Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lettél egykutyásból...

Hogyan lettél egykutyásból többkutyás? Mi volt az első időkben a legnagyobb nehézség, mikor az első kutya mellé új kutya jött?

Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

A közlekedés.


Mind a 2 fajtát nagyon szeretem és nem bírtam neki ellenállni mivel kertes házba költöztünk.


Így lett 2 álom kutyám.

2022. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
3 kutyám van. Mindig is 2 kutyánk volt. Nekem is a közlekedés a nehézség egyedül, mert 3 kutyával kéne néha villamosozni, vonatozni és az már nem olyan egyszerű, ha tömeg van. Illetve a menhelyi kutyával van még teendő nevelés terén, mert elég makacs, akaratos típus, de nem olyan régóta van nálunk, szépen haladunk ígyis.
2022. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Most három kutyám van, mikor az első mellé jött a második nem nagyon éreztem, hogy bármi nehezebb lenne, az első már 3 éves volt és kb teljesen "kész", annyira jól viselkedett a mindennapi szituációkban, hogy nem volt már vele gondom, tudtam az új kutya nevelésére koncentrálni.


Két éve jött a harmadik, hogy tudjam folytatni a versenyzést, mert a másik kettő már "nyugdíjas" lett. Na, itt már jöttek a nehézségek... Az egyik a szőrápolás, 3 kutyánál már nagyon sok időt vesz igénybe. Másik a séta: csak az 5 perc, hogy mindenkit "felszerszámozzak" és elinduljunk és az elején szintén 5 percenként kell megállnunk, hogy a kakit összeszedjem. Amúgy szépen jönnek, azzal nincs baj.

Sajnos az első kutyám állapota egy betegség miatt nagyon leromlott, így magában ez még egy hatalmas nehézség, pl azelőtt úgy tréningeztünk, hogy egyikkel foglalkoztam pár percet, a többiek helyben maradtak és cseréltünk, de ő 13 év után "elfelejtett" helyben maradni, így meg kell mindig oldani, hogy ne legyen útban.

2022. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 6 hónapos lett a kiskutyám, úgy éreztem, kell neki egy játszópajtás. Sok foglalkozást igényel, nagyon aktív játékos kiskutya és gondoltam amíg dolgozok, addig sem unatkozik majd. Nagyon jó döntés volt a második kutya, így nem mindig csak én vagyok neki játszótársnak, rengeteget szaladgálnak, birkóznak egymással. A neveléssel így sincs gond, alapvetően jó természetű, engedelmes kiskutyák, járunk kutyaoviba is.


Nehézség nincs. Autóm van, a közlekedés megoldott. Nekem inkább könnyebb lett az életem a második kutyával, mert mint mondtam, nem tőlem várja egész nap a foglalkozást az első kutyus :D Dupla annyi szeretetet kapok és nagyon vicces figyelni, ahogy játszanak egymással.

2022. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm nem volt képes normálisan tartani,így végül csak meg hozta a normális döntést és gazdát kezdett keresni.Eltelt több mint egy hónap,senki nem jelentkezett így én felajánlottam,hogy átveszem tőle.Azóta 2 kutyánk van.


Nekünk a séta így nehéz.2 kisgyermekem van.Egy rám kötve mei Tai hordozóban,egy babakocsiban,2 kutya valamelyik oldalt mellettem.Biztos jól festek :'D

De most terveztem "testvér babakocsira" vagy iker babakocsira és dupla pórázra váltani úgy talán könnyebb lesz közlekedni és nekik is kényelmesebb lesz.

2022. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös, esetleg derékövre köthető futópóráz hasznos lehet, nem csak futáshoz jó, csak ilyen néven lehet találni, az úgy van kialakítva, hogy két kutyával is használható, a kezed meg szabad. 🙂
2022. márc. 21. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm,máris rá keresek.🤩

Szépen sétálnak már együtt is szerencsére így nagyon hasznos lenne.Eleinte az "új" kutyussal külön kellett menni,mert szörnyű volt ahogy közlekedett.🤣

Mindentől félt,szaglászni nem szaglászott,más kutyákkal nem jött ki,oda felé küzdeni kellett az elemekkel hogy jöjjön,visszafelé ahogy megismerte a környéket szinte végig rángatott hazáig..

Mások szemetét korrigálni szerintem nagyobb meló mint egy kölyköt megnevezni,pedig az se mindig fenékig tejfel..

2022. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig, évekig csak egy kutyám volt, aztán találtam egyet az utcán, és mivel senkinek nem hiányzott illetve nem kellett, befogadtam. Így lett 2 kutyám. Rá másfél évre pedig "kaptam" egy harmadik kutyát páromtól, őt az ő szüleihez dobták be, de nem akarták megtartani, én pedig megszántam.


Sok nehézség szerencsére nem volt, elég gyorsan összeszoktak, sikerült kialakítani a rutint, szabályokat. Viszont nekem is a közlekedés volt nehéz, egyszerre csak egyet tudtam magammal vinni, de 2 hónapja lett végre kocsim. Tulajdonképpen nekik vettem.

2022. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!