Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet valasztani a menhelyi...

Eger macska kérdése:

Ki lehet valasztani a menhelyi kutyát kep szerint?

Figyelt kérdés
A képeket néztem a menhelyi kutyakrol es egyet le is foglaltam ami mar ivartalanítason esett túl de itt nalunk azt beszélik hogy ne kép alapján válasszak kutyát hanem hogy menjek oda és nézzem meg hogy melyik húzódik hozzám! Akkor igazuk van nekik? Ám én egy 3 éves kutyát néztem
2022. márc. 11. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván igazuk van. Az oké, hogy van kiszemelted, de szerintem is inkább a helyszínen dönts, ha megismerkedsz a kutyákkal. Szerintem fontosabb hogy jól kijöjjetek egymással, mint a kinézete.
2022. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem fontosabb, hogy élőben lásd a választott kutyát. Lehet, hogy 3 évesen is még izegni-mozogni fog, te nyugodtabbat akarsz, nem sétál szépen pórázon, te mondjuk szeretnéd ha szépen menne már, nem jön ki más kutyákkal, te se vagy neki szimpatikus, stb...Oké, hogy írnak a kutyákról általában pár sort, hogy milyen jellem, de csak ott fogod megtudni és inkább ott válassz szerintem. Lehet, hogy ha kimész a menhelyre, egy másik sokkal jobban fog tetszeni, habitusra is hozzádillőbb lesz mondjuk, közben lehet a képeken nem is tetszett az a kutya.
2022. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Igazuk van. Én is nézegettem egy menhelyest képek alapján. Sok infó nem volt róla, de a képeit nézegetve egyre nagyobb hasonlóságot véltem felfedezni a nemrégiben elhunyt kutyám, és ő közte. Hát élőben már nem volt meg ez az érzés. A kutya végtelenül cuki volt így is, de az első közös séta alkalmával rájöttem, hogy nem ő lesz az én kutyám. Ő pörgött, tele energiával, akinek sportoló, és állandóan túrázó gazdi lesz a megfelelő, én pedig közepesen lusta dög vagyok, és csak szenvedtünk volna egymás mellett.

Szóval igen, a kép még semmi, az élő találkozók, a kutya habitusa dönti majd ezt el. Menj el, nézd meg a kutyust, sétáljatok egyet, töltsetek egy kis időt együtt, és majd csak kisül belőle valami.

2022. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
En mindkettot kep alapjan valasztottam, de termeszetesen elmentem meglatogatni oket eloben is, meg kerdeztem az ideiglenes gazdatol hogy viselkedik autoban, mas kutyakkal, stb. Ha ott elso talalkozasnal nem stimmelt volna valami, valoszinuleg nem adtam volna egybol fel, hanem lett volna meg par latogatas, de szerencsere mindketto passzolt hozzam, es a kutyak is imadjak egymast, pedig nem egyszerre es nem egy helyrol jottek.
2022. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

En is kep alapjan valasztottam ki a kutyust elso korben, de termeszetesen meglatogattam egyszer meg az orokbefogadas elott es ki is vihettem setalni.

Ha nem lett volna meg a “kemia”, akkor nem ot fogadtam volna orokbe.

Azzal nincs baj, ha kep alapjan valasztasz szerintem, az elso talalkozasnal ugyis kiderul majd, hogy mennyire jottok be egymasnak.

2022. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én azokat a kutyákat szeretem akik csóválják a farkukat és nem szomorúak hanem össze vissza szaladgálnak örömükben
2022. márc. 11. 12:32
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Fontos, hogy találkozz a kiszemelt kutyával személyesen is, de lehet, hogy mégse ő fog megtetszeni, hanem egy másik, akinek nincs is kint fotója esetleg.
2022. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya csóválja a farkát és boldog a tekintete,ha jól tartod.Nem ezek alapján fogsz/kell választanod.Ezek alapján nem is fogják kiadni.

Ezeken gondolkozz.:

-Kinti vagy benti tartással? Esetleg kijárós lesz?

Kizárólag kinti tartásra NEM adnak csak nagytestű,hosszú szőrű,felnőtt kutyát.Kölyköt,rövid szőrűt,kis testűt semmiképpen sem fognak.


-Mennyit foglalkoznál vele?

Kiengedni a kertbe nem foglalkozás.Séta,játék,sport,túra aktivitástól és kutya igénytől függően.

Aktív,fiatal kutyát nem fognak adni,ha mindössze annyi foglalkozást tudsz adni neki,hogy kiengeded a kertbe "futkosni".


-Szőr gondozásra mennyi időt,pénzt,energiát fordítanál?

Ha mindre semmi a válasz rövidszőrű kell neked.

Kozmetika igényest nyírni/nyiratni kell.


-Van kutyás tapasztalatod,ha nincs kutya iskolába vinnéd?

Nem mindegyik kutya való kezdő gazdinak és többségük sajnos olyan a menhelyen.Vagy épp problémás..

Bull típusúak kapásból ki vannak zárva kutya suli nélkül kezdő gazdinak.


Ezek minimum átgondolandóak.

2022. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is kineztem anno a menhelyen egy kutyát. Nekünk akkor már volt egy.

Elvittuk hogy osszeismerkedjenek és rá kellett jönnünk hogy a 8eves menhelyes kutya nem fog játszani a 3 evesunkkel.

Így hiába volt nagyon szimpatikus a kutya számunkra kép és minden egyéb alapján végül egy másikat választottunk akit a menhely ajánlott.

Én azt javaslom nézd meg azt akit kivaladztottal, de ne ragaszkodj hozzá minden áron csak mert az a legcukibb.

2022. márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg és csak azután dönts csak egy képről nem lehet eldönteni hogy mik az igényei barátságos e vagy egyáltalán mik a tulajdonságai
2022. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!