Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kalcium-hiányos moszkvai?

Kalcium-hiányos moszkvai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fél éves moszkvai őrkutyusom(45 kg)és pár napja mintha nehezebben állna fel. Nincs baja a futással,játszik,eleven,rohangál,lépcsőzik,izületi gyulladásra nem is gondoltam (meg az csak idősebb kutyiknál jellemző,ha jól tudom)de azért picit megijedtem. Szed PetPhos csonterősítőt,illetve szedett,de doki mondta hogy ha elfogyott tartsunk egy kis szünetet vele,szóval most szüneten vagyunk. Egy ismerősöm azt mondta,szerinte túl kövér,és azért kicsit esetlen,bár én nehezen hiszem hogy ezért állna fel olyan nehézkesen.

Légyszi ne oltasok be,segítséget kérni jöttem,hátha.

Dokival is fogok konzultálni erről mindenképp,de addig is segítsetek ha tudtok! Köszönöm! :)


2012. dec. 12. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha fél évesen 45kg, akkor nem csodálom hogy nehezen áll fel. Ez a kutya betegesen túlsúlyos. A normális súlya valahol 32-38kg között kéne hogy legyen fél évesen.
2012. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen,kicsit tényleg dagi :/ de már diétán van,pont emiatt is :) szüleim sose bírják megállni h ne adjanak neki ezt azt..:/ hiába mondom,hogy nem kéne :( ő meg állandóan kunyizik :S de most már erélyesebb leszek!
2012. dec. 12. 21:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ízületi kopást meg ne zárd ki, mert simán lehet a túlsúly miatt, illetve még akár genetikusan is... a felmenőinek (szülők, szülők tesói, nagyszülők) milyenek voltak a szűrési eredményei?

Én elvinném megröntgeneztetni egy ortopéd szakorvoshoz.

2012. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt a kalciumra fogni, ha dagadt a kutya, meg túl gyorsan nőtt, akkor a világ összes kalciuma sem menti meg az ízületi bántalmaktól. Szüleiddel sürgősen és komolyan beszélgess el arról, hogy mindenáron nyomorékot akarnak-e csinálni a kutyából, vagy képesek némi önuralmat tanusítani.
2012. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
amúgy,most beszélgetek egy moszi fórumon tapasztalt moszisokkal,és mindenki azt mondja,h ugyanilyenek voltak a kutyáik,lusták,és volt akinek fél évesen 60 kilósak vtak,az enyém még le is van maradva. ő pont az a fajta,akinek nem 38 kilósnak kell lennie,úgy nézne ki mint egy agár..és ráadásul az enyém kan,úgyh még soványnak is számít. prémium tápot kap,és házi kosztot néha (nem moslékot,hanem farhátat,rizst,májat,kutyatésztát) úgyh ennyi :) megnyugodtam,semmi baja :) azért doki hamarosan látni fogja chip miatt,majd érdeklődöm tőle is.köszi azért! :)
2012. dec. 12. 22:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, aki azt mondta, hogy fél évesen 60kg-os volt a kutyája vagy tudatlan vagy hazudik. :-)


A moszkvai őrkutyáknál néha még felnőtt kanoknál sem érik el a 60kg-ot, nemhogy egy kölyökkutya.

2012. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelelő súlyban van (ha kan, szukának sok lenne), de minek adsz neki kálciumot? Az csak nagyon indokolt esetben kell, főleg ha valami szemét kajával eteted.
2012. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kutyákat szikáran kell tartani. A túlzott tömeg tönkreteszi a növekedésben lévő kutyát és máris megvan a szerzett diszplázia. 5 éves korában pedig már nem fog tudni menni a kutya. Egész nap csak heverészni fog, az élete pedig 3-4 évvel rövidebb lesz.
2012. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy a gyors növekedéstől lehet izületi gyulladása, de ennek nincs köze a kálciumhoz. Ilyenkor non-steroid gyulladáscsökkentőt szoktak nekik adni.
2012. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"ő pont az a fajta,akinek nem 38 kilósnak kell lennie,úgy nézne ki mint egy agár"


Mitől nézne ki úgy, mint egy agár 38kilósan?

2012. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!