Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet gyerekek melett rottweil...

Levcsak kérdése:

Lehet gyerekek melett rottweilert tartani. Szeretnék egy kis szukát csak tartok töle hogy fog bánni a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet! Megfelelő nevelés mellett bármilyen kutyát lehet tartani kicsi mellett. Például én egy rottweiler szuka mellett nőttem fel :))
2011. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gfero ***** válasza:
ez neveltetés kérdése .egy pincsi is lehet veszélyes a gyerekre ha nincs megtanítva neki hogy mi szabad és mi nem.
2011. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja és 3 éves voltam amikor megkaptuk, és mondanom sem kell, ikertesómmal húztuk, piszkáltuk, szájában turkáltunk( persze akkor még nem tudatosan) és minden rendben volt. 10 évig élt.
2011. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Ne akarj rotit. Ha ilyen kétségekkel indulsz neki, eleve nem vagy egy ilyen fajta kutyára felkészülve. Válasszatok egy menhelyen közösen egy nektek megtetsző kutyát. Aztán idővel a gyerekek is nőnek. Megtanulnak kutyával élni, akkor majd jöhet a roti is.
2011. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De a menhelyen lévő kutyák ki tudja milyen lelki problémákat cipelnek. Lehet veszélyesebb lenne mintha egy rotit kölyökkoruk óta ti szocializáltok.
2011. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gfero ***** válasza:
100%
menyivel biztonságosabb egy menhelyi kutya a rottinál?ha meg tudod nevelni és nem valami agyontenyésztet kutyát veszel akkor simán lehet.de ha nem tudod megnevelni akkor jóformán egy kutya se való gyerek mellé esetleg kis zsebkutyák.
2011. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Határozott kéz kell egy roti mellé, ha kezdő vagy, nem ajánlanám ezt a fajtát.

Majdnem minden nevelés kérdése, ez így van.

Ugyanakkor azért a roti bőven benne van azon fajták közt - a német juhásszal és a huskyval együtt - akik kiveszik a gyereket a babakocsiból (és nem jó szándéktól vezérelve).

Gyerek mellé én sem ajánlanék menhelyi kutyát - sajnos a legtöbb defektes (valamilyen szinten), és ezt csupán realitásból írom, én is támogatom a menhelyi örökbefogadást.

Csak ne az én/ Te gyerekeden derüljön ki, hogy mennyire sérült az a jószág.

Szóval ha menhelyi: akkor mindenképp kölyök.

2011. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ha nem vagytok hozzaerto nagy kutyasok es picik a gyerek akkor egy "csaladiasabb" kutyat ajanlok. Nincsenek eloiteleteim a rotival, de azert egy kicsit meg is csak, nem veletlenul hasznaljak gyakran orzovedesre, munkakutyanak, hatalmas ero van benne. Es a nevelese sem problemamentes, szeret fonok lenni, rossz kezekben elvadulhat, kezdo kutyasnak nagyon nem valo.


Persze ez csak az en szemelyes velemenyem, tapasztalatom.

2011. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amióta élek rottweilerünk van :) Én egy rottweiler szukával nőttem fel, most 13 éves vagyok. A válasz: abszolút! Kölyökként vegyétek meg, együtt nőljön a gyerekkel és tanítgassátok, hogy tanuljom engedelmességet!
2011. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elolvastam az előző válaszokat, cáfolom őket. Kutyától függ! A szukák kedvesebbek, ez tény. Engem pl. mikor kicsi voltam, 6 éves állandóan fellökött, de sose bántott volna, mert tudta, hogy a szüleim, az ő alfái megharagudtak volna. Tudnia kell a kutyának, hogy ki a gyerek: ha hazamész ne törődj először a kutyával, sétálj a gyerekhez, beszélgess vele és csak utána fordulj a kutyához, simogasd meg!
2011. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!