Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tinszuka kutyátok mennyi...

A tinszuka kutyátok mennyi idős korban lett ivartalanítva ?Mikor a leg ideálisabb?

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 07:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A szuka kutyák 7-9 hónaposan válnak ivaréretté. “Nagytestű kutyáknál célszerű megvárni az eltő tüzelés lezajlását, míg kistestűeknél javasolt az első tüzelés előtti (6-7 hónapos) életkor. (Tüzelő szukát a fokozott vérzékenységi hajlam miatt nem célszerű műteni).”
2022. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Enyém pénteken lesz. 6 hónaposan.
2022. febr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi.Az enyém nagy testű és szombaton lesz műtve.Ez a doki azt mondta,hogy 6 honapos kora előtt kell műteni.Semmi képp nem kell megvárni az első tüzelést.Ezért kérdeztem,mert minden doki mást mond.🤷Szombaton 5 és fél hónapos lesz.
2022. febr. 28. 08:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat még sehol nem hallottam/olvastam, hogy 6 hónapos kor előtt ajánlanák az ivartalanítást. Nekem márciusban lesz 6 hónapos a kan kutyám, én is akkor viszem majd. Szukák esetében is azt írják, hogy legkorábban 6 hónaposan lehet. 5 és fél hónaposan szerintem az a 2 hét már nem oszt nem szoroz, de azért olvasgass több helyen is erről. Én inkább megvárnám, hogy legalább a fél éves kort betöltse, nem hajt a tatár. Az én ismerőseim a nagytestű szuka kutyáikkal megvárták az első tüzelést is, kb. 9 hónaposan ivartalaníttattak.
2022. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi megvártuk három éve az első tüzelését, ahogy fentebb írták.

Viszont kezd nálunk is elterjedni az a nézet (állatorvosunk mesélte), hogy nem kell megvárni, semmi jelentősége.

(4-es: külföldön sok helyen ez a bevett szokás már régóta, nem tudom, mi az oka)

2022. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
En nem vagyok hive a korai ivartalanitasnak. Igenis kellenek a neki hormonok, hogy a csontfejlődés, izuleti fejlodes vegbemehessen. Leghamarabb 2 eves korban ivartalanítok.
2022. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most kan kölyökkutyánk van. A doki azt mondta, hogy várjuk meg a 6 hónapos kort, aztán mehet a dolog. Kb. szukánál is így lehet ez, az első tüzelés azért nem igazán következik be előtte.
2022. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati világ állatorvosai a korai ivartalanítás mellett vannak. Magyarban is vannak rendelők, már 10 éve is voltak, főleg Budapesten, ott jellemzően a magasabban képzett, és/vagy külföldi tanulmányokat is folytató állatorvosok működnek. Ezek nem az olcsó rendelők, talán ezért van még mindig a köztudatban, pláne vidéken a legyen kiskutya, legyen tüzelés teória. Pedig elavult, túlhaladott álláspont.
2022. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]



Egy másik helyen azt írták hogy a 3 honapot kell megvárni,azelőtt nem szabad.Egy harmadik helyen 6-9 honap között javasolják.Mivel van egy fiu kutyám is,az első tüzelést semmiképp nem akartam megvárni.Csak tudja a doki.Idős doki,pár kutyát műtött már.

2022. febr. 28. 10:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Legkésőbb, de az már utolsó óra, 6 hónapos kor. Ha utána mentetted meg a kóbor kutyát az természetesen a szükség, nincs mit tenni, de ha a szeretett kölyökkutyád akkor tervezetten a legjobb jóval kisebb korában ivartalaníttatni.
2022. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!