Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatvédőkkel hogyan tudnám...

Állatvédőkkel hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Bejelentést szeretnék tenni, itt az utcánkban egy kutyáról akinek most voltak kölykei (láttam kiírva hogy kiskutyák ingyen, ajándékba elvihetők) és borzalmas állapotban van, annyira sovány hogy az már őrület, az emlői a földig érnek, odamanetem a kapuhoz de ugatnak mint a veszedelem. Fel akarom őket jelenteni, vagy legalább is bejelenteni hogy nézzék ezt meg az állatvédők, de nem tudom hogy csináljam. Mi legyen?
2010. szept. 13. 10:24
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Ha jól tartod a kutyádat akkor nem koboznám el. Ha rosszul akkor elkoboznám, és ha nem adnád feljelentenélek. Ennyi az egész. Nem egy nagy hű-hó. És ezek az emberek általában oda is adják a kutyájuk mert nem kell nekik nem kell nagyn erőfeszítést tennem de ha mégis úgy döntenek hogy nem adják, abból bizony feljelentés lesz. Nem hagyom hogy olyan kutya szenvedjen amiről én tudok.
2010. szept. 15. 09:40
 22/37 anonim ***** válasza:
Értem,csak én mondom h ha senki nem viszi el a kutyát a menhelyről akkor elaltatják őket.
2010. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Jah,és mennyeivel lenne jobb egy kutyának egy kis ketrecben bezárva lenni?Mert addig amíg ott van és nem viszi el senki vagy nem altatják el addig egy kis ketrecben kellene élnie.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

De egyébként nem az lenne a nemes cselekedet ha nem menhelybe dugnád őket hanem ha keresnél nekik gazdát.Eddig mindig ha találtam egy kölyökkutyát akit kiraktak az utcára kerestem nekik gazdát vagy én tartottam meg és nem raktam menhelybe őket.

2010. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Egy pillanat én egy szót nem említettem menhelyről. Azt csak olyan egyéb esetnek mondtam. Én még életembe nem raktam állatot menhelyre, ha nem tudtam elajándékozni, akkor megtartottam. A menhely az csak arra jó hogy jobb helye lenne ott a kutyának mint itt ennél a családnál.
2010. szept. 15. 14:56
 25/37 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az íde írók közül hányan láttak menhelyet.

A sintértelep az, ahol altatnak, mert minden kutyát fogadni kell, az önkormányzat sajnos ezért tartja. És a helyhiányt nem tudják másként megoldani, mint altatással.

A menhely arról szól, hogy a kutyát addig tartják, míg gazdára talál. Altatni csak akkor szoktak, ha gyógyíthatatlan betegségről van szó.

De a menhelyek befogadóképessége korlátozott.


Elkobozni kutyát csak akkor szabad, ha valóban rosszul bánnak vele.

Igen, kennelekben tartják a menhelyen, de rendszeresen sétáltatva, mozgatva vannak és foglalkoznak velük. Kapnak enni és inni és orvos látja őket.

Még mindig jobb az ilyen hely a kutyának, mint ahol naponta verik és éheztetik, vagy méteres láncon éli életét esőben, hóban, tűző napon.

Kétségtelen, hogy menhely és menhely között van különbség.

De az is igaz, hogy a menhelyeket magánszemélyek adományából tartják fenn. És aki elborzad egy-egy ilyen helytől, gondoljon bele, hogy mennyit segített anyagilag menhelynek?

És akkor még nem beszéltünk az ellátó személyekről, akik munkájuk mellett végzik az állatokkal való foglalkozást.

Szóval lehet kritizálni, de aki kritizál, gondoljon bele, hogy ő maga sem tud többet befogadni, mint amennyit anyagi helyzete bír és nem tud többet adni az állatoknak.



És egy ilyen ketrec még mindig jobb, mintha elevenen megnyúzzák, felkötik.

Néhány képet belinkelek, mert meggyőződésem, hogy ezek a kutyák még menhelyen is boldogok lennének, úgyhogy örüljünk, hogy vannak egyének, akik létrehozták:


[link]


[link]


Bizony, sok állat köszönheti életét menhelyeknek, mégha ketrecben is kell élniük átmenetileg.

