Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosnál félős kutya...

Állatorvosnál félős kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kan kutyám, aki retteg az állatorvosnál, egy oltásból is akkora hisztit tud csinálni, mintha nyúznák. Egyszer összekaparta az állatovost, mert meg akarta tapintani a nyirokcsomóját. Szóval rettenet, amit csinál :(

Viszont nagyon eljött az ivartalanítás ideje. Van olyan nyugtató vagy bármi, amit be tudok neki adni, mielőtt odamegyek vele a rendelőbe? Vagy vigyem oda és a doki megoldja?

Nyilván meg fogom kérdezni az állatorvost, a tapasztalataitokra lennék kíváncsi.



2022. febr. 4. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is bizonytalan emberekkel és állatokkal. Végül is nálunk nem volt baj,meg se próbált odakapni sem. Szájkosár volt rajta,én fogtam kb. 3 mp alatt belenyomta a nyugtatót ami pár perc alatt hatott, aztán elaltatta. Hamar átesett rajta.
2022. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ne adj neki semmilyen nyugtatót mert egyrészt semmilyen gyógyszert nem adunk állatnak, hacsak nem utasít erre kifejezetten az állatorvos, másrészt az altató amit ott kap, ütheti egymást a nyugtatóval amit te adsz neki, a végén nem kel fel a műtőasztalról.

Azt sem értem hogy fordulhatott elő hogy összekaparta az orvost. A gazdi mindig a kutya fejét fogja, eltereli a figyelmét miközben az orvos a háta mögött elvégzi amit el kell, ezzel elkerülve a félelem okozta támadásokat. A különösen agresszív kutyáknak pedig géz-szalagot szokott tenni az orvos a pofája köré, hogy ne tudja a vizsgálat alatt megkapni. Persze a gazdinak kommunikálnia kell az orvossal és jeleznie kell hogy problémás a kutyája.

Bemész, lefogod a fejénél, az orvos beadja az altatót és egy fél pillanat alatt alszik is.

Az enyémnek arra sem volt ideje hogy egy ásítást befejezzen. Kinyitotta a száját, de végigvinni már nem volt ideje az ásítást, azonnal elernyedt a teste.

2022. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy állatorvos, aki hajlandó tréningezni a kutyával. Mi tavaly novemberben kezdtünk ilyet, most ott tartunk, hogy a kutya hajlandó elsétálni a rendelőig, és be is néz az ajtón, a következő cél, hogy bemenjen a rendelőbe is, neki volt rossz élménye egy másik állatorvosnál, azóta fél.
2022. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj olyan helyre, ahol felkészült a személyzet, nem csak egy doki van, hanem egy-két aszisztens is. Ne adj neki semmit, ők majd megoldják.


Önkénteskedem egy menhelyen, néha fuvarozom a kutyákat állatorvoshoz. Vannak olyanok, akikre a pórázt még épp rárakom, de a legapróbb vizsgálgatásra már morognak és harapnának. Na, őket csak átadom az aszisztenseknek, ők pedig rutinosan lefogják a kutyákat, általában búrát raknak rájuk, nem kosarat.

2022. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosár és bízd az orvosra.Elaltatja és nem lesz vele onnantól baj.
2022. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

En ugy csinaltam, hogy nem csak olyankor jartam le az orvoshoz amikor kellett, hanem aprosagok miatt is lementem a dokihoz, hogy a kutyanak ne csak rossz elmenyei legyenek a rendelovel kapcsolatban.


Ettol fuggetlenul, ne adj kulon gyogyszert a kutyanak, mert lehet bekavar az altato hatasaval egyutt. Ivartalanitaskor altatva lesz a kutyad, tehat csak addig fog 'rettegni' amig megkapja a bodito szurit.

2022. febr. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!