Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj-e, hogyha a frissen...

Az baj-e, hogyha a frissen elhozott kutyám megugat?

Figyelt kérdés
3. Napja van nálunk egy shiba inu kölyök (4hónapos, kan) első két napon még reszketett a félelemtől, akkor oda mentem hozzá, minél óvatosabban, és egy kicsit megsimogattam, mikor adtam neki enni és kimentem a helyéről, akkor el kezdett enni, de utána vissza is ment a sarokba, viszont mikor a 3. Nap délután megyek hozzá, mintha egy teljesen más kutya lenne hangosan elkezdett ugatni, és mikor közeledtem felé, akkor felvette a “védekező pozíciót” és harsányan ugatott egy kis morgással meghintve. Sajnos építkezünk és egy olyan házhoz kellett addig vinnünk ahol már nincs senki (előreláthatólag ez az állapot nyárig lesz), de amikor van időm, akkor elmegyek hozzá, hétközben 5-felé, hétvégén meg kb. 3-szor elmegyek arra. Igaz külön kennelbe van, de van egy nagyobb kutyánk is, aki semmi féle agressziót nem mutat a kis vakarcs felé. Nem szeretném túldramatizálni a dolgokat, csak érdeklődnék, hogy mi ilyenkor a teendő, vagy volt-e már valakivel hasonló?

2022. márc. 21. 21:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

#9

Te sem vagy normális. 4 hónapos kiskutya azért fél és morog, mert bántották. Nyilván szaporítótól vette, sok esze volt. Szegény kicsi így is traumatizálva van és erre szerinted az a megoldás, hogy megvered? Te beteg vagy, ilyen szadistáknak nem engednék élőlényt tartani.


Először is rengeteg időt és szeretetet kéne kapnia, hogy feloldódjon, elkezdjen bízni az emberekben. Menhelyekről oda se adnának például úgy kutyát, hogy kennelbe kib_szva tartod. A kutya családtag, kezeld is úgy, főleg egy shiba. Nem egy kaukázusi házőrzőt vagy rottweilert vettél, hanem egy kis benti kutyát. Türelemmel és szeretettel kell a kiskutyákhoz állni, persze ha szemtelenek, akkor helyre kell őket tenni, de nem az lenne a lényeg, hogy mindenre agresszióval reagálj. Főleg nem egy alapból is félős kutyánál.

2022. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
30%
Csak a szokásos, kutyakedvelő-hergelős kamu.
2022. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
#12 sokan tartanak gondatlanul kutyákat, mitől lenne kamu? Sajnos simán lehet igaz.
2022. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!