Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha megbántam a...

Mit tegyek, ha megbántam a kutyát?

Figyelt kérdés

2021 januárjában elhoztunk egy 2 hónapos kölyök kutyust, és amint lehetett, már vittem is kutyaiskolába. Mikor vittük a kutyaiskolába, már elkezdett reaktívan viselkedni a kutyák felé: pórázon hihetetlenül húz és ugat rájuk. Az iskolában jól viselkedett, azonban itthon ugyanolyan rosszul, rémálom sétálni menni vele. Alapfokú engedelmességet ő végezte el a legjobban a nyáron, ám a séta közbeni viselkedése továbbra sem javult. Azóta két trainerrel is dolgoztunk, de sajnos pénzügyileg nem igazán tudom megengedni őket hosszútávon.


Most, hogy egy éve van már velünk, elkezdtem feladni a tanítását és elvesztettem a türelmemet. Rendszeresen sírok a séták után, többször is megharapott már, mikor próbáltam magamra vonni a figyelmét, hogy ne húzzon és ugasson a pórázon, de egyszerűen úgy érzem, egy helyben toporgunk.


Szeretem nagyon, ahogy a házban velünk van, követ és figyel, érdeklődik, azonban így, hogy elkezdtem feladni, a vele való törődéshez sincs már annyira kedvem és az időm se engedi, hogy jól megmozgassam és szellemileg is lefárasszam. Elkezdtem nyűgként tekinteni rá, főleg, ha a jövőmre gondolok. Úgy érzem, bármennyire is szeretem, megbántam a kutyatartást és nem nekem való, még 14-15 évig nem fogom tudni ezt csinálni... mit tehetnék? Leginkább egy új gazda kellene neki, aki többet tud vele foglalkozni, aki türelmesebb és aki meg tudja nevelni, viszont bennem van az önző érzés is, hogy olyan aranyos és hiányozna a pofija, na meg aggódnék hogy mi van vele, hogy a környezetem mit gondol, amiért új gazdát kerestem a kutyának, stb... és az elmúlt egy év alatt többször is voltak hasonló gondolataim, de azok két-három nap után elmúltak, viszont most már két hete ezen jár az agyam, hogy mit kellene tennem...



2022. febr. 11. 21:57
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
28%

Tenyésztőtől van? Tk-es? Ő mit mond erre? Miért kellett mudi, ha sportolni nem akarsz vele? Ez munkakutya! Attól, hogy elviszed sétálni, nem lesz nyugodt! Napi szintű aktív, kemény munka kellene neki! Ezt miért nem adod meg?

Mi az a sok minden, amit kipróbáltál?

2022. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
89%

Így már értem. A mudi, pumi és puli terelőkutyák. Reflexből elkezdik terelni az autókat, ez egy ösztön bennük. Ezért nehezebb őket pórázon sétáltatni.

Nagyon aktív kutya. Lehet higy kevés neki a séta azért követ a házban. A család többi tagja is foglalkozik vele vagy csak te?

2022. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
94%
Előző vagyok, nekünk pumi van. Hihetetlen mennyit tud sprintelni. Fiatalon körbe szaladta a telket, meg se kottyant neki. Séta valóban nem elég.
2022. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
93%
*10-szer körbeszaladta, meg se kottyant neki
2022. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
58%

Figyelj, kérdező!

Nekem egy nagyon domináns mudi kanom van, a nagyobb testű, magas típus. Nem törpemudi.


Ő is próbálkozott csúnyán viselkedni séták során. Ráadásul szélső utcában lakunk, minden háznál kutya van.


Hacsak megmordult, úgy levágtam a nyakánál fogva az aszfaltra, 1-2 rászólás után, hogy csak úgy nyekkent. És bizony addig ott is maradt, míg le nem nyugodott.

Tudom, hogy ez ma már nem pc, de vagy kivívod a tiszteletét, vagy tesz rád egész életében!

Ehhez nem kell trainer! A tiszteletét NEKED kell kivívnod!


Az én kutyám egy hang nélkül, csendben sétál az olyan utcában is, ahol őrjöngenek a kutyák. Ugyanígy sétáltatott kutyákkal is normális tud lenni.


A mudi kemény dió, tudom. Az enyém már 12 éves,ivaros kan.


Nem volt mindig egyszerű, negküzdöttem lányként vele, de semmiért nem adnám. Az biztos.


Ha nem tudod vele megértetni, hogy te vagy a főnök, inkább keress neki másik gazdát. Mert brutál nehéz 15-16 évetek lesz!! Csak szólok. Mint mudigazdi a másik mudigazdinak.

2022. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
79%

És igazából mi tart vissza attól,hogy túl adj rajta?

Mindig is lesz 2 féle ember: aki azonnal azt mondja,hogy úristen akkor minek kellett neked,gyereked se legyen,többet kutyád se,ugorj is ki a harmadikról és az aki azt mondja,hogy jól döntöttél a kutya érdekében is,és legalább rájöttél,hogy neked nem való olyan kutya,akit nehéz kezelni.


Ne mások véleménye érdekeljen,mert nem mások véleménye fogja elviselni naponta azt a kutyát.Nem ők fognak vele "harcba szállni",hogy viselkedjen,nem nekik kell naponta szembe nézni egy tulajdonképpen saját magadnak kudarcnak ítélt állattal.

