Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy ilyen konfliktust?

Figyelt kérdés

Nem tudtam könnyen eldönteni, hogy melyik kategóriába írjam, a "kutyák" vagy a "házasság", de úgy érzem, hogy ez már a házasságunkról szól.


Van egy 2 éves labrador kutyánk, aki nagyon kedves, simulékony kutya. A fárasztás, a szocializáció, meg a szeparációs szorongás miatt heti 2szer napközibe jár, ahol egész nap kutyákkal játszik. A legtöbb kutyával jól elvan. Van 1-2 kutya, akikbe "szerelmes" és mindig meg akarja őket hágni.


A probléma az, hogy minden szakember, állatorvos, meg mindenki mindig nekem mondja, hogy ivartalanitani kell a kutyát, mert mindig én viszem mindenhová. A férjem azonban hallani sem akar erről, elzárkózik és nem engedi az ivartalanítást.

Nem hallja meg azokat az érveket, hogy tovább élne, csökkenne az esély sok betegség kialakulására, frusztrált lesz az évek múlásával és a hormonoktól megváltozik, agresszívabb lesz. Hét közben én sétáltatom, amikor tüzelnek a környék béli kutyák, alig bírok vele. És a férjem csak makacsan ragaszkodik ahhoz, hogy bűn lenne eltávolítani a kutya golyóit.


Más kérdésekben mindig meg tudunk egyezni, és mindig racionális, de ebben a kérdésben nagyon elvakult.


Folyton feljön a téma, és veszekszünk rajta, ami egy hülyeség.


Hogyan kell megoldani egy ilyen konfliktust, amiben a másiknak van valami irreális elképzelése?


Titokban nem akarom ivartalaníttatni a kutyát, mert ha bármi baja lesz, soha nem bocsát meg nekem.


2022. márc. 7. 19:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás nagyon egyszerű erre a konfliktusra.


Két kérdést kell hozzá megvizsgálni:


1: kinek a nevèn van a törzskönyv?

2: mi áll a szerzödèsben, amit a tenyèsztö írattatott veletek alà?

2022. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Ketlem, hogy torzskonyves lenne a kutya, mar 2 eves, akkor reg ivartalan lenne.

Vagy nem tudom mennyire veszik szigoruan az ivartalanitasi kotelezettseget, en alairtam, betartottam, nem volt kerdes.

2022. márc. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Azèrt kèrdeztem, mert az èn szerzödèsemben pl pont az ellenkezöje van, fedezökan, ha ivartalanítom, a tenyèsztö simàn beperel.


Plusz, ha tk-s lenne ès lenne szerzödès, az sokat segítene az ügyben, tisztàn, szèpen el lehetne dönteni a kèrdèst.


Ha szapis, ès a fèrfinek ilyen a hozzààllàsa, akkor naaaaagyon nehèz lesz ràbírni az ivartalanítàsra sajnos szerintem… :/

2022. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A férjem a tulajdonos papíron, mert meglepetésként kaptam a kutyát, akire mindig is vágytam. Sajnos szaporítótól (családi háztól, "véletlen" alomból, amiről utólag már tudom, hogy nem létezik véletlen) van, mert csak akkor ismertem meg ezeket a különbségeket, mikor már itt volt a kutya. Nem számítottam rá, hogy lesz, és nem voltam felkészülve.


Egyébként azért én viszem mindenhová, mert a férjem a munkája miatt már 1 éve csak hétvégén tud hazajönni. Nem azért, mert nem törődne vele. Mindketten imádjuk.


Tegnap megint összevesztünk ezen. Végül azt mondta, hogy nem bírja tovább hallgatni ezt tőlem, és ivartalaníttassam, de neheztelni fog érte rám is, meg mindenkire, aki ezt forszírozta.


Sajnos mindketten pocsékul érezzük magunkat ettől az eredménytől.

2022. márc. 8. 09:18
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 5 percig duzzog majd, aztán elfelejti. Számomra hihetetlen, hogy képesek egyes pasik úgy tenni, mintha az ő golyóikról lenne szó 🤦‍♀️
2022. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kèrdezö, nekem egy normàlis, jó gondolkodàsú embernek tünsz. Ez nagyon szimpatikus.


Így, hogy írtad, hogy szapis, te is tudod, hogy tenyèszèrtèke nincs, nehogy vèletlenül egyszer baleset legyen, mert akkor megint felesleges szaporulat lesz.


Fèrjednek próbàld megmagyaràzni, hogyha volt annyira felelötlen, hogy szaporítót tàmogatott, akkor legalàbb azt a minimumot tegye meg, hogy belemegy az ivartalanítàsba. Fajtajellegü ebet illik ivartalanítani.

2022. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Azt csak margóra jegyeznèm meg, hogy papíron sem a fèrjed a tulajdonos. A chip ès az oltàsi nem jelöl birtokviszonyt. Akkor lenne az övè papíron, ha a törzskönyv az ö nevèn lenne. Ennek hiányában pont annyira a tièd is (mèg a törvèny elött is), mint amennyire az övè.
2022. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Szóval szenvedj te, heti 5 napon az ivaros kan kutyával, mert ő a férfi hiúsága miatt nem akarja kiheréltetni? Logikus :D


Nem lehet örökké haragudni. Nyugodtan ivartalanítsd, hiszen te foglalkozol vele.

2022. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi se ivartalanitjuk az amstaffunkat ,de betartjuk a sorrendisegi szabalyokat es nem akar dominalni(=meghagni) senkit.
2022. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah, mindenki vàgja utolsó. Futàs, nyerhus ès birkozás. Szerintem ez mèg a covidra is gyógyír 😂😂😂 barom :D
2022. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!