Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehetett véres a széklet...

Mitől lehetett véres a székletem? Visszatartástól?

Figyelt kérdés
Kedden este össze-vissza ettem sajnos, és szerda reggel volt 2 nagyobb hasmenésem. A második hasmenés után elkülönülve jött rózsaszín friss vér. Másnap 2x volt székletem, és mindkétszer volt rajta vér, egyre kevesebb, és vörösesebb. Tegnap már nem volt vér, és ma sem. A hasmenéses sztoriról annyit, hogy sajnos 1 órán keresztül brutál mód vissza kellett tartanom, majd szét "szakadtam", nagyon fájt. A házi orvosom azt mondta, hogy 90% a visszatartás miatt keletkezett vér az alsó szakaszban, aminek a kicsi maradéka másnapra megalvadt. Azt mondta, ha hétfőig nem múlik, menjek el sebészetre, viszont már tegnap óta nem véres. Veletek előfordult már hasonló? Tényleg lehet simán a visszatartástól? Egyéb tünetem nincs.

2020. nov. 14. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Aranyér
2020. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem a visszatartástól. Gyulladt a bél fala, ezért sérülékeny. A bél falát nem lehet érezni, az egyetlen tünet a hasmenés, a meggyorsult perisztaltika miatt.
2020. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az orvosom kizárta a gyulladást, ugyanis az több tünetegyüttessel jár, nekem pedig 1 volt, ami elmúlt.
2020. nov. 14. 12:52
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
inkább menj el egy tükrözésre. Hány éves vagy?
2020. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 23 vagyok egyébként. Igazából bízom a házi orvosomban, csak kiváncsi vagyok valaki járt-e már így.
2020. nov. 14. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor még nagyon fiatal vagy..akkor valószínű a háziorvosodnak lesz igaza..hát sajna sok fiatalnak is kialakul már sok minden. nem feltétlen a legrosszabbra kell gondolni, de hát ugye a tükrözéstől meg sokan félnek.
2020. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem félek alapvetően a tükrözéstől. Ami fura, hogy egyébként 3 hete folyamatosan szedek egy Zalex nevezetű gyógyszert, ami ugyanúgy okozhat véres székletet. Amióta nem szedem nem volt ilyen panaszom. Több mint furcsa.
2020. nov. 14. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:
azt mire szeded? lehet annak a mellékhatása
2020. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Derék fájdalom. És elég komoly

mellékhatásai vannak elvileg.

2020. nov. 14. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:

én megmondom mi a bajod de válaszolnod kell

1. fájdalom vane ha igen milyen?

2. láz vane?

3. préselted eröltetted?

4. lüktetés csípés ? mennyi ideig fj e

2020. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!