Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg olyan rossz a pelenka?

Tényleg olyan rossz a pelenka?

Figyelt kérdés
Emeletes házunk van, óránként kiviszem a kutyát (12 hetes), de az emeleten kint van neki hagyva a pelenka, hogy odapisilhessen, és nem is pisil máshova, napközben pedig kintre viszem, ott is odapisil. Összezavarhatom ezzel? Ha dolgozni megyek is kint marad a pelenka, mert azt mondták nem bírják még visszatartani ebben a korban, de ha nem vagyok itthon is csak a pelenkára pisil.
2022. febr. 22. 10:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj,hogy nem értitek a szobatisztaságra szoktatás lényegét.Bent ürít a házban -> NEM szobatiszta.Akkor se,ha pelenkára végzi,ergo nem szoktatod szobatisztaságra.Csak lehordod,hogy ott is pisiljen.

Ha hagysz lehetőséget arra,hogy a házba végezhesse a dolgát akkor fogja,és egy életre megjegyzi hogy szabad.A kutya meg tudja tanulni vissza tartani a vizeletét és csak akkor fogja,ha nem azt tanítod,hogy van alternatíva vagy könnyebb megoldás.


Most még rendben van neked,hogy oda teszed a pelenkát és oda pisilhet,de később ugyan így a szőnyegeket is meg fogja célozni,mert neki nincs különbség a két tárgy közt.Ahogy a földre került ruha is potenciális pelus lesz,főleg ha ugyan olyan színű..


Le lehet róla valamelyik kutyát szoktatni,de valamelyiket soha és ameddig kutyád van nincs szőnyeges.Vagy sarkod ahová beszokott mint ürítésre használható hely.

2022. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

En nem itelem el habzo szajjal a pelenkat, mert nalunk anno idos kutyanal nagyon jo szolgalatot tett, sajnos o mar nem birta ugy tartani a pisit, de pelenkara szepen raszokott. Viszont az teny, hogy kint mar nem annyira szivesen pisilt egy ido utan, ebbol gondolom, hogy osszezavartam ugymond vele, de mar nagyon idos volt, rahagytam.

Egyeb esetben nem hasznaltam, nem is tervezem.

2022. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Én használtam kölyöknél rongyot ilyen célra, csakis akkor, amikor egyedül volt, hogy ne összevissza pisiljen-kakiljon. Mondjuk én a kertben (közös kert volt, mielőtt valaki megkérdi, miért nem hagytam ott nap közben egyedül, és nem lehetett bízni a kapuban sem), szóval a kertben is egy helyre szoktattam, ne összevissza csinálja, csak egy hátsó sarokba, ahova más nem is járt. És igen, összeszedi az ember a szilárdat, de ugye a folyékonynál sem mindegy, hogy hova teszi.

Ja és a lényeg, kb. 3-4 hónaposan lett mindkét kutya, akit így neveltem (másfél évtized különbséggel), teljesen szobatiszta, őket nem zavarta össze a dolog ezek szerint. Amikor már azt láttam, hogy nem lesz koszos a rongy, bírja tartani a dolgait elég ideig, akkor szépen felvettem. És nem, nem szokott rá a szőnyegekre, mert a rongy pontosan egy helyen volt (alatta linóleum), és a helyhez szokott inkább szerintem. Talán egy-két baleset volt a rongy eltávolítása után, a rongy korábbi helye környékén. Azért kíváncsi lennék, hogy aki azt írja, a kutya átszokik a szőnyegre, az vajon konkrét tapasztalatból beszél?

2022. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem kutyától függ. Volt ismerősömnek kutyusa, aki mindig egyedül volt, amíg ő dolgozott, mert egyébként egyedül élt. Nem akarta, hogy szenvedjen ezért a kutyus. Volt neki pelenka kirakva. Abba intézhette, ha kellett neki. De soha nem pisilt össze semmi mást, se a szőnyeget, se semmit. És amikor reggel, este levitte, akkor intézte általában a dolgát.
2022. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ezt nem tudtam, nekem állatorvos is azt mondta, hogy az első időszakokban maradhat a pelenka, míg kicsi..de akkor felszedem:)
2022. febr. 22. 11:19
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Mi napi 3x vittük le, 14 hetesen került hozzánk. Nem akartuk a felnőtt kutyánkat összezavarni a plusz sétákkal, így egészen kiskora óta a naggyal egyszerre sétált. Otthon volt neki pelenka letéve, köztes időben oda vécézett. 6 hónapos kora óta szobatiszta. (Csivava)
2022. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

"Bent ürít a házban -> NEM szobatiszta" Akkor az emberek többsége nem számít annak? Az a szobatiszta, aki tudja, hogy hova lehet és oda is csinálja.


Nekem egyszerűen nem szimpatikus hozzáállás, hogy a kutyáim nem pisilhetnek, amikor akarnak. Nekem sem kell 12 órán keresztül visszatartanom, akkor nekik se kelljen. Két kutyus van otthon. Az egyikük már nagyon idős, a másikuk pedig lassan egy éves lesz. Mindig van lent pelenka. Annak ellenére is lent hagyom, hogy már meg a kisebb is 4-5 hónapos kora óta nem használta. Előtte előfordult, hogy napközben pisilt egyet rá. De saját igénye van ezek szerint arra, hogy lent az utcán végezze el a dolgát, mert saját magától teljes mértékig leszokott a pelenkáról, még úgy is, hogy a mai napig ott van a pelenka a megszokott helyén.


Lassan valószínűleg majd az idősebb kutya miatt indokolt lesz, de ha ő már nem lesz, akkor is lent fogom hagyni, mert nem fogom még annak a lehetőségét is elvenni a kiskutyámtól, hogy ne pisilhessen ha neki nagyon kell.

Vagy ki tudja, lehet majd egy hasmenésnél (ne legyen, de előfordulhat) hálás leszek, hogy nem a szőnyeg közepére csinálta, hanem tudta, hogy van hova.

2022. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem szimpatikus a hozzáállás,hogy nem pisilhet amikor akar akkor miért veszel panelba kutyát?

Ne érts félre nekem is emeletes házban van kutya,de b*szdmeg az hogy a házba ürít nem normális neki se.

Ha zavar,hogy vissza kell tartania költözz kertesbe vele,aki lakásba visz kutyát az azt vállalja mindkettejük számára,hogy a kutyának is kényelmes időközönként lejár sétálni vele..

2022. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

Főleg minek vett,ha neki 12 órákat kell,hogy a kutya vissza tartsa a vizeletet..:D

Nekem pl velem együtt végig alussza a kutya az éjszakát,mert a kutya alkalmazkodik..

Én se pisilek be éjszaka és ő se fog.De nem is poshadok 12 órát a paplan alatt.

Este 10 az utolsó séta,reggel 6 a következő.Amikor kertünk volt is így voltak a bejárós kutyák.Még éjszaka egyszer kimentek pisilni,majd a következő alkalommal már csak reggel kéreszkedtek ki.

2022. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes,hogy mindig az érez együtt a legjobban a kutyával aki nem tartja megfelelően.De 'aranyos' vagy,hogy nem akarod,hogy sokáig vissza tartsa..De akkor talán le kellene vele járni időben,nem a házba pisiltetni.

Én se akarnám,hogy 12 órákat vissza tartsa,éppen ezért nem hagyom hogy 12 órákat vissza tartsa és leviszem.


Panelban csak ilyen buta p*csák tartanak kutyát? Le nem hordom,de szegény ne tartsa vissza hugyozzon a konyhába..

És utána leírsz egy ilyet,hogy te együttérzőbbnek tűnj 🤣

2022. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!