Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tulajdonosok!Nektek...

Kutya tulajdonosok!Nektek mennyi idő alatt sikerult szobatisztaságra nevelni a kutyusotokat?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes beagle kutyám(Juli.16.született)és próbálkozok a szobatisztaságra neveléssel.Próbálok türelmes lenni,tudom,hogy ez egy lassabb folyamat:)

A válaszokat,esetleg jótanácsokat,praktikákat előre is köszönöm!



2021. szept. 22. 13:56
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy pénteken (17.)hoztuk el
2021. szept. 22. 13:57
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónap, amíg beállt nála rendesen, balesetek nélkül, hogy kint lehet pisilni. 2 évesen hoztuk el, de 1 évig erdőben élt, 1 évig ketrecben, szóval soha nem tanították meg neki a szobatisztaságot, vagy bármi mást.


Nekünk úgy ment, hogy először néztük rajta, mikor lehet az, hogy pisilnie kell, de közben próbáltuk magukat tartani, hogy bizonyos időközönként vigyük le, hogy megszokja. Voltak balesetek, pisi és kaki egyaránt. Apró szidás volt itthon, jelezve, hogy nem szabad. Lent viszont minden apró csepp pisinél, minden kakinál hatalmas dicséret, jutalomfalat és simi. Jobbnál jobb falatok kísérték egymást. Persze ez sem volt egyszerű, így sem egy hét volt, de tényleg azt lehet mondani, hogy hamar összerakta a képet, hogy fincsiséget kap a pisiért lent, szidást fent (és nem kap érte fincsit, amikor fent)... mint írtad, lassú folyamat és sok türelem. Kitartás! :'D

2021. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ,sokat segítettél:)

Amúgy nagyon kis okos kutyus, tudja, hogy ki és mikor hozza a kaját és már szalad is az ajtóba;)

Már egy lépéssel előrébb vagyunk,sikerült egyszer a kinti pisi:)(Nagy dicséret,juti falat..)

Sose gondoltam volna,hogy ennek igy fogok egyszer örülni :D

2021. szept. 22. 14:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha júli 16 született, akkor 9 hetesen hoztátok el és már majdnem 10 hetes.

De ez így a jó, csak azért írtam, mert 8 hetet írtál.

A szobatisztaság egyénenként változik, van, amelyik kb rögtön megérti a lényegét, vagy ösztönből nem akar bent pisilni, mert természetellenes, de van, amelyiknek több idő kell hozzá.

Nálunk a felnőtt kutya, aki kölyökkora óta menhelyen élt(5 évet) és mindig a ketrecbe, ahol lakott, oda is pisilt, mégis egyből jelezte, amikor ki kellett mennie és a későbbiekben is, ha épp nem voltunk otthon és sürgős dolga volt, akkor "feltakarított" maga után ...

A kölyök, akit 5 hetesen szedtem össze az utcáról, neki több idő kellett, nem tanulhatott az anyjától, 10 hónapos korától nem csinált be semmit, de egészen addig sajnos néha direkt is, miután feljöttünk sétából.

2021. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Van kutyám, aki 3 hónaposan szobatiszta volt (persze éjszakai keléssel, napközbeni gyakori kiengedéssel), és van kutyám, aki 5 hónaposan lett teljesen szobatiszta.

Még pár hétig nem várhatod el, hogy vissza tudja tartani az ürítést, mert fizikailag nem képes rá.

2021. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4 igen,9hetes,elírtam:D

Nagyon köszönöm a válaszokat❤

Egyébként volt már kutyám, nagyjából tudom ezeket az "alap". dolgokat,de nagyon nagyon szivesen veszek még tanácsokat.

2021. szept. 22. 14:23
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap alatt sikerült
2021. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az első nap volt egy elég híg széklete és eléggé megijedtem,de szerencsére a barátnőm férje állatorvos és meg nyugtatott,hogy valószínűleg a stressz,új hely,új szagok..stb. okozták

Így is lett,már teljesen normális

2021. szept. 22. 14:34
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 hetes falusi keverék kölyköket "mentettünk" meg a biztos haláltól. Első naptól kezdve bent alszanak, és hideg időben is bent vannak délutántól. Kb 1 hétig tartott nekik, hogy éjszakánként bepisiltek, bekakiltak, de teljesen maguktól szoktak rá arra, hogy csakis kint végezzék el a dolgukat.
2021. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Azt szeretném még kérdezni,hogy mi a véleményetek/van-e tapasztalat ezzel a Purina pro plan medium puppy báraányos táppal?Ezt adta a tenyésztő,így nyilván most mi is ezt adjuk.

Tudtunk venni a tenyésztő segítségével egy kisebb adagot,olcsóbban mert alapjároaton véve ugye elég drága,de ez nem is baj,inkább az lenne a kérdés,hogy megéri-e?

2021. szept. 22. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!