Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom miért csinálja...

A kutyusom miért csinálja ezt? A töbii lent

Figyelt kérdés
amikor kiengedem játszani meg futkosni akkor néha ha nem figylelek rá megszökik és csak ugy elszala az utcán előttem rám sem néz és ha megunta meg minden akkor jön haza. de miért csinálja ezt mi baja van? vagy én mit nem csináltam vagy csinálok jól?
2010. szept. 12. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem kicsit élvezi a szabadságot:)
2010. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de ennyire hogy rám sem néz?xD
2010. szept. 12. 19:55
 3/20 A kérdező kommentje:
azért lett becsukva mert álalndóan ezt csinálta de volt amikor éjjel nappal kint volt de azután meg megszökött áés nem engedtem ki többet ugy hogy éjszaka is kint van
2010. szept. 12. 19:56
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
szoktad vinni pórázon sétálni?
2010. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán a kutya vágyna a különböző ingerekre. :) Ha minden nap vinnéd pórázon sétálni és megkapná a szükségleteit akkor nem vágyna arra, hogy kimenjen az utcára. Hisz tudja, hogy úgy is eljön az az idő amikor kimentek sétálni.
2010. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az utolsó válaszoló írja.
2010. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nem szoktam mert nem lehet sétáltatni ugrál összevissza meg próbálja leszedni magáról a pórázt:(
2010. szept. 13. 17:19
 8/20 anonim ***** válasza:

minden kutyát lehet sétáltatni...türelem és gyakorlás esetleg szakember segítsége szükséges hozzá (amíg nem kezdetek el rendszeresen sétálni addig csak rosszabb lesz a helyzet,-egyre frusztráltabb, egyre ugrálósabb és egyre figyelmetlenebb és szökdösős lesz a kutyus)

...az ember kutya kapcsolatnak az alapja a nyugis közös séta

amíg ez nincs addig nem is fog megbízni benned és pláne nem fog tisztelni ergo nem is figyel rád

2010. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
mutasd meg neki a pórázt, hagyd, hogy megszagolja, és adj neki valami finom jutalmat, hogy pozitív dolog legyen a póráz (finomat kap, ha ott van). Aztán próbáld rárakni, adj neki jutalmat, majd vedd le. Mindig egyre több időt tedd rá, kapja a finomat, és egy idő után meg fogja szokni. Aztán menj vele kutyasuliba, és ott majd szépen sétálni is megtanul (láb mellett).
2010. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Most mondjam azt, hogy neked nem való kutya, mert nem tudsz vele bánni?

Nem mondom.

Mert meg kell tanulnod. Először neked kell megtanulni a kutyával bánni, aztán a kutya tőled meg tudja tanulni, hogy mit szabad és mit nem.

De ehhez idő kell, gyakorlás és főként rendszeres foglalkozás.

Olvass szakirodalmat, nézz a TV-ben kutyás okató műsorokat, sokat tanulhatsz belőle. Vagy ami a legjobb lenne, menj a kutyussal kutyasuliba.

Ha minderre sajnálod az időd, akkor a kutyus semmit nem fog megtanulni, mert nem tanítják neki.

Akkor meg idővel eleged lesz belőle és túladsz rajta.

Most döntsd el, hogy mit akarsz...!

2010. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!