Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laparoszkópos ivartalanításról...

Laparoszkópos ivartalanításról vannak vélemények? Budapesten érdekelne, szuka kutyusnál.

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 16:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
39%

Aki szerint "eredmény ugyanaz" annak írnám: régen a borbélyok húztak fogat, ma a szájsebészeten húznak, a körülmények közti különbségeket ismerjük. Az eredmény viszont ugyanaz. Ki menne ma borbélyhoz fogat húzatni?


Nekem van tapasztalatom mind a két módszerrel. Nagyon nagy a különbség. A hagyományossal láttam a kutyán a fájdalmat a műtét után, elesett volt, megviselt, beteg állat benyomását keltette. Igaz, hogy a 3. 4. napon már jobban volt. A laparoszkóppal műtött kutyám már pár órával a műtét után olyan volt, mintha semmi se történt volna. Igen, drágább. De nekem megérte. Attól a perctől gyűjtöttem rá a pénzt, hogy beszereztem a kutyát. Mert szeretem.

2023. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
52%

#21


3 kutya lett ivartalanítva nálam, első 1-2 nap után mindegyik jól volt, nem voltak fájdalmaik. Nyilván minden műtét után megviselt a kutya, ezzel jár. Normál esetben kapnak fájdalomcsillapítót. Akinek jól esik kifizetni 100 ezret egy laparoszkópos ivartalanításra, hát tegye.

2023. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Akik a kutyájukon sóherkodnak, azok miért akarják lebeszélni a laparoszkópos ivartalanításról azokat, akiknek számít, hogy a kutyájuknak mennyi fájdalmat és traumát okoz egy ilyen műtét? A saját lelkiismeretüket nyugtatják vele, vagy mi? Ők vajon melyik fajta műtétet választanák maguknak egy epekőkivételnél például? A hasfelmetszőset vagy a kulcslyukasat? Vagy ha a gyerekükről lenne szó?


Azokhoz szólok, akik nem akarnak a kutyájukon spórolni, mert szeretik a kutyájukat vagy a macskájukat. Nekem mindkét műtéttel van tapasztalatom, igenis ég és föld a különbség! Egyáltalán nem felesleges kiadás! A kutyám semmit se érzékelt a beavatkozásból, miután felébredt. Olyan volt, mintha semmi se történt volna. Szaladt, játszott, jókdevű volt.

A laparoszkópos műtéttel nem vágják fel az állat hasát, nem nyúl bele kézzel az állatorvos, nincs vérzés, nincs fertőzésveszély. Csak a petefészkeket emelik ki, nincs felesleges roncsolás a méh eltávolításával, ami a kutya későbbi életére is kihat, pl. inkontinencia léphet fel.

Sokkal kisebb a műtét kockázata és a szövödmény veszélye is.


Azt látom, hogy az enyémhez hasonló pozitív tapasztalatokat olyanok pontozzák le és degradálják, akiknek egyáltalán nincs tapasztalatuk a laparoszkópos ivartalanításról. Hogy is lenne, amikor a kutyájuk szenvedésén spórolnak. Aki szereti a kutyáját, ne hallgasson ezekre a smucigokra! Igenis megéri megfizetni a laparoszkópos műtét többletköltségét. A hagyományos műtét sincs ingyen!

2023. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!