Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasag?

Szobatisztasag?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Friss kutyagazdi vagyok, 2 hete fogadtam orokbe az 1 eves tacsko jellegu kutyusomat. Benti kutyus, nem szobatiszta meg, ezen dolgozunk, de mar egesz jol megy neki a dolog. Viszont tegnap es elotte is este olyan ejfel korul bepisilt.

Eddig az utolso setank este 9-ig befejezodott, amint hazaertunk ment is aludni a kutyus, reggel 7-8-ig siman kibirta. Most viszont ugye bepisilt. Az a kerdesem, hogy iktassak be akkor este 11-12 korul is egy eu setat? Meg abban az esetben is, ha a kutya amugy alszik es nehez felebreszteni? Vagy ezt bizzam ra, ha felebred magatol es mar latom, hogy jarkal, csak akkor vigyem ki? Ti hogy csinaljatok?

Egyebkent jelenleg napi 4x visszuk ki, az elso par napban volt ez 10 is, de ugy lattam, hogy mar jobban birja, igy csokkentettem a setak szamat.


2022. márc. 8. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol alszik? Próbáld saját kennelben altatni.
2022. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs kennelunk, mert megmondom oszinten nem nagyon fer el, igy eddig nem gondolkoztam benne. Ha nagyon-nagyon akarom, talan lenne neki hely, de nem tudom meg :D Szerintetek hasznos lenne? Ezzel tenyleg jobban menne a szobatisztasag?

Egyebkent a sajat kis fekhelyen alszik, de oda meg soha nem pisilt. A kennelben, ha nem tudna kimenni, de pisilnie kell, akkor gondolom, hogy ugyanugy bepisilne, nem? Ha egyszer kell neki... Tudom, hogy mi a lenyege, miert hasznos, de ha tenyleg nagyon kell neki, es en nem veszem eszre, mert alszom, nem hiszem, hogy tartogatna.

2022. márc. 8. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk soha nem pisil a kennelbe, kibírja bent az egész éjszakát. Ez már akkoriban így volt, amikor m~g kicsi volt, a szobatisztaság elején jártunk éa simán odapisilt még a sarokba. Olyan volt még a legelején, hogy reggel 6-kor ébresztett, hogy pisilnie kell, de a kennelbe akkor sem pisilt be.
2022. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Este 9 és reggel 7-8 közt még túl sok idő egy olyan kutyának, aki most tanulja visszatartani a vizelést. Inkább reggel 5-6 felé iktatnék be plusz egy eü sétát.
2022. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De akkor az nem megoldas, ha este kiviszem kesobb is? Az elso par napban felkeltem egyebkent 5-kor, akkor vittem ki, de a kutya alig akart megmozdulni, nem akart kimenni, aludt volna meg, igy en ezt szenvedesnek iteltem meg, hiszen szo szerint ugy kell ilyenkor huzni, nem akar mozdulni az ajtobol. 7-8 korul mar nincs ilyen problema, szivesen jon.
2022. márc. 8. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kennel kell ez esetben, hanem túl hosszú az idő a két séta között (van amikor sikerül tartania, van amikor nem). Te ismered a saját/családotok napirendjét, úgy szoktasd, hogy hosszú távon tartható legyen. Ha nektek könnyebb késő este beiktatni egy plusz sétát, nem pedig reggel, úgy is lehet, persze. Nekünk 25 kg-os keverékünk van, azért a 11-12 óra az már neki is necces. Mi 3x visszük, délután valamikor 15-18 óra között van a nagy séta (min. 1-1,5 óra, de van, hogy 2 órát is csavargunk, vagy futi/Dunapart). Utána éjjel 11-12 között visszük le (éjféli baglyok vagyunk), de az csak egy rövid eü séta. Igen, az éjszakaira gyakran fel kell ébreszteni, szundikálni szokott olyankor, aztán ahogy elkezdünk öltözködni cukin bambul, meg ásítozik, nyújtózkodik, de már megtanulta szépen, hogy ilyenkor még kell egy gyors pisi. Legtöbbször tényleg csak ennyi, szaglászik kicsit és pisil, és már menetel is vissza a kapunkhoz. :-) Kellemesebb időben vagy ha valami izgalmas szagot érez akkor is max. 15-20 percet engedünk ilyenkor. Reggel aztán 8-9 körül visszük, 30-90 percre, ez sokmindentől függ. Hétvégén néha kicsit később, de azért figyelünk, hogy 10-11 óránál ne teljen el az éjszakai séta óta, és olyankor már azért szokott jelezni. A családi karácsonyozás után viszont annyira kidőlt, hogy este 11-től másnap fél12-ig aludt, és akkor is már a férjem ébresztette fel és vitte le "erőszakkal", nehogy bepisiljen. :-D
2022. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!