Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennének, ha a kutyátok...

Mit tennének, ha a kutyátok megharapna egy embert?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés. Vagy ha valakinek van tapasztalata ezzel kíváncsi lennék rá.

2022. márc. 27. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Helyzettol fugg. Ha ugy harapja meg, hogy pl seta kozben, de a kutyam porazon volt es o a figyelmeztetesem ellenere is odajott es meg akarta simogatni, akkor semmit, pattoghat, o baszta el.

De ha a kutyam kiszokott, mert szar a kerites es en keptelen vagyok vigyazni ra, akkor csendben turnem a jogos feljelentest es a kovetkezmenyeket.


Nalunk mondjuk egyik se nagyon tortenhet meg szerencsere, a kutyam baratsagos es benti.

2022. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel olyat harap meg akit kiskora óta ismer.
2022. márc. 27. 18:01
 3/18 A kérdező kommentje:
?*
2022. márc. 27. 18:01
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, most megfogtal. Egyreszt ezt nehez elkepzelnem a kutyamrol, igy meg nem gondolkoztam rajta, de masreszt meg ha vendegek jonnek pl, felugyelet nelkul soha nem hagyom ott a kutyat a tobbiekre.

Igy viszont latnam a viselkedeset, van annak jele, ha feszult es szarul erzi magat, nem csak ugy a semmibol harapnak altalaban.

De majd valaki okosabb valaszol, hogy o mit tenne :D

2022. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Akárhogyan is történik, azonnal lefotozom a kutya oltási könyvét és elkuldom neki, hogy a balesetin őt ellátó orvos lássa, meg van minden oltása a kutyának.

Ha a kutya volt a hibás, vagy én, egyértelműen fizetem a kezelés esetleges költségeit, az utat a kórházba, stb.

Ha a megharapott fél volt a hibás, akkor a körülményektől függő, hogy mi történik, a "baxd meg Jancsi, miert nem figyeltél a Pistikere, szóltam hogy ne engedd a kutyahoz" -tol kezdve a rendőrségi feljelentés a kerítés atmaszott fickó elleni kb bármit belefer.

2022. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Elgondolkoznék rajta, hogy mit rontottam el a nevelésében.
2022. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
az enyém csau-csau és nagyon okos, nagyon édes, de mivel harcikutya, kiszámíthatatlan, bármikor benne van a pakliban, hogy valakit/valamit megharap, ha piszkálják. Valószínűleg vállalnám a felelősséget, hiszen tudom, hogy milyen a temperamentuma.
2022. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Ismerem a kutyámat, nyilván valami kiválthatta a támadást. Igen előfordulhat hogy egy kutya túlzott agressziót kezd mutatni, de egy több éve általam nevelt/kezelt állatnál ezekkel tisztában lennék. Illetve a nevelése és szocializációja is olyan, hogy nem harap meg random embereket. A kiszökést minden lehetséges módon próbálom tiltani és akadályozni, de nyilván lehet véletlen ebben az esetben.

Mindenképp viselném a harapás következményeit, a sérült ellátását, kutya papírjainak átadását stb. Ha a kutya hergelés miatt támadott, akkor viszont nem adnék semmiféle kárpótlást, magának okozta a sértett.

2022. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

Velem sajnos történt ilyen, 11 éves kutyámnak ki kellett műteni a fogát és mikor ébredezett a doki valamit akart csekkolni a szájában, ő meg jól megharapta az ujját, elvileg vérzett, meg minden, nyílván nem voltam ott, mert utána mehettem csak be. Valószínű azért volt ilyen bátor, mert műtét előtt, mikor én fogtam le, simán nézegethette a fogait és turkálhatott a szájában.

Párszor bocsánatot kértem, de nem lett belőle semmi (nyílván, mivel a doki volt a hibás...).


Amúgy, ha ilyen történne, bocsánatot kérnék és a jövőben megpróbálnám megakadályozni, hogy hasonló történjen. Könnyű amúgy a neveléssel dobálódzni, szerintem amíg egy kutya nem harapott, nem lehet róla tudni, hogy harapós... Az viszont tényleg gáz, ha rövid időn belül ez többször előfordul...

2022. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
7-es Biztos nagyon édes lehet, nekünk is csau-csaunk volt, de sajnos elpusztult. A miénk is nagyon okos volt, és eszébe se jutott volna megharapni senkit. Meg hát úgy sétáltattuk mindig, hogy rövid pórázon erősen tartottuk, ha egy emberhez közelebb került. Összességében meg embereket elkerülve sétáltattuk. De egyébként volt szájkosara is, amit néha ráadtunk. Szóval sokszorosan bebiztosítottuk azt, hogy ne tudjon megharapni senkit sem. De ha mégis, akkor vállaltam volna a felelősséget.
2022. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!