Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Szobatisztaság...

Segítség! Szobatisztaság probléma...mit rontok el?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kiskutyám. Másfél hete van velem. Azóta rendszeresen óránként, két óránként megyünk ki vele eü sétára. Habár tudom, hogy bírja már több órán át tartani, mert ma is 3 órát volt egyedül a kennelében, és nem pisilt be, illetve éjszakánként csak az első két napon mentem ki vele, egyébként este 10-től hajnal 4-5-ig bírja. Mindegy, amikor kint pisilt, akkor nagyon megdícsérem, és kapja a jutifalatot is... Eddig ez minden kutyámnál bevált, mind egy hét alatt szobatiszták lettek.

Szóval az a helyzet, hogy a gyakori eü séta ellenére is eljátssza azt, hogy kint csak egy kicsit pisil, bejövünk, majd fél óra eltelik, és találok egy foltot valamelyik szőnyegen, mert még véletlenül sem a mosható padlóra pisil... Már a hajamat tépem tőle, olyan, mintha direkt csinálná. Tegnap például miután bejöttünk, kis idő múlva bement a kenneljébe, és a plédre pisilt.

Van valakinek tippje miért csinálja ezt? Hogyan orvosolható?



2022. jan. 31. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Jol csinalod, de turelmesnek kell lenned! Szonyegeket szedd fel, ha tudod es csak igy tovabb. Nem minden kutya lesz szobatiszta 1-2 het alatt, sot, ez a ritkabb eset.
2022. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De normális dolog az, mintha mindig tartogatna egy kis pisit, hogy bentre is jusson? Vagy ezt csak én képzelem már be?

Persze tudom, türelem kell, csak ilyennel még nem találkoztam. Ő a 4. olyan kutyám, aki a házban bent él velem, és az előző 3 az első 1-2 bakitól eltekintve sosem pisilt be.

2022. jan. 31. 20:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és egyáltalán nem mutatja semmi jelét, hogy pisilni, vagy kakilni készül(sajnos már több ilyen malőr is történt), nem kéredzkedik, csak úgy odacsinál valahova.
2022. jan. 31. 20:17
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt rontod el, hogy egy bébi korú kutyától messze túl nehéz dolgot vársz el. Fizikálisan 4 hónapos korára jut el oda, hogy vissza tudja tartani. Addig oda csinál, ahol éppen éri az inger. Játék, mozgás közben van pisi. A kennelében azért nem volt, mert ott pihent.
2022. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akkor türelmesebb leszek. Igen, nem hasonlíthatom a másik 3 kutyámhoz őt. Nekik valahogy gyorsabban sikerült, ki tudja miért. Meg hát évek óta nem volt már kölyök a háznál, talán kicsit ki is jöttem a gyakorlatból.

2022. jan. 31. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Szonyeget felszed.

Kis konnyen moshato takarot hagy lennt.


A kuty azert pisil szonyegre takarora,mert az beszivja,nem pisili ossze magat!


Olyan fiatal kutyat valasztottal,amelyik nem kepes meg a szobatisztasagra!

Felnott 2-3 vagy tobb eves kutyat kellett volna valasztani ,az azonnal vagy max egy het alatt szobatiszta lesz!! Tanitsni ugysnugyytudod!

2022. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

3 hónapos,mit vársz? Valamelyik kutyának fél éves koráig vannak balesetei akkor is,ha rendszeresen le vannak hordva.Kicsi még.

Maga alá vizelni már nem fog a kennelbe,de ki a padlóra ha pont kell neki,és akkor nincs lent simán becsúszhat néha.

Türelem,meg fogja tanulni,addig meg figyeld a jeleket és ha pisilnie kell vagy kakilni kapd fel és futás ki/le.

2022. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Turelem lazasag. Egy kisbaba se megy wc-re. Ezzel jar egy kiskolyokkutya. Karpotol a cukisagaval.
2022. febr. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy 8-as írja, egy kisgyerek sem úgy születik, hogy szobatiszta, jó esetben 3 éves korukra lesznek azok. Akkor egy kiskutya miért legyen 3 hónaposan már szobatiszta? Őt is ugyanúgy szoktatni, tanítani kell.
2022. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:))) En ebben az idoben fogtam magam, elmentem a Kikaba, vettem 12db akcios pokrocot, 6db-al letakartam mindent ... es neha csere :)))
2022. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!