Hanem neked.Te pedig besokalltál,nincs már több pénzed (és amúgy már nincs is értelme ennek,kutya ovi,kutya suli és 2 tréner mondott csődöt.Nem passzoltok..),időd sincs és tulajdonképpen nem is akarod ezt tovább csinálni hiába szereted.Mert mindenek ellenére gondolom szereted is.


Ha egyszer egy ember mellé nem passzol egy fajta,egy kutya akkor azon 100 tréner se fog segíteni.Mert te nem az a típus vagy aki emellé a kutya mellé való,aki képes őt irányítani és igazán kezelni.

Ebben semmi kivetni való nincs.


Keress neki egy olyan gazdát aki erre képes.Vagy ha gazdát nem is egy fajta mentést,akinek el tudod magyarázni,hogy nem passzoltok,nem megy a kommunikáció és a kutyának se akarsz már rosszat.

Mert így rá is mondanak fűt fát (hiszen az első,hogy büdös neveletlen korcs az amelyik nem némán halad előre a pórázon,tök mindegy mi okkal olyan amilyen,ítelkeznek felette..) és téged is megítélnek mint rossz gazda,holott lehet hogy egy másik típusú,másik habitusú kutyát teljesen jól tudnál kezelni és kiváló kapcsolatotok lenne együtt.

Feltételezem ez a szorongás is a kiváltó oka annak,hogy oda akarod adni: nem akarsz egy olyan kutyával mászkálni amit és ami miatt megítélnek.


Meg tudlak érteni,de azt nem hogy tétovázol.Tessék szépen keresni neki egy olyan gazdit (vagy szervezetet,tenyésztőt aki ilyen gazdához juttatja) aki illik a kutyához.

Szard le,hogy mit fognak gondolni akkor is a helyes döntést hozod meg mind a kettőtöknek.És ha később mégis akarsz kutyát már tudni fogod,hogy mit jelent a "nem első kutyás fajta",a "makacs,nehezen kezelhető" és egyéb intelem egyes fajták esetében.Amire egy szakember azt mondja,hogy az nem egy könnyen növelhető fajta az Pistikének sem lesz könnyű,csak mert volt már egy tucat plusskutyája.

2022. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
85%

Igen én is látok mindig mudikat mindenre ugatni terelni, buszokra is bekattannak. Halti vagy húzás gátlós hám esetleg? Abba nem túl kellemes hülyéskednie, persze neked is tudni kell használnod.


Egy mudival elég nehézkes amúgy, normális szerintem hogy elbizonytalanodsz.

Viszont ha ellened fordul, veled szemben agresszív, harap, támad, azzal zéró tolerancia van érthetően.

2022. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
61%
Semmi tekintélyed nincs a szemében, ha meg is harap. Az is rossz, hogy sétán van alkalma húzni, tehát előtted megy. A kutyaiskolában nekünk azt tanították, hogy a kutya sétáltatás közben nem mehet előttünk, mert akkor felsőbbrendűnek érzi magát. Ahogy ott nekünk, úgy én is javaslom, hogy legközelebb vigyél magaddal egy palack vizet, és ha eléd kerül a feje, locsold le. A lényeg, hogy végig mögötted menjen. Ez egy fájdalommentes, de hatékony módja a fenyítésnek.
2022. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
69%

Erre nem gondoltam de igaz. Azért harap meg mert nem tisztel. Van hogy még kell mutatni hogy te vagy a főnök. Tudom hogy van aki nem ért ezzel egyet, pedig vannak kutyák akik szeretik megcsillogtatni a dominanciájukat. Nem verésre gondolok mielőtt felháborodna mindenki.

Viszont ha pl kis udvarotok van ahol nem tud szaladgálni, vagy tehernek érzed akkor lehet hogy jobb lenne egy olyan embernek adni aki úgy tud gondoskodni róla ahog megérdemli.

2022. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtől van, így törzskönyve sincsen. Sportolni pedig szerettem volna vele, agility-t elsősorban, de rendszeres túrákra is terveztem magammal vinni, plusz már egy olyan helyet is kinéztem, ahol terelhet. Viszont ezek mindegyike elúszott, hiszen minden másra figyel, ha sok inger éri, csak rám nem. Régen egyébként az autók, buszok és az emberek felé is reaktív volt, de valahogy azokat sikerült megértenie, hogy nem kell, a kutyákat képtelen elengedni. Egyébként ha nem éri inger, csodaszépen képes sétálni: megy mellettem, alkalmanként rám néz és engem figyel, de amint van valami, már hegyezi a füleit.


22:46: mi az, ami visszatart? Őszintén szólva, ez egy nagyon jó kérdés... nagyon jól leírtad a gondolataimat. Leginkább az tart vissza, hogy tudom, hogy hiányozna. Külön öröm hazaérni és látni, ahogy fogad, viszont ez egy nagyon önző válasz, ugyanis tudom, hogy a jelenlegi helyzet neki sem tesz jót. Ő is stresszel, én is stresszelek, miközben valószínűleg lenne olyan ember, akivel képes egy jobb kapcsolatot kialakítani.

2022. febr. 11. 22:57
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!