
Én is megvárnám, amíg kifejlődik a kutya. Egyik szukám 7 évesen lett ivartalanítva, amikor is egy kan kutyát vásároltam.
2022. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposan, az első tüzelés után másfél hónappal. Nekünk azt javasolta az állatorvos, hogy az elsőt várjuk meg. Ez 9 hónaposan jött el, és 3 hétig tartott, aztán még megvártuk, míg a hormonjai visszaállnak normál szintre, és utána mehetett műtétre.
2022. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat 😊
2022. jan. 18. 17:46
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 évesen, az első tüzelés előtt, nagytestű kutyát, szintén állatorvos javaslatára (nem állt fent a vemhesség esélye, mert felügyelet nélkül nem hagyom kint a kertben, sétálni pórázon viszem, tudok rá figyelni).

Inkontinens lett az ivartalanítás után kb. fél évvel, ez azóta is mindennapos probléma. Nem mondom, hogy ez általános, mert egyáltalán nem az, de benne van a pakliban, nekem ezt az állatorvosok nem említették, mikor rákérdeztem azt mondták, hogy tízezerből egy ilyen kutya van... Más baja egyébként nem lett, az ízületei rendben vannak (van csípő és könyök dp szűrése is, mindegyik mentes), a személyisége sem változott, szóval az ivartalanítás más hátrányát mi egyáltalán nem tapasztaltuk.

A lényeg, hogy nem akarlak meggyőzni semmiről, mert tényleg nem túl gyakori az inkontinencia, de az biztos, hogy én a következő kutyámmal meg fogom várni az első tüzelést.

2022. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
1 évesen
2022. jan. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!