Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy ne egye a rendszámtáblát?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos border collienk. Az utóbbi pár napban elkezdte a kocsit rágni, a sárvédőt szétrágta, lerágta a kocsiról a festéket, most nekikezdett a rendszámtáblának és a tartójának. Ma reggelre le is esett.

Mostanában sokkal kevesebb idő jut rájuk (van egy német juhászunk is), de sajnos ez még pár hétig így is marad, nem fáradnak le eléggé. Addig is hogyan lehetne megtanítani neki, hogy az autó tabu?


2022. márc. 3. 07:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%
A kertben én nem szórnám szét, mert ha netán valami hülye bedob valami kutyakiiktató falatot, azt is feleszik.
2022. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
"Egyébként ő egyedüli kölyök volt az alomban, nem tudom ez mennyire nehezítő tényező." - Honnan hoztátok?
2022. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
0%

Ijeszd meg.A kocsi ha berijaszt vagy beindul (mert mondjuk benne ülsz) az életben többet nem megy oda rágni.Mert tudni fogja,hogy akkor ijesztő hangot ad ki a kocsi.


Jobb mint fizikai erőszakot alkalmazni,mert akkor is fogja ezt csinálni,csak akkor amikor nem látod.

2022. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul unatkozik, igy nem tudom, hogyan lehetne errol leszoktatni, mert nem azert csinalja a hulyeseget, hogy bosszantson. Ha nem a kocsi, akkor majd lesz mas, amit szetkap.


Azt megkerdezhetem, hogy miert pont borderre esett a valasztasotok, ha ennyire nincs idotok? Raadasul mar van egy szinten munkakutyatok.

Nem tudom, hogy ez a “nincs ido” dolog mennyire atmeneti, de abbol gondolva, hogy meg kutyasuliban se voltatok, ha jol ertem, meg a masik kutyaval sem, akkor ez viszonylag egy tartos allapot, nem?

Kutyanapkozi nem johet szoba? Legalabb heti 1-2x, ha elvinnetek oket, az tok jo lenne.

2022. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
15%

Tehát a 10 hetes kutyát órákkal a rossz viselkedése után büntetitek. A 10 hetes kölyköt! Pláne úgy, hogy még idő sincs rá, hogy megfelelően foglalkozzatok vele. Ezt tudod hogy nevezik? Bántalmazásnak! Ez rohadtul nem nevelés!


Minek kellett border, ha lusták vagytok vele foglalkozni? Ha lusták vagytok nevelni? Ha annyira ostobák vagytok, hogy sok órával a rossz tartás követlezményeként a frusztráció miatti viselkedésekért ordibáltok vele? Egy babakutyával?


Vidd vissza ida, ahol találtad! Ne tartsatok így kutyát!

2022. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%
Utolso, 10 honapos a kutya.
2022. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
15%
Igen, nagy különbség valóban. Egy 10 hónapos kölyök border aztán érti, hogy miért büntetik meg reggel azért, amit este csinált. Pláne úgy, hogy "nincs idő" vele foglalkozni. Ja, nem!
2022. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg 10 honapos :D

De egyebkent en irtam a 14-es valaszt, en se ertem ezt az egeszet annyira.

Erdekes, az biztos.

2022. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Akkor sorban...

Nincs törzskönyve a kutyának, ha erre irányul a kérdés. De nem értem ez miért fontos.

Egyedül a kutyaiskola maradt ki igen, ezen felül foglalkozva van velük, úgy gondolom, hogy ez nem égbekiáltó bűn. Egyébként sem Budapesten élünk, hogy minden második sarkon van ilyenre lehetőség. Ülnek, fekszenek, pacsit adnak, ismerik a nem és a lábhoz/gyere szót, a nevükre hallgatnak, a kapun nem mennek ki, a kaja előtt is addig ülnek, amíg nem engedem őket enni, a kaját el lehet előlük venni, bemennek a helyükre, ismerik a marad szót, az apportozás is egész ügyesen megy. Pórázon is egész normálisan mennek, nem láb mellett szorosan, de nem is húznak őrülten. Szóval van velük foglalkozva, kapun belül nincs velük baj, szót fogadnak. Tény, hogy más kutyákat megugatnak, megmorognak.

Itt nincs kutyanapközi a környéken, kutyaiskolát tudok, kérdezősködtem, az egyik helyen inkább a kemény munkavonal van, őrző-védő és hasonlók, a másik helyen meg pusztult már el kutya, olyan nagy a "szakértelem".

A nincs idő dolog teljesen átmeneti, könyvelő vagyok és most van zárás időszak, pluszban vannak olyan vizsgáim, amiken sok múlik, arra is időt kell szakítanom.

2022. márc. 4. 07:35
 20/40 anonim ***** válasza:
84%

Azért fontos, hogy honnan van, mert felelőtlen szaporítás miatt lehet olyan örökletes betegsége, ami kiválthat viselkedési zavart. Nekem sem törzskönyves a kutyám, de én egyesülettől fogadtam örökbe, akik figyelnek a kutya egészségére, és jelzik is, ha valami van, hogy a leendő gazdi tudja. Pont a Border Collie Fajtamentésnél van most egy dupla merle kutyus, aki beteg, nem lenne szabad merlét merlével párba állítani.

Egyébként lehet, hogy a te kutyád szimplán csak nincs eléggé lefárasztva, meg szocializálva, de ha nem törzskönyves, nem is lehet tudni, mit örökölhetett, azoknál legalább visszakövethető.

2022. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!