Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy ilyen konfliktust?

Figyelt kérdés

Nem tudtam könnyen eldönteni, hogy melyik kategóriába írjam, a "kutyák" vagy a "házasság", de úgy érzem, hogy ez már a házasságunkról szól.


Van egy 2 éves labrador kutyánk, aki nagyon kedves, simulékony kutya. A fárasztás, a szocializáció, meg a szeparációs szorongás miatt heti 2szer napközibe jár, ahol egész nap kutyákkal játszik. A legtöbb kutyával jól elvan. Van 1-2 kutya, akikbe "szerelmes" és mindig meg akarja őket hágni.


A probléma az, hogy minden szakember, állatorvos, meg mindenki mindig nekem mondja, hogy ivartalanitani kell a kutyát, mert mindig én viszem mindenhová. A férjem azonban hallani sem akar erről, elzárkózik és nem engedi az ivartalanítást.

Nem hallja meg azokat az érveket, hogy tovább élne, csökkenne az esély sok betegség kialakulására, frusztrált lesz az évek múlásával és a hormonoktól megváltozik, agresszívabb lesz. Hét közben én sétáltatom, amikor tüzelnek a környék béli kutyák, alig bírok vele. És a férjem csak makacsan ragaszkodik ahhoz, hogy bűn lenne eltávolítani a kutya golyóit.


Más kérdésekben mindig meg tudunk egyezni, és mindig racionális, de ebben a kérdésben nagyon elvakult.


Folyton feljön a téma, és veszekszünk rajta, ami egy hülyeség.


Hogyan kell megoldani egy ilyen konfliktust, amiben a másiknak van valami irreális elképzelése?


Titokban nem akarom ivartalaníttatni a kutyát, mert ha bármi baja lesz, soha nem bocsát meg nekem.


2022. márc. 7. 19:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Átrakták a kérdésemet a házasság kategóriából. Ha van kutyád és házas társad is, légyszi vedd figyelembe a kérdés minden részét. Köszönöm.
2022. márc. 7. 19:10
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Tisztázzuk,állítsuk is itt meg a sztorit:

"Van 1-2 kutya, akikbe "szerelmes" és mindig meg akarja őket hágni."


A kutya nem szerelmes! Nem szerelemből csinálja,a saját nemét erősítő egyedeket is megpróbálja "meghágni" azaz LEDOMINÁLNI ami egy sürgősen megoldandó probléma!

A kutyák közt mindig van egy domináns,egy erősebb jellem aki ha úgy tetszik dirigál a többi kutyának,és úgy viselkedik ahogy akar -többnyire nem úgy ahogy illene- ami konfliktushoz vezet.

Mert ha egy másik domináns kutyával fut össze akkor ezek vérre fognak menni,össze akaszkodnak és nagyon csúnyán össze marrják-harapják egymást,ha nem vagytok olyan jó erőben,vagy olyan jó pozícióban a kutya szemében,hogy le tudjátok állítani a harcot.


Az ivartalanítás alapvető dolog manapság az állattartásban a nem szaporításra és tenyésztésre szánt vagy alkalmas állatokat,a hobbi állatokat,házi kedvenceket maradéktalanul ivartalanítani kell.

Már csak az egészségügyi gondok miatt is.Ha soha nem fog párosodni here problémái lesznek az állatnak,és az ahhoz tartozó szövődményekkel is számolni kell.(több százezres műtét szinte mind..)

Azért meg szóba se jöjjön a szaporítás,hogy legyen kifogás miért ne legyen ivartalanítva a kutya.


Lényegében: a dominancia problémával már most kezdjetek valamit.Kutya suli,kemény tiltás.Ameddig ebből bajotok nem származik.

2022. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak mutasd meg neki majd a valaszokat itt. :)

A kutya nem ember, nem lesz megfosztva a "ferfiassagatol", vagyis nem erzi majd ezt, viszont kezelhetobb, nyugodtabb lesz. Mivel viszonylag keson kerulne mutetre sor, igy a viselkedese is teljes mertekben olyan marad, mint eddig. A hagas inkabb a dominancia jele, ezt ugyanugy fogja csinalni ivartalanitas utan is, mert ugymond megszokott viselkedes. Ivartalan kanom es szukam is van, a kan ugyanugy izgatott lesz tuzelo szuka kozeleben, mert o is 3 evesen lett herelve, tehat tudja mit kellene csinalni, csak eppen nem csinal bajt (nem tervezett kiskutyakat). A mutet rutinbeavatkozas, kb. 0 kockazattal kan eseteben, es a legtobb kutyanak semmi baja, amint elmulik az altato hatasa.

