Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is nagyon zavar,...

Titeket is nagyon zavar, amikor valaki előíteletes egy fajtával szemben?

Figyelt kérdés
Például a bull típusú kutyákat gyakran gondolják vérengző idegbeteg fenevadaknak, akik nem csak közveszélyesek, de előbb utóbb a gazdájukat is széttépik. Vagy akár egy dobermann/rottweiler, csak mert nagytestű és fekete, biztos meg akar ölni. Általában nagytestű kutyákkal szoktak ilyenek lenni, de nem csak arra gondolok. Akár a csivavát is megbélyegzik mint buta idegesítő öleb. Szerintem borzalmas ez a felfogás, nem értem honnan jön ez az általánosítás.

2022. febr. 7. 19:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Az emberek minden felett is ítélkezik. Jobb ha te csak kutyafajtáknál tapasztalod mintsem magadon.
2022. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Maya Bunnyheart ***** válasza:
35%
Azért van ez mert az emberek hülyék, mármint azok akik ezeket kitalálják..meg azok elhiszik és terjesztik tovább..És még mennyi ilyen általánosítás/tévhit kering..
2022. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tapasztalom embereknél is, időnként magamon is, de az annyira nem zavar. De amikor a kutyáimat sétáltatom az utcán pórázon (kulturáltan mennek, nem húznak) és hallom hogy susognak, hogy "úristen mindjárt átharapja a torkom", holott nyugodtan sétálnak mellettem és vigyorognak, teljesen alaptalannak érzem és zavar.
2022. febr. 7. 19:21
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
Engem nem zavar, én is előítéletes vagyok a zsebkutyákkal szemben. Idegesítően ugatnak, és gyakran tök agresszívak, pedig egy mozdulattal el lehetne őket hallgattatni, olyan aprók. Az őrző védő kutyákkal szemben szintén az vagyok, de nem negatívan, azokat szeretem. De tény, hogy ezek vagyon, és birtokvédelemre lettek tenyésztve, és hezitálás nélkül nekimennek az embernek, ha kell, nem pedig farkat behúzva elsunnyognak. Viszont általában jól képzettek, és okosak, illetve van hasznuk, ellenben azokkal a nagyra nőtt patkányokkal.
2022. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar. Mindenhez hozzárendelünk valamilyen előzetes véleményt, mert természetes módon így működik az ember - nem véletlenül.

Annál jobb, amikor pozitívan csalódik az ember, más előíteletessége pedig az én életminőségemet nem tudja rontani.

2022. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a bull típusúakat, de lássuk be: ezek pont azok a fajták, amire a primitívebb "gazdák" rá vannak kattanva, előszeretettel használják farokpótléknak az ilyen kutyákat. És baromi sok nem neveli, maximum veri nevelés címszóval- azt meg tudjuk hogy reagál erre a szerencsétlen, jobb sorsra érdemes fajta. Úgyhogy igen,előítéletesek az emberek, de nem alap nélkül.
2022. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

En a bull tipusuakat szeretem. Kell nekik az orakig tarto rendszeres futas es minden rendben. Nem kutyafuttato. Az nem tav egy putbull vagy amstaffnak.

De sok esmber lusta kutyaknak nezi oket . Itt kezdodnek a bajok.

2022. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nem alaptalan például a bull típusúakkal szemben ez az előítélet, mivel sokan csak farokméregetésre használják a kutyákat, nevelés meg luxus, ilyen esetben tök jogos. De szerintem azért még lehet különböztetni az ilyeneket a normális gazdától, és nem kell kivétel nélkül mindenkit ilyennek gondolni.
2022. febr. 7. 19:59
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az előítélet valamilyen szinten a túlélés egyik eszköze, az állatvilágban és az emberiségnél is. Amíg nem társul mellé rosszindulat, és nyitott az ember a pozitív példákat is meglátni, illetve képes reálisan felmérni, miből is adódik az előítélet, nincs baj.

A kutyákkal kapcsolatos előítélet forrása legtöbbször az adott típusú kutyák gazdái felelőtlensége miatti rossz tapasztalat, tehát valójában a gazdikat kellene utálni, de nem általánosítva.

Sokszor gond, hogy ha valaki kutyát akar, tévesen méri fel magát, és hogy milyen kutya passzolna hozzá, vagy hogy passzol-e hozzá egyáltalán kutya. Bull típusú kutyák elég népszerűek az amúgy is problémás emberek körében, akik nyilván nem fogják normálisan nevelni. Ahol lakom, 3 bull típusú kutyást ismerek, aki úgy neveli a kutyáját, ahogy kell, és tekintettel van másokra is, egyik kutyával sincs gond, de van olyan is, akinek nem való, és volt már ebből komoly sérülés.

Kiskutyásokkal is itt olvashatod a negatív véleményt, ott meg sokszor az a gond, hogy a gazdik nem nevelik, nem szólnak rá, mert cuki az is, ha morog, és úgyis kicsi, nem okoz nagy kárt, persze így a fejükre nő, és másokat zavar. Ebből is tudok ellenpéldát, akinek a zsebkutyája nem képzeli oroszlánnak magát.

2022. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

úristen mindjárt átharapja a torkom", holott nyugodtan sétálnak mellettem és vigyorognak



Ugye nem gondolod komolyan hogy elhisszuk hogy ez pontosan így megtortent?


Azon kívül azért eloiteletesek bizonyos fajtákkal mert még mi emberek gondolkozunk és aszerint cselekszünk addig ők ösztönből.

Van amelyikben a vadász ösztön az erős, van amelyikben a terület védelem stb.

Nem véletlenül vannak jellemzői egy két fajtának.

Most én se várom el hogy a huskym ne legyen szökős és behivhato legyen mert ők egyszerűen nem ilyenek. Van amelyiknek meg tudod tanítani de a legtöbbnek nem.

És van ezerből egy akire valamiért nem jellemzőek az adott fajta tulajdonsagai és mondjuk soha meg se próbál szökni.

Így ha tetszik ha nem igenis el kell fogadni hogy a bull type hajlamosabb az agresszióra, az indokolatlan hirtelen viselkedés változásra.

Mint a volt szomszédom amstaffjai. Hiába voltak kutya iskolába hordott ebek mégis kattant náluk valami és amikor a nagymama elesett ravetettek magukat.

Nem azt mondom hogy biztos mind agresszív és biztos mind az lesz amelyik még nem.

Nyilván vannak normálisak köztük.

De nem egy életbiztosítás a fajta.

2022. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!