Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy a kutyám...

Honnan tudom, hogy a kutyám biztos álterhes-e? Ilyenkor mit kell csinálni? Mivel jár?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
állatorvos tudja megmondani biztosra. az álvemhesség azoknál a kutyáknál lép fel, a melyikeknek még nem volt kölyke. Ilyenkor bevackolnak, plüssöket, játékokat gyűjtenek maguk köré, mintha a kölykeik lennének. Furán viselkednek, nyüzsögnek.
2010. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőhöz még írnám, hogy ha álvemhes, akkor a kajáját csökketeni kell, kevesebb vizet kapjon, el kell venni a játékokat és kevesebbet dédelgetni.
2010. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Álvemhes ha megnagyobbodnak az emlői, és elkezd idiótán viselkedni. Pl: almol, maga köré gyűjti a játékait,anyáskodik, nyűgös.


Mi épp most vagyunk túl rajta hála az égnek. A doki egy galastop nevű oldatot írt fel. Ez megszünteti a tejtermelést.

Plusz ki kell zökkenteni ebből az anyáskodásból. Elvenni tőle a játékokat amiket begyűjt(nálunk ez nehéz volt,mert a macskát gyűjtötte be), nem a megszokott időben vinni sétálni, és egy kicsit kapjon kevesebbet enni.


De igazából ez hosszútávon nem jó, mert a pangó tejtől gyulladás keletkezhet.

2010. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah, és az én kutyámnak már párszor volt kölyke, úgyhogy nincs összefüggés aközött, hogy volt-e már kölyke vagy nem.
2010. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik ivaros szuka kutya lehet álvemhes, akár ellet már, akár nem.

Vackol, bújik, sír, megduzzadnak az emlői, és akár tejet is termelnek, ami viszont komoly gyulladást okozhat. És az emlőrákra is nagyobb esélye lesz a későbbiekben.

Ne simogasd annyit, főleg ne a pocakját!! sétálj vele sokat, egyen egy kicsit kevesebbet...állatorvos csak szteroiddal tudja kezelni, de én azt nem engedtem a saját kutyámnál. Anélkül is elmúlik, max 1-2 héttel később..ha minden tünet elmúlt, akkor ajánlom az ivartalanítást, megkönnyíti mindkettőtök életét.

2010. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most volt az első tüzelése...kb egy hete maradt abba...és most csak azt vettük észre h megdagadnak az emlői...lehet h el nem álvemhesség..hanem vmi más?
2010. szept. 10. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából az álvemhesség akkor a legszembetűnőbb ha vannak tünetei is, mikor valóban megszületnének a kiskutyák. Tehát a tüzelés után kb 2 hónap. Vagyis nálunk így volt.
2010. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!