Szukaknal nagyobb hasi mutet, de az enyem mar aznap este setalgatott, masnap meg mar jatszott volna.

2022. márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tényleg nem domináns semelyik kutyával. Egy ugyanolyan labrador az, akire rá van kattanva, mint egy lány kutyára, folyik a nyála, semmivel nem foglalkozik, csak követi és párosodni akar vele. És csak vele. Volt még egy ilyen kutya, az is ivartalan volt, csak vizsla. Ezt a két kutyát üldözi.

Tudom, hogy nem szerelmes, de nem is agresszív és domináns.

Másfél éve rendszeresen jár napközibe, futtatóba, sétálni, soha nem volt semmilyen agresszív konfliktus.


Én tudom, hogy ivartalanitani kell, de nem tudom megoldani ezt a konfliktust a férjemmel.

2022. márc. 7. 19:23
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

tipikus férfi mentalitás -.-Mintha ha saját golyói lennének.


Mond meg neki,hogy mivel a kutya eléggé kanos, előbb utóbb prosztata cisztája lesz és akkor az már életmentő műtét is lehet.


Ez igaz is. Nagyobb a kockázat olyan kanoknál a cisztára ahol a kanok túlzottan mindenkibe beleszeretnek és kb a másik nemét sem nézi meg. Csak megakarja hágni,ilyenkor már ledominálásról se beszélhetünk ha folyton ezt csinálja.


Másik,meg mond neki,hogy mikor tüzelnek a szukák vigye ő sétáltatni,mert a kanosságát már te nem bírod.

Szerintem neki kéne vinni orvoshoz,napközibe neki mondják az ivartalanítást.

2022. márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
87%

Mondd meg a férjednek hogy ivarosan hagyni a kutyát a legnagyobb kínzás, mert hajtja az ösztöne de nem csinálhatja.

(vajon ő hogy érezné magát ha minden adott lenne de nem szexelhetne?) plusz a betegségek hererák, prosztata problémák, illetve végbél daganat is kialakulhat.

Ha ivartalan akkor ez az ösztön eltűnik és a kutya élvezheti az életét, és nem csak a párosodás jár az eszében, a kutya nem fogja hiányolni a golyóit.


Az én kutyám 3 éves kora után lett ivartalanítva,azóta sokkal nyugodtabb,könnyebben kezelhető,de a kutyák között ő egy domináns egyed (nem agresszív hanem irányító,védelmező) nem hág, nem nyalja fel a lány kutyák vizeletét, és végre játszik is a többiekkel.

2022. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Istenem, leteznek meg ilyen vadbarom ferfiak? Komolyan?

Mar ne haragudj kerdezo a szohasznalatert,de ez kemeny. Nyilvan nem lesz itt semmi valtozas, a ferjed hajthatatlan gondolom, en csak azt nem ertem, hogy miert ove az utolso szo.

En nem titokban vinnem el, hanem kozolnem vele, hogy holnap ivartalanitas es en szopok a kutyaval egyebkent is, nem te, ugyhogy elviszem. Es kesz.

2022. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Eleg nagy igazsag van a 7es valaszban is, ha amugy is te foglalkozol a kutyaval, akkor ezt a dontest is neked kellene meghoznod, es minel elobb.
2022. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég komoly érv, hogy elmondásod szerint mindenhova te viszed a kutyát és te foglalkozol vele. Akkor meg az lesz, amit te mondasz, és kész. Ha nem tetszik, akkor fogja meg, sétáltassa, cipelje a napközibe, hallgassa ő a kioktatást és égjen az ő feje az ivaros kutya viselkedése miatt, akkor majd talán meggondolja.
2022. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a nevén van a kutya? Ha a tiéden és te is foglalkozol vele, akkor vidd el ivartalanítani. A kutya a golyói nélkül is ugyanaz a kutya marad.
2022. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!