Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letezhet, hogy egy kutyanak...

Letezhet, hogy egy kutyanak nem lehet trukkot tanitani?

Figyelt kérdés

Egyszeruen probalnam mentalisan farasztani.


Alap az ul, fekszik, gyere, pacsi, marad, tovabb, labhoz ezek mennek mas nem.


Egyszeru trükkoket probalnek neki tanitani, de mar kolyok kora ota nem megy. 2 eves.


O a 3.kutyám de ilyet nem tapasztaltam.


Klikkerel es klikker nelkul sem megy.


10 eves kutyamnak mostanaban is siman barmit megtanitok es 5 perc alatt szora csinalja hibatlanul, elozo kutyam is mindent gyorsan megtanult.


De a 2 evessel megszenvedek.


Sem az apportirozas nem erdekli , igazabol semmi se erdekli. Csak ha mas kutyakkal rohangalhat. Meg a túrázás.


Massal nem is tudom farasztani,csak hat az a baj hetkoznap sem a futtatora nem jutok ki, se turazni nem tudok. Igy jo lenne ha hetkoznap tudnam farasztani,akar itthon is.


Pedig trukk tanitas eddig kutyaimnal tok jo mentalis faradtsagot okozott


Olyan mintha nem ertene mit akarok. Probaltam egyszerueket.


Pl 3 muanyag pohar kozul jelezzen ahol a falat van. Az jott at neki, hogy az egyikre rategye a mancsat. Aztan elsonek a kozepso pohar alatt volt a falat, klikk juti.

Majd masik pohar ala raktan, de csak a kozepsore tette a mancsat. Nem kapott erte jutit. Majd csak lefekudt es igazabol nem csinalt semmit.


Mintha ez az egesz nem erdekelne, nem is ertene mit akarok.


Elso es a masodik kutyam is ha feladat volt/van mindennel probalkozott/probalkozik latszik gondolkodtak a feladatokon.


De a 2 eves semmi csak ul vagy fekszik es nem erti mi tortenik.


Nem tudom mit tehetnek.


2022. jan. 20. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Milyen fajta? Nagy, házőrzőknél szokott gyakori lenni, hogy az alapengedelmességen kívül más nem érdekli.
2022. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, létezhet. Milyen fajta?

Nem mindegyik kutyát érdeklik a trükközések. A salukim ül, fekszik, pacsit ad, helyben marad, de ennél többet nem hajlandó megtanulni, nem érdekli, túl büszke ahhoz. Csak a bandázás meg a futás fárasztja, már amikor.

2022. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Létezhet, nekem korábban tacsim volt, semmit nem lehetett neki megtanítani🤣
2022. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Jutifalattal mindenre ràvehetők.
2022. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Soft coated wheaten terrier


Igen, nalunk a bandazas mas kutyakkal ez az igazi faradtsag vagy pedig 12-20 kmes tura. Ezek utan farad.


De ezekre csak hetvegen van idom. Hetkoznap reggelente egy ora a parkban ott a botot szoktam dobalni de az is van hogy erdekli van hogy nem. Rohangal szaglaszik. De azert latszik nem farad el. Nem rombol itthon alapvetoen nagyon jo kutya.

Melo utan csak porazos seta de 1 ora meg felszoktam rakni a futopadra.


Illetve este pluss dobalas huza vona ez is egy 20 perces lekötés..


Jo lenne plusz farasztas. De nincs otletem.

2022. jan. 20. 15:25
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Vannak kutyák, akiket kevésbé érdekel ez a fajta közös időtöltés. Ha amúgy nem rombol és pörög a fejeden, hanem láthatóan teljesen jól elvan, akkor lehet, hogy neki bőven elég a jelenlegi fárasztás.


Amit példának írtál trükköt én nem bonyolítanám a klikkerrel, csak gyorsan felemelném a poharat és megdícsérgetném és lehet, hogy két pohárral kezdeném a tanítást.


A trükkök helyett megpróbálhatnád máshogy is fárasztani: pl szimatszőnyeggel, jutalomfalatt megtöltött labdával, műanyagpalackkal, egy pokrócra is szórhatsz falatokat, majd feltekered és egy laza csomót kötsz a közepére és a kutyának meg ki kell szednie a kaját belőle. A facebookon talán "Canine enrichment" néven van egy csoport, ami tele van ilyen szuper ötletekkel.

2022. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem porog itthon, alszik :)

Igazabol olyan, hogy lent pörög, szaglaszik parkban rohangal. Itthon meg nyugi van.


Hetvegen meg ugye sokat vagyunk lent, meg futtatoba megyunk.



Szimaszonyegunk van, kb 5 percre koti le :D gyorsan megtalal minden falatot.


Multkor a kajajat ugy kapta az osszes tapszemet elrejtettem. Hat.. 🙄 elkezdte enni, keresni majd megunta egy ido utan :D inkabb beleontottem a maradekot a taljaba ugy meg megette.


Benne vagyok egy csoportba ahol itthon felhasznalhato dolgokat mutatnak. De sajnos 5-10 percen belul mindennel kesz van es nem farad el benne.


Nagyon kifog rajtam :D de valoszinuleg o ilyen tipusu. Fajta maga amugy szeret dolgozni. De lehet kifogtam egy kevesbe munka igenyes egyedet :D

2022. jan. 20. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Akkor felesleges a kutyát nyesztetni ezzel. Ő ilyen
2022. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy egyszerűen ezek nem érdeklik. Az én utcáról mentett mixemnek 3 év kellett, hogy élvezetet találjon a labdázásban, de nem mindegy, milyen labdát használok hozzá. Már feladtam, és elkönyveltem, hogy a labda nem érdekli, amikor lett egy használt kis tömör gumi labda, ami tetszett neki, és utána szalad, ha eldobom, lebirkózza, ezt élvezi, de egy teniszlabda, vagy sípolós hidegen hagyja.
2022. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Minden kutya masban jo ... egyik apportirozik ... a masik nyomot kovet ... a harmadik mint az enyem csak a hatara fekszik, szetdobja a labait es varja, hogy vakargassam a hasat. Csak ezt az egy trukkot tudja :)))
2022. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!