Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehetett veres a széklete?

Mitől lehetett veres a széklete?

Figyelt kérdés
Eddig semmi nem, fut, rohan, szalad azóta is, meg ette az én rántott húsokat, álmat... És nem hányt! Le mentünk pisilni, sétálni de mintha veres lett volna a széklete. Fél jöttünk meg néztem és a törli kendőn is eléggé úgy tűnt. De mint mondtam be vért utána egy jó nagy adag vacsit, szóval a gyomra al sincs probléma. Mitől lehetett? Sajnos még ügyeleti orvos sincs akit fel hívhatnek-mehetnenk. Köszönöm előre is.
2022. febr. 12. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szuka? Lehet tüzel, ha nincs ivartalanítva.
2022. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Parvo ellen volt oltva kicsiként,évente kapja a kombi oltást emlékeztetőnek?

Felnőtt kutya is lehet parvo vírusos,és nekik még súlyosabb..:D

2022. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csontot talált, és elrágta, de nem eléggé....nem a te hibád
2022. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Minden oltásra megvan!

Csomthoz nem juthatott.

Kan!

2022. febr. 12. 19:40
 5/14 A kérdező kommentje:
2 és ezen mi a f@szom a vicces neked?
2022. febr. 12. 19:41
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Te.

Mi az,hogy nem tudsz felhívni egy orvost se?

Oké,hogy a közeledben nincs,de nem mondhatod hogy az egész országban nincs egy ügyelet amin feltehetnél egy kérdést.

Kapásból én tudok 4 telefonszámot ügyeletre,ahol ha mást nem is meg tudják mondani,hogy sulyos-e a dolog vagy nem.

Ehelyett leszögezed mint minden más "gazdi" itt,hogy telefont nem emelsz,menni nem mész sehova,de mondjuk meg mi baja és ha lehet kezelni is segítsünk házi praktikákkal.


Bármitől lehet véres széklete.Össze-vissza zsíros-olajos ételek,tejtermékek,idegen test,szorulás okozta belső sérülés,vírusos fertőzés.

Segített hogy ennyi mindent felsoroltam és egyik se zárható ki? Nem igazán.

Keress egy ügyeletet tök mindegy hol,hívd fel őket és mond el a tapasztalataidat.Ők jobban fogják tudni mi lehet a pontos gond.Vagy ha más nem szűkítenek a körön.Szerencsétlen kutyák ilyen gazdákkal..feljössz a netre diagnosztizálni te is.🙄

2022. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

De kimerítő csak kibogarászni is, hogy mit akarsz mondani. Veres? Fél jöttünk? Be vért? Mi van?


Mi az, hogy nem tudsz felhívni orvost? Csak pár száz orvost találsz az országban. Csak minden városnak van saját ügyeletes orvosa. Kifogás van egyedül...

2022. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos saját tapasztalatból írom, hogy a friss vér a kevésbé problémás, leggyakrabban két dolog okozhatja, vagy valamilyen idegen test sértette fel (ez nem feltétlenül csont lehet bot, egy darabka műanyag vagy bármi más, ami kemény és nem tudta megemészteni) vagy az erőlködéstől pattanhatott el egy ér a végbélnél (erőlködés nemcsak székrekedés esetén lehetséges, hasmenésnél is előfordul). Azért a jobbik verzió, mert a friss vér azt jelenti, hogy ha idegen test, akkor bélrendszer nagyrészén sérülés okozása nélkül át tudott jutni, ha nem idegen test akkor is csak végbél vagy környéke sérült, ami sokkal kevésbé gáz, mintha ténylegesen belső vérzése lenne a kutyának és már csak az alvadt vér ürülne.


Attól függetlenül, hogy ez a kevésbé para szitu szükség van orvosi ellátásra, ha egyébként a kedve jó és van étvágya, akkor nem az azonnal rohanós ügyeletre, de ma éjszaka mindenképp figyeld és ne várd meg a dokival a hétfőt, sok állatorvos rendel vasárnap is. Ha idegen test okozta azért kell az orvos, hogy kiderítse kijött e minden, amit röntgen nélkül nem fog tudni megmondani, ha erőlködés okozta az emésztése nincs rendben, valószínű egy bélgyulladás, amit ha rendszeres a rántott húsos vacsi nem is csodálok, de ki kell kezelni, gyulladáscsökkentővel, antibiotikummal, probiotikummal. Mindkét esetben az a jó ha az orvosi ellátásig csak extra diétásat eszik, nyákosra főtt rizst, kevés, könnyen emészthető fehér hússal (nyúl vagy csirke).


Nem tudom mennyire alaposan "vizsgáltad" meg a székletét, normális állagú volt e, ha áttapogattad nem találtál e benne bármi keményet/nem odaillőt, mindenesetre az orvoshoz érdemes lenne már alapból székletmintával érkezni.

2022. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Még annyit, hogy ez tipikusan nem olyan probléma, amit telefonon/ránézéssel tud kezelni orvos, ezért olyan helyre vidd, ahol elég felszerelt a rendelő ahhoz, hogy legalább egy röntgent tudjanak csinálni, ami bélgyulladás esetén is hasznos lehet, hiszen látszik belőle, hogy melyik részén van a gyulladás és annak megfelelően könnyebb kezelni.


8-as voltam

2022. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sok orvos nem rendel itt ahol élek. Ne oktassatok már ki ember. Meg mi az h te? Kultúra és az intelligencia csak úgy sugárzik belőletek. Az h hibás pár szó, át írja mivel nem magyar... Idiota gyökerek. Csodálom, hogy egyáltalán még el az oldal
2022. febr. 13. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!