Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laparoszkópos ivartalanításról...

Laparoszkópos ivartalanításról vannak vélemények? Budapesten érdekelne, szuka kutyusnál.

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 16:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
*Miénk
2022. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%
Akkor ennyi erővel egy embernék is tök felesleges a laparatóima, hiszen csak az altatás miatt van rosszul. Varratszedés után meg nála is eltűnik a seb.
2022. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

12-es:

Te láttál már rendes hasi műtéteket? Tudod egyáltalán a laparoszkópia elvét?

A lényege pont az, hogy ha a páciensnek valami akut has baja van, azt ne kelljen nyaktól köldökig felvágni NEM BEGYÓGYULÓ sebbel, hanem kis vágatokat ejtünk.

2022. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%
13. Nem én vagyok aki szerint egy kutyának felesleges a 2.3 kétforintosnyi seb.
2022. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
2-3
2022. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező véleményt kért. A véleményem az, hogy felesleges. Mindegy nekem, hogy hány forintosnyi a seb cserébe, ha 90 ezer forint a műtét. Miénket 35 ezerért műtötték. Nem kis különbség és végeredmény ugyanaz, a kutya ivartalan.


Döntse el mindenki maga. Több kutyám lett ivartalanítva hagyományos módon, egyik sem volt 1 napnál tovább megviselt, kómás és a sebük is szépen begyógyult. Akinek nem számít, hogy 35 vagy 90 ezret fizet egy ivartalanításért, akkor vigye laparoszkópos műtétre.

2022. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem totál felesleges. 3 szuka kutya és 4 nőstény macska ivartalaníttatása után mondom ezt. Az állatok totál máshogy viselik a fájdalmat mint az emberek. Ezért is van, hogy aki nem régóta tart állatot nehezebben veszi észre, hogy baj van, mert jól titkolják.

Felséges x ezerre többet költeni rá, de ha van rá kereted...

2022. febr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván, itt megszokott, hogy mindenből a legeslegjobbat kell adni a kutyának, különben lepontozás jár és kirekesztés a közösségből. Csak egy valamit kérdezzek meg: Aki ennyire nyomja a minuszokat, az a saját egészségére is ennyit költ, mégha értelme sincsen? Például fogtömésből is a legdrágábbat, legjobbat veszi meg, mert az a jó, tartós darab, semmi másnak nincsen értelme? Rutinbeavatkozásra is magánklinikára megy, mert jajj, jobban fáj a nagyobb seb és +néhány nappal több ideig gyógyul? Azért egy kicsit gondolkodjunk már! A laparoszkópiának is meg van a maga helye, ahol tényleg indokolt, de egy ilyen rutinműtétre halál felesleges. Ez a véleményem, akkor is ha megkövetkeztek érte. Hogy a kérdező kifizeti-e, az az ő dolga.
2022. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Értem én hogy a pénz is számít. De akkor is a hagyományos műtéti eljárást választanátok, ha csak pár százalékkal lenne olcsóbb mint a laparoszkópos eljárás?
2022. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
Én a saját egészségemre is hajlandó vagyok költeni, ha van jelentősége, még ha mások nem is költenének arra, ami nekem viszont fontos. Ivartalanítással nincs így tapasztalatom, mert hozzám már ivartalanítva került a kutya, valószínűleg a hagyományos módszerrel dolgoztak, egy állatmentő egyesület azért elég szűkös keretből dolgozik, de alig látszott valami pár héttel a műtét után. Én ilyen esetben egyébként több állatorvosnak is kikérném a véleményét, aztán döntenék. Ha nem lenne nagy költség különbség, a jobb módszert választanám.
2022. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!