Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik verzió lenne jobb, ha...

Melyik verzió lenne jobb, ha egy 3 fős területvédő kutyafalkáról van szó?

Figyelt kérdés
Több kant egyértelműen nem tennék össze.
2022. febr. 22. 09:51
A kérdező szavazást indított:
3 szuka (ivartalan)
2 ivartalan szuka + 1 ivaros kan
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Több kan is lehet, ha le van fektetve a rangsor. Erdélyben se 1 kan van a juhok mellett... Mégsincs baj.

Esetleg 2 ivartalan kan, plusz egy ivaros. Vagy 3 ivartalan.


Az ivartalanított kan már nem kanoskodik, megférnek egymás mellett.


Nekem 2 ivaros kan volt otthon. Megfelelő neveléssel nincs ott se probléma.

2022. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szóval nem kell démonizálni az ivaros kanokat. Sokszor úgy írnak itt a gyk-n, mintha minden egyes kan maga lenne az ördög.

Pedig nincs velük semmi baj. Csak nevelni kell, és az egyiknek el kell ismernie a másikat főnöknek. Akkor nincs semmi baj.

És persze a fő fő a gazda.

2022. febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Így van, ahogy kettes írja. Gyerekkoromban nekünk is két ivaros kan kutyánk volt, teljesen jól megvoltak, játszottak, sosem bántották egymást. Nekem most két ivartalan van, szintén semmi gond nincs velük. Szerintem csak nevelés kérdése. Szóval mindegy, hogy milyen neműeket teszel össze, bár azért 3 ivaros kan már lehet problémás :D De ugyebár ha nem tenyésztő vagy, akkor alapból is illene ivartalaníttatni őket.
2022. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kan állítólag csak akkor őrzi a területet, ha ivaros és még jobban, ha van mellette szuka, mégha ivartalan a lány, akkor is, mert neki az a fontos, hogy lány kutyája legyen, akit védhet.

A szukák elvileg ivarosan és ivartalanul is jobban védik a területet a kanoknál, mert a kanok inkább a szukákat védik,nem is annyira a területet, inkább csak azt a területet, ahol a szukák területe is van.

De a szukák is jobban védenek, ha van mellettük egy kan, mert úgy magabiztosabbak.

Ha több kan van, jobban egymással vannak elfoglalva, ki az erősebb, nem a területvédelemmel. Persze vannak békés kanok, meg meg lehet "beszélni" velük a dolgokat, de én biztosra mennék.

A cél pedig, hogy egymással békességben legyenek, egymásból erőt, bátorságot merítve közösen egy falkaként összenőve védelmezzenek.

E gondolatmenet végén jutottam arra, hogy két szuka + 1 kan.

2022. febr. 22. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem harom kan kozepazsiaim van ... tok jol elvannak egymassal ... persze neha megnezik ki a fonok, de ezt lerendezik maguk kozott.
2022. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szuka van 2 kan kozott, akkor ott soha nem lesz beke.
2022. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért mondom, hogy egy kan lehet, vagy mind szuka.

Túltárgyaltuk.

Köszönöm a szavazatokat.

2022. febr. 22. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!