Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici kutyával szabad barfozni?

Pici kutyával szabad barfozni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 és egy 2,5 hónapos yorkim. Szabad/érdemes velük barfozni? Ilyet néztem ki nekik, mert ebben minden megvan és kistestű kutyáknak ajánlott, a csont is darálva van benne, plusz baromi olcsó is ahhoz képest, a havi adag a két kutyának 16-17 ezerből meglenne:

[link]


Meg vettem sima nyúlhusit is ugyaninnen, hogy azzal kezdjem. Milyen idős korukban kezdhetem el? Biztonságos nekik?



2022. márc. 12. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

Én semekkora és semmilyen kutyának sem adnék (agyon hájpolt, divat cucc, lehúzás) barf táplálást.


Yorkinak meg főleg nem.

2022. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Hát... nekem is yorkiem van, igaz 6 éves, de nem mernék neki ilyen kaját adni. Ennyi pénzért inkább akkor a Petchef.
2022. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam még senkit, véleményekre voltam kíváncsi, miért pontoználak le?


Köszi, hát, akkor lehet inkább hagyom. Most Petcheffel etetem a nagyobbikat, de a kettőre havi 37 ezer lenne…két ilyen pici kutyára azt nagyon durván sokallom, akkor már inkább főzök én nekik vagy adok valami prémium tápot.

2022. márc. 12. 20:02
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Én főztem/főzök a kutyának, meg tápoztam, meg néha petchef. Soha nem merném barf-oztatni. A yorkienak nagyon érzékeny a gyomra, és mandarin nagyságú.
2022. márc. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Maya Bunnyheart ***** válasza:
70%

A legegészségesebb étrend a barf. Úgyhogy szabad csak nagyon olvass utána. Nekem közepes testű kutyám van,és barf étrenden él (a tápoktól/konzervektől hasmenése volt vagy volt amitől hányt)


A barf alapja a fokozatosság, menüvel nem ajánlott kezdeni, mert azok általában többféle húst/belsőséget/zöldségeket tartalmaznak amit az elején nem szabad. Első időkben csak egy féle állat pl csirke vagy allergia esetén nyúl, csontos és színhús, nincsenek szép talaj,színes menűk.


Lépj be ide és olvasd el a start fájlt: [link] a csoportban vannak yorkie gazdik is, meg egyéb kistestű kutyákkal is barfoznak.

2022. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
A barf kutyáknak való,a yorki nem is kutya igazából.Nagyon szeretem őket mert aranyosak,de egy negyed macska méret.Nem kutya az...
2022. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Maya Bunnyheart ***** válasza:
64%
*nincsenek szép tálak* *nincsenek színes menük*
2022. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7 sosem értettem ezt a macskához hasonlítást. Miért lenne törvényszerű, hogy egy macskánál nagyobb legyen? Én sosem szerettem a közepes vagy nagytestű kutyákat, mármint nincs bajom velük, de magamnak nem szeretnék. És téged ez miért is zavar..? Amúgy ők is kutyák, épp ezért merült fel bennem a barf kérdés.
2022. márc. 12. 20:16
 9/23 Maya Bunnyheart ***** válasza:
52%
9 es válaszoló. Nem állok le veled veszekedni mert felesleges. A válaszodat jelentettem. Azért mert egy kutya kistestű nem azt jelenti hogy érzékeny a gyomra, megjegyzem egy nagytestű kutyának is lehet érzékeny a gyomra. Egyébként az én kutyám labrador és border collie keveréke,ideális súlyban van (22kg)
2022. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
❤️❤️❤️ Éljenek az apró kutyák! ❤️❤️❤️
2022. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!