Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyának kálciumhi...

Mit adjak a kutyának kálciumhiányra?

Figyelt kérdés

Még nincs itthon étrend kiegészítő, a vitaminja tartalmaz kalciumot de az kevés. Eddig főtt tojást adtam neki, lehet hogy inkább a héját kellene odaadnom neki?

Ha igen, hogyan készítsem el hogy ne legyen tőle beteg?



2022. jan. 30. 18:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha kölyök vagy nagyon aktívan mozog lehet neki adni zöldkagylót, C-11-et, apto-flex-et vagy más ízületvédőt, de kifejezetten plusz kálciumot, ha nem indokolt (már pedig ennyi alapján nem indokolt) nem kell, sőt káros is lehet, ha felborul a foszfor-kálcium arány a szervezetében.

Karácsonykor anyós bejglit adott a kutyának, nem gondolom, hogy a kutyának cukorhiánya lenne, hanem csak egyértelműbben kéne tisztáznom a rokonokkal, hogy mit szabad adni a kutyának...

A csont főve - nem barfos kutyának nyersen is - orosz rulett, én nem kísérleteznék vele, ha meg akkora darabot adsz, amiből nem tud lenyelni, akkor meg maximum fogtisztításra jó. Ha maradnál a természetesebb kiegészítőknél csinálj neki csontkocsonyát, neten, barfos csoportokban főleg rengeteg recept van hozzá, könnyű, olcsó is, arra kell csak figyelni, hogy zsíros, nagyobb dózisban könnyen lesz belőle hasmenés, de alkalmanként 1-2 evőkanálnyi tök jó kiegészítő lehet.

2022. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Tojást fogyaszthat a kutya heti 1 alkalommal.A héja tartalmazza a legtöbb kalciumot azt úgy ahogy van megeheti vagy mozsárban porrá tudod neki zúzni és az eledelébe tudod keverni.

A legnagyobb értéke a tojásnak igazából a sárgája,általában csak azt szoktuk adni,a többi inkább egy lehetőség.

Azt is nyersen,mert ha megfőzöd neki veszít a tápértékéből.


Viszont,ha kalcium hiány van akkor orvoshoz kell fordulni és az általa megadott mennyiséget pontosan adagolni abból a készítményből amit felír.

Kölyöknek SOHA nem adunk kalciumot! Növésben van,nem szabad hogy megkössenek/megsűrűsödjenek a csontjai.Ha túl gyorsan nő a táptól vagy eledeltől váltani kell olyanra amiben kevesebb a fehérje.(mérettől függően max 26% körül optimális)

2022. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16%
Magas kalciumtartalmu zoldsegekbol a csicseriborsot, a fejes kaposztat es a babot is adhatod a kutyanak a kajajaba.
2022. jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy ahogy van odaadtam neki a tojást. megreccsentettem kicsit hogy ne hurcolja ide-oda, pillanatok alatt befalta, héjastól. :) :)
2022. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

7/14-nek lehet hogy igaza van, más is hiányozhat a szervezetéből a kálciumon kívül.

Akkor elvileg nem is lehet a kutyának kálcium hiánya (nem szokott csontot enni), ha az étrend kiegészítő már tartalmaz kálcium-pentatonátot vagy mit?

Azért tippeltem erre mert nehéz időszakon mentünk keresztül és a sok stressz miatt nekem is van kálcium hiányom. Legalább is szemmel láthatóan.

2022. jan. 31. 13:13
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyertelmuen nyers marha vagy mas allatcsontot!!! Kiveve disznot.
2022. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
54%

..állatorvosnak kellene megmondania ezt,nem neked otthon kuruzslani,mert többet árthat a kutyának mint használ az,hogy random kiegészítőket adagolsz neki ki tudja milyen arányban.

Normális étrend mellett,ha nem beteg a kutya nem szabad,hogy kalcium hiánya legyen.


Alapvetően mit eszik házi kosztot (moslék..) kenyérrel? Pedigree minőségű vacak tápot? Konzervet? ...farhátot?

A kutya étrendje teljes egészében az egészségét határozza meg.Ha a kutyának hiánybetegsége alakul ki akkor az intő jel,hogy rossz az étrend.DE megint nem tudod te csak úgy megmondani,hogy van-e neki vagy sem,ha meg már annyira egyértelmű jelei vannak (kattogás pl) akkor azon megint orvos tud segíteni.


A tojás egy általános megoldás bármelyik etetés mellé,ha hiánybetegsége van azt önmagában nem fogja fedezni,ha pedig túl adagolod mert többet adsz a heti 1 megengedettnél akkor megint csak a kutya egészségével játszol.

2022. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Ez butaság, a kutyának nem lesz kalcium hiánya a stressztől. Ne adj neki semmit. A tápban optimálisan be van állítja a Ca:P arány, ez nem jó ha borul.


Az hogy megrág ezt azt nem jelent semmit, a macska is megissza a fagyállót mégsincs etilénglikol hiánya.

2022. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 nem, már nem isszák meg..
2022. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!