Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar - szerb határon...

A magyar - szerb határon mennyire nézik hogy a kutyának érvényes-e az oltása?

Figyelt kérdés

Németországból mennék Szerbiába, a kutya viszont 3 éve volt utoljára oltva, még határidőn belül vagyunk, jövő héten kap oltást így nem lesz megszakítás az oltási sorban az EU-s szabvány szerint. Viszont Szerbia nem EU és ott évente kell oltani. Na most a kutyának lesz oltása, csak éppen nem lesz meg a 21 nap, hanem csak 15 amikor elindulunk.


Ismétlem, a kutya EU-s szabvány szerint korrektül van oltva, csak a szerbiai szabvány szerint lesz hivatalosan 6 nap híján érvénytelen az oltása.


Ezen mennyire problémáznak arrafelé?


Tapasztalatokra vagyok kíváncsi nem weboldallinkekre meg idézgetésekre, azon már túlvagyok hogy utána olvassak.


Megjártuk már párszor az utat csak ilyen nem volt még, hogy nem évente oltattunk hanem megvártuk a 3 évet vele.



2022. márc. 15. 09:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem okoskodom. Elmondtam a törvényt. Ha te ettől függetlenül le akarsz autózni több 100 km-t, hogy aztán kutyástól visszafordítsanak, hajrá. Most még úgyis hatósági áras a benzin, még most autókázzál. :D
2022. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem teljesen felesleges volt feltenni ezt a kérdést.

Egyrészt mert rettentő kevesen vágnak neki a helyi hatóságok szerint érvénytelen irattal, aki hosszabb útra megy nem kockáztat meg egy ilyen rizikót.

Másrészt meg attól még, hogy most egy-két ember azt mondja, hogy nem ellenőrizték, egyáltalán nem garancia arra, hogy titeket se fognak, egyik nap a közteres is megbüntet ha póráz nélkül sétáltatsz, máskor meg nem, erre nem lehet hivatkozni, rengeteg minden befolyásolja, hogy az adott helyzetben hogy dönt a helyi hatóság.


Ha személyes véleményre lennél kíváncsi ugyanazt írnám, mint a többiek, kár a szerb hatóságok jóindulatára, elnézésére alapozva elindulni így, én biztosan nem kockáztatnám meg.

2022. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
62%
Nix dokument, akkor nix belépés! A határőr miattad nem rizikózik, mert a felettese megszaporotja.👍🤔😄
2022. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 látom nem sikerült értelmezni a leírtakat
2022. máj. 3. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!