Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha megbántam a...

Mit tegyek, ha megbántam a kutyát?

Figyelt kérdés

2021 januárjában elhoztunk egy 2 hónapos kölyök kutyust, és amint lehetett, már vittem is kutyaiskolába. Mikor vittük a kutyaiskolába, már elkezdett reaktívan viselkedni a kutyák felé: pórázon hihetetlenül húz és ugat rájuk. Az iskolában jól viselkedett, azonban itthon ugyanolyan rosszul, rémálom sétálni menni vele. Alapfokú engedelmességet ő végezte el a legjobban a nyáron, ám a séta közbeni viselkedése továbbra sem javult. Azóta két trainerrel is dolgoztunk, de sajnos pénzügyileg nem igazán tudom megengedni őket hosszútávon.


Most, hogy egy éve van már velünk, elkezdtem feladni a tanítását és elvesztettem a türelmemet. Rendszeresen sírok a séták után, többször is megharapott már, mikor próbáltam magamra vonni a figyelmét, hogy ne húzzon és ugasson a pórázon, de egyszerűen úgy érzem, egy helyben toporgunk.


Szeretem nagyon, ahogy a házban velünk van, követ és figyel, érdeklődik, azonban így, hogy elkezdtem feladni, a vele való törődéshez sincs már annyira kedvem és az időm se engedi, hogy jól megmozgassam és szellemileg is lefárasszam. Elkezdtem nyűgként tekinteni rá, főleg, ha a jövőmre gondolok. Úgy érzem, bármennyire is szeretem, megbántam a kutyatartást és nem nekem való, még 14-15 évig nem fogom tudni ezt csinálni... mit tehetnék? Leginkább egy új gazda kellene neki, aki többet tud vele foglalkozni, aki türelmesebb és aki meg tudja nevelni, viszont bennem van az önző érzés is, hogy olyan aranyos és hiányozna a pofija, na meg aggódnék hogy mi van vele, hogy a környezetem mit gondol, amiért új gazdát kerestem a kutyának, stb... és az elmúlt egy év alatt többször is voltak hasonló gondolataim, de azok két-három nap után elmúltak, viszont most már két hete ezen jár az agyam, hogy mit kellene tennem...



2022. febr. 11. 21:57
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
24%

40!

És akkor mi van, ha a tenyésztett állomány annyira leromlik, mint pl a mudinál, hogy az állattartó gazdáknál dolgozó kutyák lassan jobb idegrendszerrel születnek, mint a kiállítási mudik kölykei?


Akkor mi van?


A legtöbb törzskönyves mudival ma már baj van. Ismerek itt a megyében szakembereket, egyöntetű a vélemény.


A megrendezetr terelőversenyen évek óta (!) nem győzött törzskönyves kutya.

Azért ennek elég világos üzenete van.


Nem kell a szaporítókat támogatni, azt be kellene szüntetni minden fajtánál.


De egy-egy tanyán ma már jobb mudik vannak, mint a kiállításokon. Ez tény.

A fajta tönkre lett téve a kinézet, a szépség, a szőrminőség oltárán. Ezért van annyi idegbeteg, nevelhetetlen kutya.

2022. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
88%

Az,hogy baj van a Mudival nem jelenti,hogy lehet vagy kell őket szaporítani és fűnek fának (lásd kérdező..) eladni őket.


A Mopszal is baj van,sőtt rengeteg fajtával.Mégsem kezded el őket szaporítani,hogy majd te megmutatod milyen a f*sza keverék Mopsz/Mudi.

2022. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
82%

Igazad van,ha szar az állomány induljon neki mindenki Mudit tenyészteni (vagy bármi mást) abban az irányban amiben SZERINTE jobb,mert az vezet valahová..🙄


Nem is ez itt a lényeg.Tök mindegy hogy szaporítós Mudi-e vagy sem a kérdezőé.

Nem bír vele,már nem akarja megtartani,akkor inkább adjon túl rajta hiába szereti.

