Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a yorkim szobati...

Hogyan tudnám a yorkim szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
8 hetes a pici. Van pelus, és helyhez szoktató permet. Van, hogy odavégzi a dolgát, de nem mindig. Mennyi idő alatt lesz szobatiszta?
2022. márc. 24. 19:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem akarsz/tudsz rá figyelni és eleget vele lenni, ha nem akarod nevelni, hogy várod el, hogy ne ürítsen mindenhova? Ez nem így működik! Akkor miért kellett ilyen kicsi kutya? Lehet, hogy az egódnak rosszul esik, de mit vársz a kiskutyától mégis? Értem, hogy első kutyád, de miért nem olvastál az ilyeneknek utána? A szobatisztaság azért nem egy nagy dolog. Ha erre sem tudsz kellő figyelmet fordítani, nagy gondok lesznek még.


Ha rendesen odafigyelnél rá és minden evés, ivás, alvás után rá tudnál figyelni, 2-3 hónap alatt szobatiszta lenne. Ha ezt nem teszed meg, pláne bentre szoktatod, soha az életben nem lesz az.

2022. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 "nem akarsz/tudsz ráfigyelni, nem akarod nevelni"! Mint írtam NEM TUDOK 0-24-ben mellette lenni! Ezen mit nem lehet érteni?

"mit vársz a kiskutyádtól mégis"? Semmit! Tőle semmit! Effektív választ vártam a féltett kérdésemre, és szerencsére kaptam.

"az egódnak rosszul esik". Nem az egómnak esett rosszul. Látatlanban, a helyzet kellő ismerete nélkül minősíteni valakit. Na ez a nem semmi! Köszönöm szépen az építő jellegű kritikát! Majd nem felejtem el!

2022. márc. 25. 03:38
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha 8 hetes akkor éppen csak ehoztad. Mióta van nàlad?


Ugye, amikor ilyen pici èrkezik, akkor azèrt szokàs kovenni 1, de inkàbb 2 hèt szabit, azonnal nem lehet otthon hagyni egyedül a kiskutyàt 4 óràra. Fokozatosan kell szoktatni. Ez nem megoldható (mmint a szabi)?


A szobatisztasàg megtanulàsa idö. Èn nem szoktam rajta stresszelni, megmondom öszintèn, mert a kiskutyàt 4 honapos korukra èrik el azt a hmfejlettsègi szintet, hogy kèpesek visszatartani. Addig az agyuk olyan szinten van, hogy ahol èri öket az inger, ott ürítenek. Amikor valaki kölyköt vesz magàhoz, ezzel bizony szàmolnia kell.


Na egy szóbak is száz a vège, èn sose pörögtem ezt túl, konstatàltam, hogy majd ha fejlettsège odajut, akkor szèpen megtanulja. Gyakran engedem ki a kertbe, ha ott sikerül akkor dícsèret, örömködès, ha nentre sikerül, akkor szó nèlkül feltakarítom. Nem szabad megszidni, ez fontos. A mostani kölyökke ott tartunk, hogy 17 hetes, és kaki már soha nem sikerül bentre, napoözben a pisi sem, èjszaka van egyetlen pisi bentre, de ez teljesen normàlis, hiszen a hólyagja még nem akkora, hogy az éjszakát vègig birja.

Szóval türelem, kitartàs, higgadtsàg (ez a kiskutya velejàrója), kb fèl èves koràra lehet számítani egy arànylag stabil szobatisztasàgra. :)

2022. márc. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 köszönöm a segítséget! 4 napot tudtam itthon lenni vele. Tudtam, tudom, hogy nem lesz egyszerű. Figyelem mikor itthon vagyok és megyünk pelusra, amikor látom, hogy kell neki.
2022. márc. 25. 06:49
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, asszem fèlreérthetöen fogalmaztam :) a pelenkát en sem tartom jó ötletnek, ahogy az elöttem szólók sem. Arra tanítod a kutyàt, hogy bentre ürítsen, ôsszezavarod, késöbb sokkal nehezebben lesz szobatiszta. Ès nem rosszindulatból, csak szàmàra ez teljesen összezavaró info. Egyszer lehet bent, màskor nem. Szóval magadnak ès a kutyusnak teszel igazából rosszat a pelenkàval.


Azèrt mondtam, hogy egy kiskutya bepiszkítással jár, mert ez így van. Ha olyan körülmènyek közè veszünk magunkhoz pick kölyköt, hogy 4 òràra egyedül kell hagyni, akkor bizony be fog csinàlni. Ezzel szàmolni kell, ha kölyök èrkezik a házhoz. :)

Mióta van nálad?

2022. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!