Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlotok? (lent...

Milyen tápot ajánlotok? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Idős nagytestű kutyáról lenne szó. Eddig barfoztunk, de most már nem tudjuk azt biztosítani neki, így szárazra kell váltanunk. Régen próbáltunk különféle tápokat, akkor nem igazán vált be egy se, ezért is kezdtük el a nyerset. Britet néztem, ami jó minőségű és nem olyan drága, de ha van jobb akkor várom a javaslatokat. Volt már valaki hasonló helyzetben, hogy nyersről váltott (brit) tápra? Hogyan kellene átszoktatni a kutyát? Valami praktika amivel az amúgy finnyás kutya megeszi a szárazat?

2022. febr. 7. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Valami praktika amivel az amúgy finnyás kutya megeszi a szárazat?"


Elé rakod azt vagy eszi,vagy éhen marad.De enni fogja,több millió másik kutya is túl élte már,hogy barfról tápra váltottak.

Csak te se nyavajogd túl,hogy sajnálgatod meg furcsán viselkedsz a kaja miatt.Teljesen jó lesz neki az is,nem egy alja tápot tolsz elé.Oda adod neki a kaját mint bármikor máskor,és kész.Az a menü.


De amúgy rengeteg más táp is kifejezetten jó minőségű ahhoz,hogy át lehessen rá váltani.

Purizon,Lucullus,Premiere,Wolf of wilderness..

2022. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
81%

Ezeket a tápokat ajánlanám: Real Nature Wilderness, Platinum, Carnilove, N&D, DaDo, Orijen, Acana. A Britet viszont nem ajánlom mert sok esetben az ajánlott adag dupláját kell adni ahhoz hogy tartsa a súlyát a kutya.


Amikor nyersről tápra váltasz akkor legyen egy nap koplalás, vagy min 1 etetés maradjon ki hogy kifogyjon a szervezetéből a nyers, majd etetési időben kapja a tápot. Ha magában nem eszi a tápot akkor tehetsz rá jó minőségű konzervet/kutyaszalámit vagy akár kefirt ha szereti a kutyusod.

2022. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

BARF után szerintem inkább hidegen sajtolt táp (könnyebb az emészthetősége), hogy ne a legdrágábbakat említsük Lukullus, Lupo sensitiv pl. Habár ha a napi adag/Ft arányt nézzük, szerintem még a Naturavetal is olcsóbb mint egy nem csirkére alapozott barf.

Az áttérés meg elvágólagosan, keverés nélkül. Ha nincs olyan gyógyszere ami mellé muszáj ennie, akkor egy koplalónap biztos nem fog ártani közte.

2022. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jobbnál jobb...🥺🥺🤦🤦🤦Nyers hús aztán száraz.A lusták így etetik a kutyáikat,igen.Az eszedbe nem jut hogy szerencsétlennek főzd meg azt a ku....va húst!Jaaa hogy azzal melo van,hát igen ezzel jár egy élőlény.Én két nagy testű kutyára főzök.
2022. febr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
#4 ne ítélkezz, lehet anyagilag nehéz helyzetbe került a kérdező és most nem tudja a hússal etetést megengedni magának. Reméljük idővel rendeződik a helyzete. De amúgy abban igazad van, hogy a száraztáp a kutyáknak ízélmény szempontjából olyan, mintha nekünk száraz kenyeret kéne ennünk minden egyes nap. Én is főzök a kutyámnak és elképesztő a különbség, hogy milyen örömmel eszi.
2022. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem ítélkezem.Mindenkivel megesik.Csak olyan dühítő hogy mindenki azzal a sz...r száraz táppal eteti a kutyát.Legegyszerűbb.
2022. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

4,6: Hadd itelkezzek en is akkor mar, csontot fozve tilos adni, rizs, teszta, burgonya felesleges, zoldsegekben tobb a vitamin nyersen, remelem kiegeszito vitaminokat azert megkapja, mert fasza kis hianybetegsegei alakulnak majd ki, amire nem is gondolnal... Dehat mindenki etesse ugy a kityajat, ahogy jonak latja.

A barf a leheto legjobb, mivel a kutya ragadozo, ez lenne a leg termeszetkozelibb taplalkozas szamukra, ha a gazdi kelloen tajekozott a temaban. :)

Tapokbol is vannak, amik holisztikus etrenden alapulnak, ilyen a Carnilove, Purizon, Real Natur Wilderness, persze vannak meg masok is, de ezeket probaltuk. Nemileg dragabb, mint a Brit, de aranyaiban jobban megeri. Kutyaim oda vannak erte, pedig az egyik eleg finnyas volt, mikor idekerult, tobbfelevel probalkoztam (Brittel is, de azt nem ette olyan elvezettel), a fenti 3 marka bevalt, kis konzervvel keverheted a jobb illat miatt, ami talan barfos kutyanak is csabitova teszi, mert tulajdonkeppen hus es husle, csak csont nelkul. (Rinti, Rocco, Brit pate, Animonda, amiket ajanlok konzervbol.)

2022. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2022. febr. 8. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!