Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy ne egye a rendszámtáblát?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos border collienk. Az utóbbi pár napban elkezdte a kocsit rágni, a sárvédőt szétrágta, lerágta a kocsiról a festéket, most nekikezdett a rendszámtáblának és a tartójának. Ma reggelre le is esett.

Mostanában sokkal kevesebb idő jut rájuk (van egy német juhászunk is), de sajnos ez még pár hétig így is marad, nem fáradnak le eléggé. Addig is hogyan lehetne megtanítani neki, hogy az autó tabu?


2022. márc. 3. 07:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
43%

Egy kölyök border keverék mit keres kint éjszaka a kertben? Nem kerti dísz! Nem való csak kinti tartásra!


A kutyatartás meg nem úgy működik, hogy most van kedvem, akkor szánok időt rá, most nincs kedvem, most nem szánok időt rá!

2022. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
21%

31

A border collie ha le van fárasztja és napközben eleget van a gazdájával lehet a saját is helyen ami a szörzetébőp adódóan kint is lehet.

2022. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, nem. Sem tenyésztő, sem fajtamentés nem ad csak kinti tartásra bordert! Mert annyira gazda centrikus, annyira igényli az ember jelenlétét, hogy egyszerűen ez kimeríti a rossz tartást!
2022. márc. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
21%

33

Pedig te tudod rosszul. Eddig minden tenyésztő és szaporító és állatorvos és könyv azt mondta lehet kint tartani.

2022. márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk ez gondoltam, hogy tema lesz, hogy a kutya miert van kint, miert nem fekszik betakargatva a kanapen. Egyszeruen nem szeret bent lenni. A masik kutyank meg annyira sem. Szerintem egy kutya hagy legyen kutya kint a szabadban. Persze, a kistestu es rovidszoru kutyak legyenek bent vagy kint-bent. Amikor a mutet utan gyogyult, akkor bent volt a hazban 2 hetig, de amikor kiengedtem az udvarra vagy a masikhoz, akkor erezte igazan jol magat. Bent csak lefekudt.
2022. márc. 5. 09:42
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szeretem amikor olyanok írnak a borderről, akik bordert csak képen láttak még. #34, ha nincs közöd a fajtához, miért is írsz róla? Nagyon okos akarsz lenni, csak nem sikerül.
2022. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
67%

Szóval kellett egy border amit nem tudsz és nem is akarsz normálisan tartani.De van mellette azért ott valahol német juhászkutya is..

Nem tudom minek a kutya,ha nem tudsz róla gondoskodni.

Átmeneti időszak elvileg,MÁR MOST.12 évet legalább meg fog élni a kutya,kíváncsi vagyok ez hányadik időszak lesz az életében,hogy nincs rá időd,kedved és/vagy energiád.

2022. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
26%

36

Inkább te minek írsz, ha nem értesz hozzá!

2022. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez a kutya amúgy sem fajtatiszta border törzskönyv nélkül, ki tudja, mi lehet még benne...

De a lényeg az, hogy van itt két neveletlen kutya (otthon minden kutya tud viselkedni, jól nevelt kutyák máshol is), akikkel foglalkozni kellene. Nem most az átmeneti időszak miatt alakult ki a probléma, már a korábban meglévő németjuhászt sem sikerült rendesen megnevelni, szocializálni. És nem azt mondom, hogy minden kutyával barátkozniuk kellene, mert az egy kutyától sem elvárható, de minimum semlegesnek kellene lenniük más kutyákkal, ha nem is barátkoznak, illetve tudni kellene ezt a problémát ott helyben kezelni.

2022. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Atmeneti idoszak mar most, ezeken a vizsgakon egyszer kell tul lennem.

Egyebkent multkor mikor elvittuk kutya jatszoterre megjelent egy pitbull. Teljesen baratsagos volt, nem volt egy rossz mozdulata sem. A border amikor kozelebb kerultunk hozza, akkor ugatta. Mikor elindultunk kifele, hogy megyunk haza, ugy elsetalt mellette, mintha ott se lenne.

Ha nincs kutya, akkor kapun kivul is ugy viselkedik, mint kapun belul. Van, hogy lovak szaladgalnak korulotte es teljesen jol el van koztuk.

2022. márc. 5. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!