Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá okom, hogy bűntudatom...

Van rá okom, hogy bűntudatom legyen? (Lent)

Figyelt kérdés

Ma sétáltam a kutyámmal és mikor át akartunk menni az úton odaszaladt hozzánk egy kutyus, ismertük, többször találkoztunk már vele és a gazdájával és mindig póráz nélkül volt, ahogy most is. Mikor odajött direkt megálltam, hogy megvárjama gazdáját, nehogy utánunkszaladjon az útra. Jött a gazdája, felvette, elvitte. Mikor már az út másik oldalán voltunk vettük észre, hogy a kutya szalad utánunk. Sajnos, el is ütötte egy autó...Azt hiszem nem lett nagy baja mert elszaladt utána( ha el tudott szaladni, akkor nincs nagy baj ugye??), csak annyit láttam, hogy fut utána a gazdája. Azóta csak azon agyalok, hogy ha nem arra mentünk volna, vagy nem akkor, akkor nem történt volna meg.

Jah és még valami, miért szaladt el a gazdája elöl miután elütötte az autó? Ez normális reakció az ijedtsétől, vagy félt, hogy kikap?( mindig ordibál vele a gazdája, mikor mondtam egyszer neki, hogy ne kiabáljon, mert az nem segít, azt mondta kutyakiépővel képezte a kutyáját és tudja, hogy kell)


2010. szept. 11. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell hogy bűntudatod legye, bár az tény, hogy elég hülyén jött ki a helyzet. De a gazdája felelőssége, hiszen miért van a kutya póráz nélkül, ha egyszer nem behívható??? Meg ugye te azután mentél el, hogy a gazda odament és felvette a kutyát.

Sajnos ez egy felelőtlen alak volt, nem tudsz mit csinálni. Ha nem te lettél volna ott, törvény szerű a leírtakból, hogy előbb-vagy utóbb ez megtörtént volna, csak nem veled, hanem mással.

Remélem, az ilyen embernek többé nem lesz kutyája.

2010. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem itt nem neked kell ,hogy bűntudatod legyen. Én soha nem sétáltatnám kutyámat póráz nélkül, hátha valami baja esik. Szegény kutyus pont így járt. Nem ő a hibás, hanem az idióta gazdája. Az egy dolog ha valaki kiképzővel képezte a kutyát, a gyakorlatban látszik meg mit ért el.
2010. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Suhanc72 ***** válasza:
100%
Az, hogy egy kutya utánad megy, semmiképp nem a te hibád. :)
2010. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkot kapott a kutya,azért szaladt el.Azért mélyen belül te is tudod hogy ezért nem te vagy a felelős.Nem részletezem hogy miért nem,mert annyira egyértelmű.A gazdája se fog haragudni mikor legközelebb találkoztok,feltéve ha értelmes ember.Nehogy magyarázkodj.
2010. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát simán kinézem belőle, hogy rám fog haragudni, de nem is ez érdekel, hanem, hogy mi lesz a kutyussal. Ha el tudott szaladni, ugye nem lehet nagy baja, nem fog meghalni? Nagyon helyes, barátságos kutyus, nem tehet róla, hogy a gazdája nem vigyáz rá.
2010. szept. 11. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem semmi baja nem lett.Akkor van baj,mikor nem tud felkelni az úttestről,vagy húzza magát.Vannak szerencsés ütközések mikor az ijedtségen kívül semmi baja nem esik.Függ az autó sebességétől,és hogy ne a kerekek alá kerüljön.
2010. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól mert felállt és tovább ment a kutya, még lehetett baja, csak majd egy pár óra múlva érzi a fájdalmat. Egy belső vérzéssel simán tovább szaladhat pl...
2010. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:( remélem nem...
2010. szept. 11. 12:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem, jól csináltad, a gazda hibája h nem behívható a kutya és hogy engedi így szabadon száguldozni út mellett(amúgy sem kéne elengedni, hát még így).
2010. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem akarok ünneprontó lenni, de sajnos az én kutyámat is elütötték. Ő is elszaladt, sőt még két embert megharapott akik segíteni akartak rajta, de még aznap este meghalt szegény.
2010. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!