Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem a kutya...

Sokan miért nem a kutya érdekei szerint választanak kutyát?

Figyelt kérdés
Csomó olyan kérdés van, hogy tarthatok-e panelban németjuhászt, border collie-t, stb. és kirakhatom-e a kertbe télre a rövid szőrű tacsimat vagy csivavámat... Én elhiszem, hogy mindenki vonzódik bizonyos fajtákhoz, de miért nem úgy választanak kutyát, hogy tudják, hogy náluk milyenek a körülmények, ahhoz képest milyen kutya fajták jöhetnek szóba, és ahhoz választanak? Miért kell nem arra a helyre való kutyákat olyan sokszor erőltetni? Mit gondoltok erről?
2010. szept. 12. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a saját érdekeiket tartják fontosabbnak. Ők a tudatosan hülyék. És vannak a tudatalatti hülyék egy példa rájuk: Befogadom ezt a kóbor kutyát és kint tartom a kertben, néha adok neki enni, jobb helye lesz mint az utcán. Olyan üsd agyon, de ne nagyon fajta... Ha már tenni akarsz valamit azért az állatért akkor olyat tegyél már aminek tényleg hasznát is veszi meg jó lesz neki. Nem hiszem, hogy egy csepp kis tacskónak jó kint lenni télen a kertben...
2010. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Aelien válasza:
Sok embernek van feltűnési mániája. Hogy lássák a szomszédok a lakótelepen, hogy az illető kutyatulajdonos egy borjúméretű rotweilerrel rohangál. Szegény kutya pedig naphosszat csak sóhajtozik a 40 négyzetméteres lakásban, mert halálra unja magát, és semmi mozgástere nincs. Ha ez nem állatkínzás, akkor mi???
2010. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

"Szegény kutya pedig naphosszat csak sóhajtozik a 40 négyzetméteres lakásban, mert halálra unja magát, és semmi mozgástere nincs. Ha ez nem állatkínzás, akkor mi???"



Hát ez rohadtul nem állatkínzás. Valami hihetetlenül unalmas, és nagy fokú ostobaságra vall, aki szerint a nagy testű kutya szenved a lakásban.


Mindenféle kutyát lehet mindenhol tartani. A lényeg, hogy mennyit foglalkoznak vele!!!!


Komolyan, ezt vajon mi francért nem lehet megérteni? Miért kell mindig, a hülye begyöpösödött ostoba tévhiteket ismételgetni?


Miért nem lehet inkább gondolkodni? Miért kell le állatkínzózni más embereket, úgy hogy nem is ismered őket?

Miért könnyebb hülyeséget dumálni mint gondolkodni mi?



Mivel nem tudtommal nem nálunk laksz, így szerintem fogalmad sincs arról, hogyan is élt nálunk a kutya.


Szinte mindent megkapott ami emberileg lehetséges, és napi 4-5 órát sétált, mozgott. Megnézném én, melyik nem lakásban tartott kutyával sétálnak nap mint nap ennyit.


De mindegy. Biztos nagyon szenvedett, igazi állatkínzó voltam. Naná.

2010. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Én is csak kicsi kutyát tartottam a panelban.(tacsikeverék) Most kert is van, ott ha lesz pénzem, hosszúszőrű közép vagy nagytermetű kutyát szeretnék.

Panelba nem vinnék husky-t meg ilyen bazinagy kutyákat! Egyszer mikor a kiskutyám tüzelt bejöt a lakásba egy ilyen elég nagy testű kóbor kutya és láttam megfordulni sem tudott, de azért sikerült kizavarni. Véletlenül jött be, benyomta az ajtót, de nem bántott senkit, nem is akart csak a kanösztön... Sajnálom azokat a nagytestű ebeket panelban, társasházban. Láttam vendégségbe oylat is, hogy csak úgy tudott megfordulni, hogy a lábát az áygra tette és a másik oldalán tette vissza a földre. :S Komolyan azok a kutyák azokba a szűk előszobákba, hogy bírják 20 órát kb vagy még annál is többet??? :(


Igazad van, mindenkinek olyan kutyut kellene választania ami jólérzi magát. Kiskutyám ha akart volna szaladgálni is tudott volna, mert elfért, de a nagy. Pfűűűű.

2010. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor mi csoda lakásban éltünk, mert érdekes módon megtudott fordulni. Ja, és a lakás sem csak egyetlen előszobából áll.
2010. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Aelien válasza:

"Kedves" Dantes!


Miért kell a másikat lehülyézni? Jól esik rosszindulatúnak lenni? Te talán ismersz engem? Kétlem, mert akkor nem hülyéztél volna le. Na, mindegy.

Aki meg dolgozik, suliba jár és háztartást vezet egyidejűleg (mint én), annak nem lenne ideje napi 4-5 órát sétálni. Szóval, nekem nem kellene kutya lakásba. Ha ezért hülye vagyok, akkor áldásom arra a Nobel-díjas fejedre! Mert Neked biztos 200 az IQ-szinted. Hajrá, Okoska-Törp!

2010. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

És neked vajon mi francért kell ítélkezned, úgy hogy fogalmas sincs semmiről? Ezzel kezdjük talán! Úgy ne magyarázz itt nekem semmiféle állatkínzásról, világos?!


És igen, aki úgy okoskodik valamiról ,hogy fingja sincs hogy mi az igazság valójában, arra nem lehet mást mondani, csak azt hogy egy hülye !


Talán legközelebb gondolkodj mi előtt valakit állatkínzónak titulálsz!

2010. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező ez mind amit felsoroltál nem rossz a kutyának csak megfelelő körülmények kellenek. Pl a kicsi kutyának fűtött ház esetleg kutyaruha. A benti kutyának meg sok séta, foglalkozás. Sőt tudod egy kerti kutyával is ugyannyit kell foglalkozni, hiába mozoghatna többet. Egy kertben élő nagytestű kutya és egy pici benti kutya is szenvedhet ha rossz a gazda! Attól hogy valakinek nincsw lehetősége eleget foglalkozni, még nem állatkínzás bent tartani.
2010. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem azt mondom, hogy nem éli túl egyik, vagy másik a körülményeket. de ha már választhatsz, hogy a rövid szőrű tacsit hol tartod, nyilván jobb neki a házban, míg a kaukázusinak jobb a kertben, mint a fűtött lakásban. Persze, ha amúgy menhelyen lennének, vagy megölnék őket, annál mindenhol jobb, de ha már mi választjuk ki tudatosan a fajtát, akkor szerintem illene figyelembe venni a méretét, szőrét, mozgásigényét, stb. és nem azt választani, ami nekem tetszik, de nem tudok vele megfelelően bánni egy másik fajta helyett, amit ugyan lehet hogy pont nem ismertem előtte, vagy nem az az álmom, de sokkal inkább illenénk egymáshoz.
2010. szept. 12. 14:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért választanék olyan kutyát aki nem az álmom? Az csak szenvedés lenne mindkettőnknek. Ha egy kutya igazán az álma valakinek akkor igényeiben is illik az emberhez. Ha meg nem akkor mégsem az igazi. Amúgy meg ki hogy értelmezi. Én 4 border kaliberű pásztorkutyával élek a lakásban de nem gondolom hogy nem tudom kielégíteni az igényeiket. Míg más lehet azt mondja hogy miért vettem olyan kutyát ami az álmom ha nem illik hozzám mert ugye lakásban tartom. Engem nem érdekel ki mit gondol a kutyám jól érzi magát a töübbi meg le van tojva.
2010. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!