Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szigorúan a bal oldalon...

Kutyát szigorúan a bal oldalon kell sétáltatni?

Figyelt kérdés
Vagy azért néha lehet engedni másik oldalra vagy elénk? Illetve bal kézzel is kell fogni a pórázt?

2022. márc. 15. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy. Úttest felőli oldalon sosem vezetem a kutyákat, mindig én vagyok a kívül. Nem kell ennyire komolyan venni.
2022. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező ezt a kutya tartók kézikönyvében olvastad?
2022. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Miért lehetne csak úgy?? És ha nem fértek el vagy fontos szaglászni való van? Én kimentem futni már gyerekként is a kutyával, majd szóltam, hogy várjál mert én nem tudok azért olyan gyorsan futni vagy kikötődött a cipőm és azonnal tudta mi van. Ez a munkakutya szintű egrecíroztatás csak mostanában divat, de nem kötelező a pózer tévés hapsi szerint élnie minden kutyusnak!
2022. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Az én kutyám ott megy ahol akar. Ez rendszerint az az oldal ahol a fal van, mert igyekszem elkerülni azt, hogy a kan kutyám az autókat pisilje le. Kutyaiskolabvzi kutyás ismerőseim szokták mondani, hogy bal kézzel bal oldalon kell vezetni a kutyát. Én úgy csinálom, hogy nekem kényelmes legyen. Illetve ahogy a pillanatnyi helyzet hozza.
2022. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Azon az oldalon legyen ami neked kényelmesebb. A bal oldalon van a helye a kutyának ez egy régi szabály volt csak pl a szolgálati kutyáknál hogy ha elő kell kapni a fegyvert akkor a jobb kezével tudja a gazdi, és a kutya ne legyen útban.


Nálunk úgy van hogy fix pórázon láb mellett jön a kutyám, és az oldal meg aszerint hogy melyik oldalon van úttest,


Én úgy vagyok vele hogy a kutyának mindkét oldalon tudnia kell rendesen sétálni már csak azért is mert mi van akkor ha a gazdi bal keze megsérül esetleg.


Ami meg az előtted való sétát illeti akkor oké ha te megengeded neki, sajnos még mindig sok helyen az van hogy nem mehet előtted mert ettől ő lesz a falkavezér. 😂 Nálunk ez úgy van hogy fix pórázon nem,mert úgy nem kényelmes, de flexin mehet előttem.

2022. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem,és egyébként a kezet fenn kell tartani vagy lehet a test mellett? Mert néha megnyalja a kutya amikor lent van a kezem.
2022. márc. 15. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű kutyásként a lényeg az lenne, hogy a kutya tudjon lábmellett normálisan haladni, de a gazdi lábai előtt-között cikázzon fegyelmezetlenül. Ez lehet jobb, lehet bal oldal is, szinte mindegy, de egy parancsszó egy oldalt jelentsen. Pl. lábhoz - bal oldalon, mellém - jobb oldalon, vagy valami hasonló.

Általában az az ésszerűbb és kényelmesebb, hogy amelyik oldalon halad kutya, az a kéz fogja a pórázt, de ez sincs sehol sem előírva, csak a józan ész nem létező nagykönyvében.

2022. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kiállitáson szoktak baloldalt menni.
2022. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
33%
Munkakutyát szigorúan baloldalon, hogy a jobb kéz szabadon maradjon. Hobbikutya mehet jobb oldalon is, de előtted szigorúan tilos! Te vagy a főnök, te mész elöl, ő legfeljebb melleted mehet.
2022. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!