Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy németjuhász mennyit bír...

Egy németjuhász mennyit bír futni?

Figyelt kérdés
A családba nemsokára érkezik egy kis németjuhász kan. Mivel elég sportos család vagyunk, szoktunk menni túrázni, biciklizni, azt szeretnénk, ha minél többet tudna velünk jönni. Az lenne a kérdés, hogy felnőtt korában hány km-t tud közepes tempóban ügetni/futni? (kölyök korban csak gyalog túrákra vinnénk a fokozatosságot 100%ban betartva)

2016. ápr. 5. 00:55
1 2 3 4
 1/35 Pusisz ***** válasza:
97%

Azt mondják az okosok, hogy 1 éves kora előtt ne futtassuk, mert nagytestű és tönkreteszi a csontozatát mielőtt kifejlődne. Én az enyémmel 1 éves koráig csak sétáltam heti 2X 3-4 km-t. Később kocogni kb. 5-6 km volt kellemes neki normális időben! Nyáron dög-melegben Tilos! Bicikli mellett cibálva nem sportszerű! Egy bringás túra simán 50-60 km, eszembe sem jutna a blöki.

Az enyém most 11 éves, 3 éve nem viszem... Fejben szeretné, de nem bírja a csípője, nem erre találták ki, pedig a régi munkavonalas, nem pedig a túltenyésztett ültetett futóműves kutya.

Ha szereted akkor az Ő igényeit nézed, nem pedig a Tiédet!!! mert Ő menni fog utánad akkor is, ha fáj neki, vagy tönkremennek az ízületei... :(

2016. ápr. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%
5 km-es futásra én is elvittem a kutyámat. Nem többre. Közben annyit futott amennyi neki jól esett. Többnyire inkább engem várt be. Neked inkább ne legyen kutyád, ha túrázni akarsz vele!
2016. ápr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

"Neked inkább ne legyen kutyád, ha túrázni akarsz vele!"


Hmm... miért is?

2016. ápr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

"Az lenne a kérdés, hogy felnőtt korában hány km-t tud közepes tempóban ügetni/futni?"-ez a kérdés.


A válasz:

Ha hozzászoktatod, akkor egyben lefutva napi 10 km meg sem kottyan neki, annyi mint neked 3000 méter.

2016. ápr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
Esélyed sincs, hogy kétlábon futva lefáraszd, sokkal kitartóbb futó, mint az ember.
2016. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

Egykét válaszolót nem igazán értek. Akkor ne is vigye más kutyák közé játszani? vagy ne labdázzon vele? Szerintetek 1-1,5óra intenzív játékkal mennyi szalad a kutya?


Kérdésedre a válasz. Mivel egy diszpláziára hajlamos kutyád van, úgy érdemes azért 1 éves koráig kicsit kevesebbet. Viheted magaddal túrákra, stb, de ne olyan nagyokra. Ne fusson a kutya minden nap 10km-eket.Meg pl ne lépcsőzzön sokat (mondjuk ne minden nap a 8. emeletre járj fel vele), tehát olyan dolgokat, ami megerőltető neki hosszú távon. Mivel egy kölyökkutya, úgyis nagyon gyorsan el fog fáradni, azt látni fogjátok rajta. :)

2016. ápr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Az értelmes hozzászólóknak köszönöm szépen a válszt. Ahogy a kérdésben írtam is 1-1,5 éves kora előtt nem futtatnám (a diszpláziaveszélyt ismerem, mert az imádott németjuhászom, akivel 7éves koromig együtt nőttem fel 7 évesen el kellett altatni, mert akkora fájdalmai voltak:() Annak a válaszolónak, aki szerint ha "túrázni szeretnék a kutyával inkább ne legye" üzzenném, 1 ha ilyet ír inkább ő ne tartson, ugyanis 1 kutya igényli a mozgást és az új szagokat.. 2. Most beaglem van aki 12 éves plusz volt emlég 1 beaglem, akit februárban elvesztettem, szintén 12 évesen és ők imádtak/iműdnak túrázni. Az erdő maga a paradicsom, szaladgálhat, érdekes szagokkal ismerkedhet meg, amiket városi környezetben egyébként esélye se lenne... De ha tényleg úgy gondolod, hogy egy jó kis erdei/hegyi túra nem neki való csak sajnálni tuidlak téged és ha van akkor a kutyádat is...
2016. ápr. 5. 08:33
 8/35 A kérdező kommentje:
Ja igen, a későbbiekben a futtatás bringával történne, a beagleket is gyakran fárasztottuk, azzal, amég bírták s imádták, miután idősebbek lettek és megláttk, h biciklizni készültünk nyafogtak, hogy ők is jönnének, de sajnos már testileg nem annyira bírták,:(
2016. ápr. 5. 08:34
 9/35 anonim ***** válasza:
74%

6-os voltam. Annyit még hozzátennék, hogy nem a csontját fogja tönkre tenni, hanem az ízületek nem bírják a terhelést. Mint a gyors növekedésnél sem kalciumot kell adni a kutyának, hanem ízületvédőt/erősítőt vagy hogy hívják ezeket.


Ha javasolhatok valamit,nekem egy roti németjuhász keverékem van, tehát hajlamos a diszpláziára. Pici korában baromi gyorsan nőtt, úgyhogy elég korán át kellett állnunk a fele kölyök, fele felnőtt tápra, majd mikor még mindig gyosan nőtt, csak felnőtt tápot kapott. Ha ilyesmi lesz, nyugodtan kaphatja a felnőtt tápot, abban is megvannak a szükséges vitaminok. A kölyök tápnak nagytestű kutyánál az a hátulütője, hogy a kölyök túl gyorsan eléri a felnőtt méretét kb 8hónapos 1éves korára, mikor egy ekkora kutyának kb 1,5-2 éves koráig legalább kéne nőni/fejlődni. De mivel mondtad, hogy tisztában vagy a veszélyeivel, nyilván tudod, hogy ne told fehérjével, mint az állat. :)

2016. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon meg kell nézned, milyen alomból veszel kölyköt.

Egyébként a szülőknek, ha rajta van a törzskönyvén, hogy AD, akkor megcsinálták a kitartáspróbát is, ami 20 km lefutása kerékpár mellett.

2016. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!