Hogy konkrétumot is meséljek.

Állatvédők megtudták, hogy Gyomaendrőd szélén egy hulladéktelep mellett szenved egy valamikori rendőrkutya, az őrmesteri rangban leszerelt Füles.

Füles egykor büszke német juhászként üldözte a bűnt, hogy aztán mi történt vele nem tudni, de most, tíz évesen igazán szánni való, kidobott öreg hajléktalan lett. Hacsak nem nevezhetjük hajléknak azt a másfél négyzetméteres ketrecet, amelyben bezárva tartották. A ketrec korábban üzemanyag-tárolóként funkcionált. A víz az alsó betontálcában megállt, a kutya "háza" ebben a vízben van szétrohadva. Szerencsétlen a háza tetején próbált meghúzódni, ahol nap éri, eső veri. A lárvák, legyek, szúnyogok szétették a fülét és a pofiját.

Enni ugyan bedobtak neki időnként munkások , de kiengedni nem lehetett, kirúgás járt volna érte. Néhány irgalmas szívű munkás éjjelente néhány percre kiengedte - ennyi lett volna az élete a tisztes szolgálat után, mert altatás várt rá.

Állatvédők azonban megszöktették. Most kórházban van, kezelik és szeretgetik. És várja, hogy egy igazi gazdája legyen, akinél békés, nyugodt öregségét töltheti. Mert még most is bízik az emberben, most is kezelhető, most is engedelmes és szófogadó és még most is olthatatlan vágyat érez az ember szeretetére és arra, hogy szerethessen, szolgáljon.

Szabadulásakor Füles:

[link]


És nem boldogtalan a ketrecében, mert etetve, itatva, sétáltatva és szeretve van:

[link]

2010. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Jó de nem hinném h csak ilyen agyonvert kutyákat Kobozott el,az én kutyám nem bírná ki ketrecben azt ki nem bírhatja ha nagyon ritkán megvan kötve.Nah mind1 szerintem elég fura dolog h elmegy valaki egy házhoz és azzal fenyegetőzik hogy ha nem adja oda a kutyát feljelenti,persze ha látnék olyat h olyan rossz helyzetben van a kutya akkor lehet szólnék az állatvédőknek vagy valami de én ilyennel még nem találkoztam.
2010. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a kutya életveszélyben van, akkor jogos a kobzás, bár sajnos ritka.

Nem értem, te miért félsz?

Aki szereti a kutyáját, attól nem koboznák el.

Vagy úgy gondolod, aki tulajdonosa egy kutyának az mindent megtehet vele?

2010. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szörnyűek ezek a képek :( Annyira sajnálom hogy nem tudom hogy hol és mikor történnek ilyen helyzetek és csak itt tudok segíteni.
2010. szept. 15. 19:11
 29/37 anonim ***** válasza:
Én ezt nem mondtam h bármit megtehet vele csak nekem kicsit furcsa lenne ha valaki azt mondaná nekem h ha nem adom oda a kutyámat neki akkor feljelent,de mondom velem is volt olyan h egy kutya a kertünkbe jött és összeverekedtek aztán pedig olyan volt a dolog mások számára mintha a gazdája verné,amúgy vegetáriánus vagyok pont azért mert nem vagyok képes más állatokat megenni.Egyébként ha tehetném hoznék egy olyan törvényt h csak annak lehet ilyen házi kedvence aki tudja a normális körülményeket megadni,szóval ellenőriznék h tarthat-e kutyát.Akkor nem kerülne annyi kutya az utcára és a sintértelepekre/menhelyekre.
2010. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

14:33:

Ha a feljelentéstől való fenyegetéstől félsz, akkor jobb ha nincs kutyád.

Mert feljelenteni akkor szoktak, ha rosszul tartanak állatot.

Ha nincs ok feljelentésre, nincs ok kobzásra.

Ez ilyen egyszerű.

2010. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!