Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen minden evés után bűntudatom?

Figyelt kérdés
Áprilisban kezdtem el fogyókúrázni, azóta lement 12 kg.Fél úton járok és sajnos nagyon lassan megy.Napi 2X eszem és mellette járok futni heti 4X.Legszívesebben nem ennék egész nap,mert olyan bűntudatom van,miután lenyelek,legyen az egy alma vagy bármi,de ugye enni valamennyit muszáj,különben lelassul még jobban az anyagcserém.Nagyon fáradékony is vagyok,de félek,hogyha többet ennék megállna teljesen a súlyom.Lassan már ott tartok,hogy undorodom minden ételtől,de hánytatni nem hánytatom magam. Nem tudom mit tegyek,mert így kínszenvedés az evés.
2011. aug. 16. 06:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el táplálozási tanácsadóhoz, de egy pszichológust mindenképp keress fel, mert ebből lesz az anorexia (nem testképzavaros) és tsai.
2011. aug. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyult anorexiásként elsőkézből mondhatom: ez evészavar, és egyenes út az anorexiához. Ne juss el odáig.

És azt is megsúgom, hogy tapasztalatból mondom, nem attól fogysz jobban, hogy minél kevesebbet eszel (ettől csak beteg leszel), nekem is akkor indult be ismét a fogyás, amikor párszáz kcalról visszatértem a számomra fogyáshoz normális 1200-1300kcalra, persze sok sport mellett.

2011. aug. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a napi kétszeri étkezés nagyon nem jó,minimum ötször kéne enned-ez gyorsítja az anyagcserét is,és kevesebbet eszel adagonként (talán a bűntudat is alább hagy) Ha érdekel,nekem egyik barátnőm is így csinálta,hogy a bűntudat miatt alig evett,pedig csinos kislány volt,és lefogyott vagy 10 kilót,utána érezte,hogy nem lesz így jó,és elkezdett enni,hogy visszaszedjen picit. Most meg olyan alaktalan lett szegénykém,hogy semmi melle,a fenekére ment vissza az egész. Nekem ennek példájára muszáj volt lekűzdeni a bűntudatot mikor fogyóztam,és bár a minimumot eszem,ami 1200 kalória,ha esik ha fúj,ennyit magamba kell erőltetni (így is fogyok),különben vagy lefogyok csontsoványra és meghalok,vagy túlélem,rádugnak infúzióra,és mikor visszaszedem a súlyom oda és annyi fog feljönni,amennyit nem akarok/ahova nem akarom. Sajnos nagy úr az alkat...
2011. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!