Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kivitelezik ezt a...

Hogyan kivitelezik ezt a kutyatartók?

Figyelt kérdés
Párommal kiskutyát szeretnénk lakásba vásárolni. A fajta még képlékeny, weimari vizsla vagy tacskó a favorit. Nem is ez a lényeg, hanem hogy több kutyás fórumon is olvastam, hogy ideális esetben a gazdák nem hagyják magára a kutyát 6-7 óránál tovább még felnőtt korban sem. A kérdésem, hogy mégis hogy a viharban kivitelezhető ez 2 dolgozó ember esetében? Mindketten minimum 8 órát dolgozunk egy nap, munkába járással nekem egy inkább 9 óra elfoglaltság, páromnak 10. És feltételezem még manapság is a nagy átlag hasonló módon dolgozik, mint mi. Mégis sokaknak van kutyájuk. Ti hogy oldjátok meg ezeket?

2022. márc. 22. 15:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy a kutyák alvásideje magas, jóval több, mint az emberé, ezért megfelelő fárasztás mellett a kutya a gazdi távollétében alszik.
2022. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Pici korban kutyaszitterrel lehet esetleg számolni. Vagy napközibe vinni, vagy megkérni valakit, hogy napközben nézzen rá. Praktikusan szomszédot, másik közeli kutyást érdemes, akiben megbíztok.

Felnőttként ahogy írták, azért azt a 9 órát ki tudják bekkelni, főleg, ha előtte és utána le lett mozgatva a kutya.

2022. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. olyan mentett kutyám van, aki nem bizalmaskodik mindenkivel, és kutyák közül sem jön ki bármelyikkel. Előéletéből adódik, amin dolgozom, és rengeteget javult, de lehet, hogy sose lesz egy nagy bandázós, és mindig lesz, akivel összeakasztja a bajuszt. Na most van, aki meg tudja oldani kutyanapközivel, ez azoknál a kutyáknál jó, akik szívesen bandáznak bármilyen kutyával, emberekkel. Az enyémnél meg kb. úgy nézne ki, hogy bezárják a felvigyázás idejére egy viszonylag kis helyiségbe, ha pont olyan kutyák is vannak ott, akikkel nem jön ki jól. Ennek én nem látom értelmét, csak azért, hogy ne legyen egyedül, amikor dolgozom, tekintve, hogy otthon az egész lakásban a konyha és a fürdőszoba kivételével szabadon mozoghat, nem tesz kárt semmiben. Viszont le van fárasztva mentálisan és fizikailag is.
2022. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 after stroke ***** válasza:
35%
Azért jelzem, sivár élete van annak a kutyának, akit 9-10 órára magára hagynak. A nap 24 órából áll. Minimum 8-at illik aludni, ha van kutya, ha nincs. 10+8, az testvérek között is 18 óra. Marad 6! Annyi ideje van szegény kutyusnak az imádott gazdival. Fordított esetben ti mit szólnátok?
2022. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Én nem alszom napi 8 órát, csak pihenőnapokon, akkor meg eleve kutyás programot tervezek.
2022. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A kutyák lusták… Ezt így nem jelentenénk persze ki, de azért a napjuk felét mégis csak alvással töltik, még ha kisebb nagyobb megszakítással is. Igazán aktívak viszont a napjuk 20 %-ban akkor jöhet a séta, kirándulás vagy a kiképzés. Ha pedig nem alszanak vagy aktívak akkor csendben ülve vagy feküdve követik az eseményeket."

2022. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

9től- 17/18:00- ig dolgozok.

12 perc seta a munkahelyem.


Reggel 7:30-8:15ig vagyunk kb lent, a park kozel van 6 percnyire. Ott labdazunk, szabadon vannak aztan jovunk haza. Nagy farasztas azert ebbe a rovid idobe nem fer bele, de megvannak mozgatva.


Ha haza erek melobol 1-1,5 orat lent vagyunk.

Illetve este 11fele egy 15 perces eü seta van.


Fiatal kutyam heti 1x napkozibe jar ahol lefarad alaposan.


Hetvegen meg minden seta hosszabb, jarunk fel napos kirandulasokra, kutyafuttatoba. Hetvegeink az aktivabbak.


Remekul hozza szoktak ehhez a rendszerhez.



Fiatal kanomnal egyszerubb vklt a kölyök kor. Mivel jott velem meloba mig szobatiszta nem lett.kb 5 honapos koratol 4 seta volt. Ha itthon hagytam, mert kellett hogy szokja itthon van. Akkor delben anyu leszaladt vele, akkor ugrik haza ebedelni. Vagy hugom ha szabad napos volt akkor ugy terveztem hogy atjojjon es szaladjon le vele napkozben.

Elegge szervezos volt.


Durva 6 het volt de 4 honaposan szobatiszta volt :)


Kutyak egyebkent remekul alkalmazkodnak. Minel nagyobb annal tovabb birjak.


Pl a kanom 21 kg. Hétvégen tovabb alszok, kesobb viszem le oket. De kb csak nem horkol, en felkelek kijovok csinalni a reggelimet kavemat, o meg a szobamban a fekhelyen hanyat vagva alszik, mikor oltozok akkor kecmereg ki🤣 idosebbik is megszokta ezt.


Amig kolyok nem lehet felugyelet nelkul hagyni, igy vagy meg kell kerni valaki vagy fizetni valakit.

Az egyedullethez is fokozatosan szoktatni kell. Sajnos elso nehany honap nehez ilyen szempomtbol.

2022. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!