Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen munka mellett lehet...

Milyen munka mellett lehet kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Sokaknak van kutyájuk, nem tudom hogy lehet ezt kivitelezni pl kölyökkutyánál eleve, de felnőttnél se nagyon értem. Mármint sokan írják hogy 1 éves koráig is max 5 órára legyen egyedül, oké de ezt mégis hogy oldják meg? Vagy ilyenkor van valaki még a családban aki leviszi? Meg amíg nagyon pici eleve 2 óránként kellene levinni, ezt hónapokig ameddig szobatiszta lesz, ezt hogy csinálják hónapokon keresztül?

Mert azt nem tudom elhinni hogy mindenki programozó vagy telefonálós ember akinek kutyája van.



2022. márc. 21. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nagyim vitte ki amíg kicsi volt. Pletykáltak a szomszéd asszonyokkal közben.
2022. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell mindent elhinni amit írnak ez csak ajánlás.
2022. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy.

Leviszem reggel, közvetlen munka után/előtt (attól függ, délután vagy délelőtt dolgozom), meg este.

Felnőtt kutyát fogadtam örökbe, de kölyök is elvan 8-9 órát. Ha hajlamos rosszalkodni, akkor egy szobába hagyod, ahonnét elpakolsz, hagysz neki olyan játékokat, amikkel elfoglalja magát (snack-labda, meg valami rágócsont) vagy alszik, meg hagysz neki friss vizet, ha nem zabálós, akkor száraztápot.

Plusz nekem két kutyám van mindig, csak az első volt sokáig egyedül, neki cicái lettek később. De megfogadtam, hogy többet nem lesz egyke kutyám, egyrészt alig találunk játszópajtit kint, másrészt, akkor bent sem unatkozik, ha nem is játszanak, de legalább nincs egyedül, bár a mostaniak sokat játszanak, mindkettő 6-8 kilós kistestű keverék menhelyről, 2-3 és 5-6 évesek.

Az ember amúgy sem pótolhatja a fajtársakat, akkor sem, ha 0-24-ben a kutya mellett ül, de a kutyának sincs erre szüksége, inkább egy fajtárs.

De ez sem muszáj, csak én így tapasztaltam.

2022. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Ja, #3 vagyok, kölyök meg idős kutya nyilván nem feltétlen bírja ki a 8-10 órát (munka+utazás), be fog pisilni, de ez ezzel jár, feltakarítok és ennyi. Azért kell olyan helyen hagyni, vagy kutyapelus, hogy ne ázzon fel a padló.

Vagy ha ellentétes műszakban dolgoztok a pároddal/lakótársaddal/szomszédoddal vagy van nyugdíjas megbízható szomszéd, akkor megbeszélitek, akár baráti szívesség, akár egy nyugdíjasnak egy kis plusz bevételért cserébe, ha tényleg vigyáz rá, mert én nem bízok senkiben, főleg, hogy egy tapasztalatlan két kutyára tud figyelni.

2022. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Én nem vállaltam egyedül kutyát. Most van, mert idős családtag mindig itthon van, és ha játszani nem is tud vele, a kutyának rengeteget számít a puszta jelenléte is - meg hogy beengedi-kiengedi stb.

Amíg egyedül éltem, addig is voltak állataim, de olyanok mint madár, kisemlős vagy max. macska - azt nem bántja, ha csak napi pár órát vagy otthon, és levinni sem kell.

2022. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Éppen ezért fogadtam felnőtt kutyát örökbe. Kölyökkutyám akkor volt utoljára, amikor a munkahelyemre tudtam vinni magammal, de váltás után ezt már nem tehetem meg, ezért döntöttem a felnőtt kutya mellett.

#3-as válaszolóval egy véleményen vagyok: nekem is két kutyám van és én is úgy gondolom, hogy szükségük van a saját fajtársaik társaságára, így sokkal kiegyensúlyozottabbak, mintha csak emberekkel lennének vagy hosszú órákra egyedül lennének hagyva. Persze ez függ a két kutya személyiségétől is, de alapvetően sokkal természetesebb viszony tud kialakulni két kutya között, mint emberekkel. Nekem is ez a tapasztalatom.

Egyébként szerencsés vagyok, kertes házban lakom, van egy megbízható nyugdíjas szomszédom, aki naponta többször kiengedi őket, jó időben egész délután kint van velük az udvaron, ő keresztrejtvényt fejt, a kutyák pedig lazulnak vagy játszanak együtt. Amikor hazamegyek, akkor megyünk egy nagyobb sétára, így nem csak az udvart látják, vannak külső ingerek is.

2022. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Home officeos szoftverfejlesztő vagyok
2022. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak az a fontos hogy milyen a munkád, hanem az is, a kutya milyen. Van amelyik simán elvan egész nap a kertben, de lehet olyan mozgásigénye is hogy tényleg nem úszod meg napi három sétáltatás nélkül.
2022. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Semmilyen munka mellett nem lehet
2022. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!