Jobb a kutyának is másik gazdával,aki tolerálja a viselkedését vagy meg tudja nevelni.

2022. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
90%
az országban a kutyák 90%-a nem törzskönyves...
2022. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
15%

44!

Attól még lehet jó kutya. Vagy pont azért, mert nem törzskönyves. Vagyis nem a szépség a cél, hanem a normalitás.

2022. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
43%

tulajdonképpen... több, mint 90%-a, akár 95%-a az állománynak simán TK nélküli kutya


feleslegesen veri itt a nyálát 1-2 ember és ugassa le a kérdezőt, amiért nem papíros, és mocskos szaporítózik...



aki így beszél, szerintem az meg egy mocskos ember

2022. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
46%

Kérdés szempontjából mindegy is, hogy törzskönyves-e. A leírás alapján teljesen egészséges a kutya nincs idegrendszeri baja. Aki ennyire mondja a tk-t, nagy állatbarát lehet, nem az alapján kell megítélni egy kutyát. Azt sem lehet kijelenteni, hogy ha nincs törzskönyve a szülőknek nem láttak orvost. Feleslegese ezen vitázni. (nem azt mondtam, hogy támogatni kell a szaporítást, sőt... de nem kijelenthető hogy az összes nem törzskönyves kutya beteges, orvost se látott)


A kérdező és a kutyája nem passzolnak össze, ennyi. Jó nyilván nem ennyi, mert van érzelmi oldala hogy a kérdező szereti a kutyáját ezért is gondolkozik, hogy odaadja másnak még ha ellentmondás is, de jót akar a kutyának.

2022. febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%
Pofozd fel ha nem fogad szót.
2022. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
82%

Lehet hülyén fog hangzani, de amint elkezd fülelni vagy közeledik egy másik kutya, kezdj el gögyögni neki és dicsérni, hogy rád figyeljen. Így halagyjatok el a kutyás mellett. Nálam enyhén reaktív tacskó keverékemnél ez vált be, azóta bármilyen kutya mellett szépen elhalad. Én is próbáltam leszidni, visszafogni, de az csak olaj volt a tűzre. Tényleg menj át flúgosba, mintha 1 éve nem láttad volna és közben haladjatok :D persze lehet nem minden kutyánál válik be, de egy próbát megér, nálunk tökéletesen orvosolta a problémát


Enyém menhelyi, másfél éves, 2 hét után kezdett ráhörögni, morogni a többi kutyára, pedig egyébként barátságos, másik 2 kutyával él együtt, csak pórázon produkálta ezt.

2022. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
89%

A szapis témába nem állnék bele, van elég baja a kérdezőnek.

Viszont mentett vonalról csatlakoznék be. Nekem utcáról mentett, szintén nem papíros (kóbor kutyáknak olyan nincs) border collie jellegű keverék kutyám van. Részben ő is terelő, de feleakkora, szóval tuti van benne más is, terelő ösztöne nem nagyon van, a vadászösztöne, különösen rágcsálókra, erősebb, mint a terelőké, plusz vannak ingerek, amiken sokat kellett/kell dolgozni. Nekem jól bevált a figyelemelterelés, feladatozás, de ehhez az kell, hogy előbb észrevegyem az ingert, mint a kutya, vagy azelőtt lépjek közbe, hogy elveszteném a figyelmét. Már előtte is jó volt a hallásom, de még jobban kiélesedett, hogy elkezdtem ezekre jobban figyelni tudatosan. Ha még nem adnád fel teljesen, feladatozzatok sokat séta közben. Egyébként van reaktív kutyáknak is tréning, nem tudom, melyik kutyasuliban voltatok, milyen módszerrel dolgoznak, én most tavasszal akarok menni, remélem sikerül, sajnos gyorsan betelnek a helyek, ahova menni akarok, de az én kutyámnak sem felel meg bármilyen módszer.

2022. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!